Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez dkfan » piątek, 28 czerwca 2013, 22:27

Korowiow napisał(a):
Dasz linka bo jakoś nie umiem odszukać Twojego warsztatu a bardzo jestem ciekaw.


Proszę uprzejmie. http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=35029

imek46 napisał(a):Malowali na froncie zwykłymi ławkowcami, i wierz nikt się wtedy nie zastanawiał czy będą widoczne ślady włosia na malowaniu, tylko zastanawiał się na tym czy dożyje do kolacji, o ile taka w ogóle będzie. Uważam że model jest zrobiony ładnie, tylko, że ze względu na ciemne tło słabo go widać.
Przemek ja możesz zrób foty na jaśniejszym tle.


Imku, to ja jeszcze raz napiszę o co mi chodzi. Oczywiście, że nikt w warunkach frontowych nie dbał o kładzenie lakieru jak na samochodzie i malowano byle czym aby skutecznie i ślady po ławkowcy czy szczocie były widoczne jak na dłoni. Mi chodzi o to, że na modelu widzę ślady po pędzlu modelarza , a nie "załogi malującej czołg". Ślady po włosiu pędzla/szczotki na czołgu mogą mieć ile? 1 mm? Bo grubszego włosia sobie nie wyobrażam więc na modelu powinny mieć 1/35 mm, a maja 1/3 moze 1/4.
To mnie razi i mam wrażenie oglądania zabawki zamiast ulegać ułudzie patrzenia na realny sprzęt jakiej ulegam oglądając wiele innych galerii.
Rzuć okiem na tą dość świerzą galerię http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=36431 koncepcja co do grubości malowania podobna, biała farba grubo kryje barwę podstawową ale nie widać najmniejszego śladu po włosciu pędzla którym go wyimaginowani czołgiści nanosili.

Mam nadzieję że tym razem wyłożyłem wszystko w jaśniejszy sposób.
dkfan
 
Posty: 136
Dołączył(a): czwartek, 14 lutego 2013, 16:40

Reklama

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez NIEDZWIEDZ » piątek, 28 czerwca 2013, 22:33

Rzuć okiem na tą dość świerzą galerię viewtopic.php?f=17&t=36431 koncepcja co do grubości malowania podobna, biała farba grubo kryje barwę podstawową ale nie widać najmniejszego śladu po włosciu pędzla którym go wyimaginowani czołgiści nanosili.

Mam nadzieję że tym razem wyłożyłem wszystko w jaśniejszy sposób.

dkfan

Posty: 60
Dołączył(a): 14 lut 2013, 2013 15:40


no nie do końca wyłożyłeś ,bo w linku model malowany jest aero :mrgreen:
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez dkfan » piątek, 28 czerwca 2013, 22:43

NIEDZWIEDZ napisał(a):no nie do końca wyłożyłeś ,bo w linku model malowany jest aero :mrgreen:


Ale na szczęście każdy zrozumiał że ślad po włosiu pędzla grubości 0,2mm raczej nie odzwierciedla śladu na czołgu bo na nim włosie musiałoby mieć 7mm
dkfan
 
Posty: 136
Dołączył(a): czwartek, 14 lutego 2013, 16:40

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez Sherman » poniedziałek, 1 lipca 2013, 21:17

dkfan napisał(a):Ale na szczęście każdy zrozumiał że ślad po włosiu pędzla grubości 0,2mm raczej nie odzwierciedla śladu na czołgu bo na nim włosie musiałoby mieć 7mm

Mam zdjęcie jak chłopaki malują jakiegoś Horcha miotłami z witek brzozowych. Spokojnie by nimi te 7mm zrobili :D
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez NIEDZWIEDZ » poniedziałek, 1 lipca 2013, 22:10

Ja mam w domu miotłę z 3 centymetrowym włosiem :mrgreen: i co :?: można -można :mrgreen:
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Zdobyczny BA 10 skala 1/48 UM

Postprzez METYS » czwartek, 25 lipca 2013, 13:35

NIEDZWIEDZ napisał(a):Ja mam w domu miotłę z 3 centymetrowym włosiem :mrgreen: i co :?: można -można :mrgreen:


Ale Ci fajnie, ja miałem podobną gabarytowo, ale uchyliłem okno i wzorem Nimbusa przez nie spi...ła. Teraz to mi tylko odkurzacz już został. A to nie ta sama frajda :mrgreen:

A co do BA to fajny, mógłbyś go tylko bardziej z pędzelka błotem obstrzelać ;o)
METYS
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 30 listopada 2009, 09:07

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron