T34/85 Trumpek 1\16

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Michal » wtorek, 15 stycznia 2013, 18:37

Model pierwsza klasa. Natomiast mam pytanie dotyczące oryginału. 1001 to wóz zastępcy dowódcy 1 BPanc. Na znanych mi zdjęciach czołg ten ma zaokrąglone błotniki i starszego typu kopułkę dowódcy (z dwoma włazami). Chyba że kilka kolejnych czołgów miało ten numer? Czy jest w tej sprawie znany jakiś materiał fotograficzny? Pytam gdyż dłubię T-34-85 w 1:72 od UM, wstępnie planowałem 217-kę z 2 batalionu 1 BPanc, ale 1001 też by bł ciekawy. A UM dał na ile widzę taką wersję wieży, kopułki i błotników juk Trumpek...
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » wtorek, 15 stycznia 2013, 20:00

Michal napisał(a):Model pierwsza klasa. Natomiast mam pytanie dotyczące oryginału. 1001 to wóz zastępcy dowódcy 1 BPanc. Na znanych mi zdjęciach czołg ten ma zaokrąglone błotniki i starszego typu kopułkę dowódcy (z dwoma włazami). Chyba że kilka kolejnych czołgów miało ten numer? Czy jest w tej sprawie znany jakiś materiał fotograficzny? Pytam gdyż dłubię T-34-85 w 1:72 od UM, wstępnie planowałem 217-kę z 2 batalionu 1 BPanc, ale 1001 też by bł ciekawy. A UM dał na ile widzę taką wersję wieży, kopułki i błotników juk Trumpek...


Masz racje to jest czołg z zastępcy dowódcy 1 BPanc. A zdjęcia gdzieś miałem, ale teraz nie mogę ich znaleść. Właz i kopuła są
inne niż na oryginalnym zdjęciu. Tak mi się spodobał numer boczny, że nie zwróciłem uwagi na zgodność tych detali. Można to przemalować - może coś polecisz bo widzę że znasz się na temacie, bo ja tak w pancerce tylko od czasu do czasu siedzę. :)
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez spiton » wtorek, 15 stycznia 2013, 23:07

Dla mnie genialna praca. Niesamowicie realistyczna. Świetnie się te foty ogląda. Brakuje tylko dobrych zdjęć "finałowych" najlepiej w plenerze. Taka sesja pokazałaby jak bardzo ten model jest bliski prawdziwemu teciakowi.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez robert.bednarczyk » wtorek, 15 stycznia 2013, 23:28

Ave napisał(a):Zasadniczo wszystko fajnie, ale za pokazanie w galerii takieeego modelu na tle biurka, to wg mnie powinieneś bana dostać, albo co najmniej ostrzeżenie :->


Muszę niestety przyłączyć się do Marcina (Ave) - pal licho to biurko ale pokazałeś sporo świetnych detali - tak trochę bardziej warsztatowo, super figurkę (i nie jest to załogant), a całej maszyny w paru dobrych ujęciach nie ma :( . Widać,że kawał roboty odwaliłeś ale z nami się tym w pełni nie podzieliłeś - bardzo liczę na kolejne, plenerowe fotki. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Michal » środa, 16 stycznia 2013, 11:28

Jeżeli uważasz że warto przemalować to taką kopułkę i właz miała 217-ka z 2 batalionu 1 BPanc. Niestety nie wiem jakie miała błotniki - na jedynym znanym mi zdjęciu z pogrzebu poległych czołgistów w Gdyni wóz nie ma przednich błotników.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » środa, 16 stycznia 2013, 13:43

Michal napisał(a):Jeżeli uważasz że warto przemalować to taką kopułkę i właz miała 217-ka z 2 batalionu 1 BPanc. Niestety nie wiem jakie miała błotniki - na jedynym znanym mi zdjęciu z pogrzebu poległych czołgistów w Gdyni wóz nie ma przednich błotników.


Podrzuciłbyś mi fotę tego czołgu z numerem 217?

robert.bednarczyk napisał(a):
Ave napisał(a):Zasadniczo wszystko fajnie, ale za pokazanie w galerii takieeego modelu na tle biurka, to wg mnie powinieneś bana dostać, albo co najmniej ostrzeżenie :->


Muszę niestety przyłączyć się do Marcina (Ave) - pal licho to biurko ale pokazałeś sporo świetnych detali - tak trochę bardziej warsztatowo, super figurkę (i nie jest to załogant), a całej maszyny w paru dobrych ujęciach nie ma :( . Widać,że kawał roboty odwaliłeś ale z nami się tym w pełni nie podzieliłeś - bardzo liczę na kolejne, plenerowe fotki. RB.


No wiem ... wiem, ale trzeba poczekać do wiosny :P
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » środa, 16 stycznia 2013, 14:16

Wybrałem jeszcze kilka z kilkunastu zdjęć które zrobiłem. To ostatnie to takie artystyczne :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez robert.bednarczyk » środa, 16 stycznia 2013, 15:04

To ostatnie świetne - real w 100 %. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez robert.bednarczyk » środa, 16 stycznia 2013, 15:12

Oj....muszę jednak dorzucić coś na "nie". Otóż wydaje mi się mało realne malowanie na zielono wewnętrznych powierzchni blach przedziału silnikowego. Wg mnie nie były ani zielone ani białe tylko rudawe, na skutek użycia antykorozyjnej, zabezpieczającej farby, zwanej potocznie minią. Gdzieś (tylko gdzie :?: :cry: - nie pamiętam) znalazłem w necie na to "papiery". Z tym, że przyjmując, że odsłanianie wnętrza ma charakter dydaktyczno - poglądowy, a pojazd generalnie eksponowany jest pozamykany to moja uwaga ma znaczenie trzeciorzędne. Poza tym głowy za to nie dam - jeśli ktoś ma dowody przeciwne - wycofam sie godnie. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » środa, 16 stycznia 2013, 15:36

robert.bednarczyk napisał(a):Oj....muszę jednak dorzucić coś na "nie". Otóż wydaje mi się mało realne malowanie na zielono wewnętrznych powierzchni blach przedziału silnikowego. Wg mnie nie były ani zielone ani białe tylko rudawe, na skutek użycia antykorozyjnej, zabezpieczającej farby, zwanej potocznie minią. Gdzieś (tylko gdzie :?: :cry: - nie pamiętam) znalazłem w necie na to "papiery". Z tym, że przyjmując, że odsłanianie wnętrza ma charakter dydaktyczno - poglądowy, a pojazd generalnie eksponowany jest pozamykany to moja uwaga ma znaczenie trzeciorzędne. Poza tym głowy za to nie dam - jeśli ktoś ma dowody przeciwne - wycofam sie godnie. RB.


Znając realia ruskiej i polskiej broni pancernej to jakiegoś wzorca farby nie było. Ale rzeczywiście można było trochę tu przyciemnić i bardziej pobrudzić to fakt :-/
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Michal » środa, 16 stycznia 2013, 15:36

Proszę bardzo, jedyna znana mi fotka 217-ki
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » środa, 16 stycznia 2013, 15:45

Michal napisał(a):Proszę bardzo, jedyna znana mi fotka 217-ki
Obrazek


Dzięki...hmmmmm, ale jak ta dwójka wygląda?! A i orzełka nie ma :( łeeeeeeeeeeee :-/
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez robert.bednarczyk » środa, 16 stycznia 2013, 15:46

Mamelon napisał(a):
robert.bednarczyk napisał(a):Oj....muszę jednak dorzucić coś na "nie". Otóż wydaje mi się mało realne malowanie na zielono wewnętrznych powierzchni blach przedziału silnikowego. Wg mnie nie były ani zielone ani białe tylko rudawe, na skutek użycia antykorozyjnej, zabezpieczającej farby, zwanej potocznie minią. Gdzieś (tylko gdzie :?: :cry: - nie pamiętam) znalazłem w necie na to "papiery". Z tym, że przyjmując, że odsłanianie wnętrza ma charakter dydaktyczno - poglądowy, a pojazd generalnie eksponowany jest pozamykany to moja uwaga ma znaczenie trzeciorzędne. Poza tym głowy za to nie dam - jeśli ktoś ma dowody przeciwne - wycofam sie godnie. RB.


Znając realia ruskiej i polskiej broni pancernej to jakiegoś wzorca farby nie było. Ale rzeczywiście można było trochę tu przyciemnić i bardziej pobrudzić to fakt :-/


Raczej nie o wzorzec zielonego tu chodzi tylko o zasadę. Z tego co kojarzę po prostu nie kładziono koloru kamuflażowego na wewnętrznych powierzchniach przedziału silnikowego, wiec pozostawały w kolorze rudawej czerwieni (minia). O odcienie radzieckiej, wojennej zieleni faktycznie nie byłoby sensu sie spierać.
Nie chcę się czepiać by psuć Ci humor po świetnie wykonanej robocie - przedstawiam jedynie wnioski do jakich doszedłem pracując nad moimi teciakami w 1/48. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » środa, 16 stycznia 2013, 15:52

robert.bednarczyk napisał(a):
Mamelon napisał(a):
robert.bednarczyk napisał(a):Oj....muszę jednak dorzucić coś na "nie". Otóż wydaje mi się mało realne malowanie na zielono wewnętrznych powierzchni blach przedziału silnikowego. Wg mnie nie były ani zielone ani białe tylko rudawe, na skutek użycia antykorozyjnej, zabezpieczającej farby, zwanej potocznie minią. Gdzieś (tylko gdzie :?: :cry: - nie pamiętam) znalazłem w necie na to "papiery". Z tym, że przyjmując, że odsłanianie wnętrza ma charakter dydaktyczno - poglądowy, a pojazd generalnie eksponowany jest pozamykany to moja uwaga ma znaczenie trzeciorzędne. Poza tym głowy za to nie dam - jeśli ktoś ma dowody przeciwne - wycofam sie godnie. RB.


Znając realia ruskiej i polskiej broni pancernej to jakiegoś wzorca farby nie było. Ale rzeczywiście można było trochę tu przyciemnić i bardziej pobrudzić to fakt :-/


Raczej nie o wzorzec zielonego tu chodzi tylko o zasadę. Z tego co kojarzę po prostu nie kładziono koloru kamuflażowego na wewnętrznych powierzchniach przedziału silnikowego, wiec pozostawały w kolorze rudawej czerwieni (minia). O odcienie radzieckiej, wojennej zieleni faktycznie nie byłoby sensu sie spierać.
Nie chcę się czepiać by psuć Ci humor po świetnie wykonanej robocie - przedstawiam jedynie wnioski do jakich doszedłem pracując nad moimi teciakami w 1/48. RB.



W pełni się z Tobą zgadzam i teraz coś tam kojarzę, że był to kolor rudawy. Moje przeoczenie... fakt. A masz numer farbki który reprezentuje ten odcień? Jak będę poprawiał numer boczny to poprawię też pow. wew. :)
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez robert.bednarczyk » środa, 16 stycznia 2013, 16:02

Nie mam gotowego numeru na minię ale tym to już w ogóle nie ma sensu się przejmować. Nie pamiętam jak to malowałem w moim T-34/76 - chyba dobrałem coś w Vallejo i pojechałem pędzlem, z tym, że u mnie z racji skali powierzchnie znacznie mniejsze, a poza tym otwarte są tylko dwie komory. Każdy rudy, czy rdzawy kolor (tylko bardziej czerwonawy) będzie dobry jako minia. Potem warto go trochę "zgasić" jakimiś silnikowymi zapaskudzeniami. Zaraz zerknę w mój wątek warsztatowy i zobacze czy jest jakaś fotka pokazująca ten kolor. RB
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości