[recykling] Pzkpfw IV Ausf H, Italeri 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

[recykling] Pzkpfw IV Ausf H, Italeri 1/35

Postprzez klocek » sobota, 23 lutego 2008, 17:34

Pierwszy recykling w 1/35. Pierwszy raz też próbowałem odtworzyć "oryginalny" wóz ze zdjęcia. Model Italeri. Głównym założeniem recyklingu było poprawienie zle sklejonej wieżyczki dowódcy ale podczas zrywania ułamał się element i zrezygnowałem. Popastwiłem się, potestowałem różne efekty i wygląda jak wygląda. "Weapons free", można jezdzić do woli.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazki zamieszczone niezgodnie z regulaminem!


Dioramka i figurki w fazie produkcji.

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano niedziela, 24 lutego 2008, 20:25 przez klocek, łącznie edytowano 3 razy
klocek
 

Reklama

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez siara1939 » sobota, 23 lutego 2008, 17:57

Nie najgorzej , tylko mysle ze z blotem troszke przesadziles na gornych powierzchniach.
Wyglada jakby mial dachowanie na radzieckiej drodze. :lol:
Z drugiej strony gasienice za czyste w porownaniu z reszta.
I ta gaza - wyglada jak siatka./moze ma byc siatka-jak tak to zwracam honor/
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez Michal » sobota, 23 lutego 2008, 22:11

Troszkę nierówno koła wyszły - niektóre wiszą nad gąsienicą w powietrzu. Poza tym i nieco nadmiernym brudzeniem "od góry" jest OK.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez Akahoshi » niedziela, 24 lutego 2008, 11:30

Mam takie ogólne pytanie odnośnie schurzen'ów. Czy w rzeczywistości, kamuflaż również był malowany również po wewnętrznej stronie?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez Juli(an) » niedziela, 24 lutego 2008, 11:42

Akahoshi napisał(a):Czy w rzeczywistości, kamuflaż również był malowany również po wewnętrznej stronie?


ależ oczywizm.. malowano również wewnętrzną stonę włazów oraz przedziału silnikowego- oraz co wazniejsze- spód panzerów! (jak wiadomo ruskie lubili podkradać się od spodu)
pozdrawiam- Juli(an) Ludwicki
Obrazek
Avatar użytkownika
Juli(an)
 
Posty: 415
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:38
Lokalizacja: 0 61

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez Jakub W. » niedziela, 24 lutego 2008, 13:42

Model jest nawet fajny, choć te obłocenie...ale ten kamuflarz na trzech ostatnich zdjęciach... oliwkowo- brązowo-niebieski...

Pozdrawiam
Jakub W.
 

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez klocek » niedziela, 24 lutego 2008, 21:02

siara1939 napisał(a):1. Nie najgorzej , tylko mysle ze z blotem troszke przesadziles na gornych powierzchniach.
Wyglada jakby mial dachowanie na radzieckiej drodze. :lol:

2. Z drugiej strony gasienice za czyste w porownaniu z reszta.

3. I ta gaza - wyglada jak siatka./moze ma byc siatka-jak tak to zwracam honor/
Pozdrawiam.


1. Sugerowałem się tym, że naniosło się tyle tego od buciorów załogi i desantu a także ziemia pochodząca od bliskich eksplozji pocisków :P . Zobacze może da się jeszcze coś zeskrobać i wrzucę nowe fotki.

2. Może zabrzmi to dziwnie ale czołg będzie na winietko-dioramce w jakimś małym zagruzowanym miasteczku. Gąsienice trochę się wytrzepały na twardej nawierzchni.

3. Rzumiem, że chodzi o siatkę na lufie? Dopiero teraz zauważyłem śmiechowo wygląda :P Robiłem siatke na lufę w ustawieniu poziomym do zdjęcia nie wiem czemu podniosłem.

Akahoshi napisał(a):Mam takie ogólne pytanie odnośnie schurzen'ów. Czy w rzeczywistości, kamuflaż również był malowany również po wewnętrznej stronie?


Na zdjęciach, które oglądałem niektóre pojazdy miały wewnętrzną tylko kolorem podstawowym, a niektóre miały kamuflaż.


Jakub W. napisał(a):Model jest nawet fajny, choć te obłocenie...ale ten kamuflarz na trzech ostatnich zdjęciach... oliwkowo- brązowo-niebieski...


Chyba wina złego oświetlenia przy zdjęciu. Przepraszam w takim razie za jakość :oops:

Michal napisał(a):Troszkę nierówno koła wyszły - niektóre wiszą nad gąsienicą w powietrzu. Poza tym i nieco nadmiernym brudzeniem "od góry" jest OK.


Poprawiłem. Gąsienice ruchome. Jak nakładałem błoto na gąsienice to nimi pokręciłem i odkształcenie z koła napędowego znalazło się pod jezdnymi.

Dziękuję za krytykę. Zdjęcia z poprawkami już wkrótce.

Na poprawe humoru moje figurki(czyt. modelinowe poczwarki). Chyba muszę zacząć od nowa :mrgreen: . Koleś skaczący będzie bardziej pochylony do przodu ale spadał z czołgu więc ustawiłem do zdjęcia tak jak widać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
klocek
 

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez Derdek » poniedziałek, 25 lutego 2008, 00:52

A te figurki to strasznie duże....to mp w dłoni wygląda jak zabawka. Nie gniewaj się, sam bym lepiej nie ulepił, duże plusy za robotę ale one są raczej do wymiany...
Pozdrawiam serdecznie.
Krzysiek "Derdek" Deremoniec
Avatar użytkownika
Derdek
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez kazio » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:12

Wszystko już zostało skomentowane, prócz jednego szczegółu - widocznych, nieusuniętych śladów łączenia połówek lufy na niezakrytym siatką maskującą hamulcu wylotowym... Poza ty OK.
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez klocek » sobota, 22 marca 2008, 19:24

Nie gniewam się o figurki :) . Posłużą jako manekiny do crash testów :mrgreen: . Nowe zrobię po wypłacie jak zakupię milliputa. Dziękuję za krytykę oraz proszę o następną. Poniżej poprawiłem to co wypisaliście. Zeskrobałem błotko twardym pędzlem z górnych powieszchni pancerza kadłuba i wieży. Teraz chyba przypomina kurz :) . Wewnętrzną stronę gąsienic przybrudziłem. Hamulec wylotowy został obskrobany i ponownie pomalowany. Dorobiłem do tego dioramkę(postęp prac optymistycznie oceniam na około 50%). Reszta na zdjęciach. Życzę miłego oglądania, krytykowania, doradzania, etc.

Poprawki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Dioramka
ObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam!

Obrazki zamieszczone niezgodnie z regulaminem!
Ostatnio edytowano sobota, 22 marca 2008, 22:17 przez klocek, łącznie edytowano 1 raz
klocek
 

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez Tomek Zieliński » niedziela, 23 marca 2008, 03:11

Świetny murek, bardzo ładnie pomalowany.
Moja propozycja odnośnie trawy.
Na jakieś deseczce przyklej wikolem..."kołtun" z pakuł lub z sizalu.
I taki twór podstrzyż nożyczkami.
Oceń efekt po pomalowaniu.
Tomek Zieliński
 

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez Erlend Janson » niedziela, 23 marca 2008, 04:04

Mur wyszedł kapitalnie znacznie odbiega poziomem wykonania od pojazdu....który moim zdaniem wyszedł dośc kiepsko..
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez klocek » sobota, 29 marca 2008, 20:26

Cieszę się, że się murek podoba. Chyba wreszcie mi coś dobrze wyszło. Tymczasem cegiełki sobie śpią.
Dziękuję za komentarze ;o)
Obrazek

Pozdrawiam!
klocek
 

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez macius » niedziela, 30 marca 2008, 10:09

Witam. Jak wykonałeś murek i cegłówki??
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [recykling] Pzkpfw IV Ausf H 1/35

Postprzez MarchewaNH » poniedziałek, 31 marca 2008, 16:22

ależ oczywizm.. malowano również wewnętrzną stonę włazów oraz przedziału silnikowego- oraz co wazniejsze- spód panzerów! (jak wiadomo ruskie lubili podkradać się od spodu)

Taa...a od spodu jeszcze na kolor błękitnego nieba. Nikt się nie zorientuje że ma Panzera nad głową
MarchewaNH
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości