GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez Rafal » niedziela, 2 grudnia 2012, 23:55

Na zdjęciach nie dostrzegam różnicy w tonacji pod i nad błotnikiem. W fakturze tak. Dlatego to mi się tak rzuciło w oczy.

Wierzę, że zwróciłeś na to uwagę.

<literówka>
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Reklama

modele polskich samolotów

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez Siema » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 18:34

Witam,
Błoto, kurz, starte opony trafiają na błotnik od spodu i osadzają się w postaci szaroburego błotka.

Na niektórych fotkach (tak jak powyższej) widać upaćkane także boki maski poniżej błotnika.

Zwróć jednak uwagę na to, że rama przy tylnych kołach też jest upaćkana. i same błotniki też.


Miałem przyjemność podczas swoich praktyk studenckich i późniejszej pracy zajmować się trzema CCKW i w jednej właśnie czyściłem spodnią część błotnika więc jeśli pozwolicie dorzucę trzy grosze :).
W dwóch z trzech egzemplarzy (jeden był kompletnie odrestaurowany tj rozłożony na części pierwsze, wypiaskowany, polakierowany i złożony do kupy) warstwa brudu miała w najgrubszych miejscach około 1.5-2 cm i dopiero pod nią można było znaleźć pozostałości trzech kolorów farb jakimi był pokryty (oryginalna zielona, potem szara bo ciężarówki po wojnie grały w jakimś filmie i udawały szkopskie, i znów zieleń). Ufajdany tym świństwem był cały przód, nie tylko błotniki od spodu, ale rama, boczne ściany komory silnikowej pod błotnikiem itp. Kolor tego syfu to czarno-piaskowo- brązowy w zależności od tego, która warstwa aktualnie wystawała ;o) To samo działo się oczywiście z tyłu.

A co do modelu to bardzo mi się podoba :!: Pozdrawiam :)
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości