T34/85 Trumpek 1\16

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Maikel » środa, 13 lutego 2013, 23:05

JA PI*****E.
Człowieku idź z tym modelem w plener.
Ja na początku myślałem, że to zdjęcia prawdziwej maszyny, ale potem zobaczyłem blat biurka i mi skala nie pasowała.
Moim zdaniem jest to dzieło sztuki. Nie widziałem nigdy chyba lepiej zrobionego modelu w tej skali.
Jakby do niego zrobić podstawkę... sory... podstawę, to myślę, że efekt byłby rewelacyjny.
Można wziąć szpadla i 'wyciąć' kawałek ziemi z młodą choineczką. Wstawić do doniczki i niech stoi :mrgreen:
Świetny model :!:
http://maikel.iportfolio.pl/
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma to większego znaczenia ale ważne jest żeby to zrobić,
bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
Maikel
 
Posty: 293
Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » środa, 13 lutego 2013, 23:42

Radek Pituch napisał(a):Ja jednak wolę mniej inwazyjne metody i przy nich pozostanę.
Jeśli można kilka słów krytyki - popracuj nad jakością fotografii, nie mówię tylko o tle ale i oświetleniu modelu, na fotografiach wnętrza jest dużo zacienionych miejsc, poza tym lepsze będzie białe światło niż zniekształcające barwy żółte.


Pracuję nad zdjęciami trochę ostatnio i coś takiego mi wyszło :P A tak na poważnie to zmienię malowanie numeru bocznego i "walnę" orzełka i będzie profesjonalna sesja zdjęciowa :mrgreen:

Obrazek

Maikel napisał(a):JA PI*****E.
Człowieku idź z tym modelem w plener.
Ja na początku myślałem, że to zdjęcia prawdziwej maszyny, ale potem zobaczyłem blat biurka i mi skala nie pasowała.
Moim zdaniem jest to dzieło sztuki. Nie widziałem nigdy chyba lepiej zrobionego modelu w tej skali.
Jakby do niego zrobić podstawkę... sory... podstawę, to myślę, że efekt byłby rewelacyjny.
Można wziąć szpadla i 'wyciąć' kawałek ziemi z młodą choineczką. Wstawić do doniczki i niech stoi :mrgreen:
Świetny model :!:


Oj tam Oj tam...na podstawę to trochę mam mało miejsca na półce, a co do pleneru to poczekam na wczesną wiosnę :)
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Maikel » czwartek, 14 lutego 2013, 00:05

Mamelon napisał(a):co do pleneru to poczekam na wczesną wiosnę :)

Śniegiem może być też trochę przysypany. Póki co...
http://maikel.iportfolio.pl/
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma to większego znaczenia ale ważne jest żeby to zrobić,
bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
Maikel
 
Posty: 293
Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » wtorek, 19 lutego 2013, 21:35

Maikel napisał(a):
Mamelon napisał(a):co do pleneru to poczekam na wczesną wiosnę :)

Śniegiem może być też trochę przysypany. Póki co...


... obawiam się że, suche (zaschnięte) błoto na pancerzu nie wyglądałoby przekonująco na białym tle śniegu :-/

PS. Numery boczne i minia antykorozyjna po wewnętrznej stronie pancerza już poprawione i zmienione. Czeka mnie jeszcze malowanie orłów. :D
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » niedziela, 24 lutego 2013, 12:17

Jak już wspominałem zmieniłem numery boczne teciaka na nowe, co nie stanowiło większej trudności. Ale namalowanie odręcznie satysfakcjonujących orłów w okręgu (patrz. zdjęcie nr.1) już nie. :-/ Mimo kilku podejść nie wychodzi mi to a chciałbym żeby orły wyglądały dokładnie jak na oryginale, a jak widzicie są jego różne odmiany. Nie wiem ale chyba będę musiał wyciąć szablon i metodą natryskową będzie najlepiej... a może jakaś podpowiedz z waszej strony. Może znacie jakiś "myk" :P


Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS. Lody puszczają i wiosna coraz bliżej, wiec i plenerowe zdjęcia zbliżają się :mrgreen:
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Maikel » niedziela, 24 lutego 2013, 22:38

Mamelon napisał(a):Lody puszczają i wiosna coraz bliżej, wiec i plenerowe zdjęcia zbliżają się :mrgreen:

Na to czekam :)
http://maikel.iportfolio.pl/
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma to większego znaczenia ale ważne jest żeby to zrobić,
bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
Maikel
 
Posty: 293
Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Tomasz Ś. » sobota, 20 kwietnia 2013, 10:17

Super model, mam tylko pytanie, jak osiągnąłeś efekt kurzu? Bo mam zamiar zakurzyć własnego teciaka. :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Ś.
 
Posty: 641
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2013, 19:49

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Mamelon » poniedziałek, 29 lipca 2013, 17:55

Tomasz Ś. napisał(a):Super model, mam tylko pytanie, jak osiągnąłeś efekt kurzu? Bo mam zamiar zakurzyć własnego teciaka. :mrgreen:


Sorry że tak długo czekałeś na odpowiedz, ale miałem poważne problemy rodzinne. A efekt kurzu to nic innego jak kilka warstw pigmentów mig-a. Odcienie suchego błota i ziemi. A później przecierki na sucho szerokim, płaskim pędzlem przed ufiksowaniem, aż do uzyskania satysfakcjonującego wyglądu. :->
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez blacman » piątek, 2 sierpnia 2013, 22:34

To nie może być model... raczej prawdziwy czołg... :)
Super realistyczny.
nie znam się na blaszanych puszkach, na fachowym nazewnictwie również nie bardzo... ale zastanawia mnie jaki musi być śrubokręt (lub wkrętak jak kto woli ;o) ) coby dokręcić wkręty na górnej części zamka armaty.... i kto go utrzyma? :)
Avatar użytkownika
blacman
 
Posty: 45
Dołączył(a): piątek, 4 stycznia 2013, 01:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Dumo » czwartek, 8 sierpnia 2013, 18:46

Bardzo fajna tetetka :->
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 13:09

Re: T34/85 Trumpek 1\16

Postprzez Rokfor19 » czwartek, 19 września 2013, 09:53

Model jest powalający na kolana nawet wnętrze wspaniale wykonane jak dla mnie 10/10.
Rokfor19
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 19 września 2013, 09:31

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości