M-51 i spółka 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M-51 i spółka 1:35

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 24 marca 2013, 13:39

Część wszystkim!
Wydaje mi się, że udało mi się dobrnąć z pracami do końca. Zapowiadał się ekspresowy projekt (sam M-51 zbudowany w ciągu jednego dnia), lecz wszystko rozlazło się w czasie, zmiany koncepcji... (prawie trzy miesiące...oczywiście z przerwami). Zobaczymy jak szybki będzie kolejny. Co do samych modeli, M-51 to Tamyia, Teciak to stary ESCI. Tamyia jest rewelacyjna, więc model budowałem prosto z pudła, w T-55 wymieniłem błotniki (zrobiłem je z polistyrenu 0,25mm), dorobiłem instalację paliwową, zastąpiłem osłonę jażma tożsamym elementem tyle że z Tamyii, dorobiłem zaczepy na wieży i dodałem parę blaszek. Gąsienice z zestawu nie nadawały się do niczego, zatem zastąpiłem je odrobinę lepszymi (i za krótkimi) z Trumpetera. Sam podstawka, myślałem że będzie lepsza, nie mam zbytniego doświadczenia w ich robieniu. Oceńcie jednak sami. Z chęcią "posłucham" wszelkich uwag, tych pozytywnych jak i negatywnych, tak bym w przyszłości mógł z nich wyciągnąć wnioski. Z góry dziękuję.

Tu link do warsztatu: viewtopic.php?f=16&t=34565

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Reklama

Re: M-51 i spółka 1:35

Postprzez spiton » niedziela, 24 marca 2013, 14:10

Dwie uwagi ,-))
1. Zrób zdjęcia z prawdziwym niebem i prawdziwym ostrym światłem.
2. Dwa kolory podstawki (szary i drewienko) to błąd. Pomaluj drewienko na szaro, żeby uspokoić kompozycje.

Poza tym super. No może brak mi jeszcze dobrych "realistycznych" kadrów .
Modelarsko bardzo mi się podoba. Jak będę robił model czołgu( a coś tam dłubie) i mi tak wyjdzie, to będę bardzo szczęśliwy i dumny.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: M-51 i spółka 1:35

Postprzez robert.bednarczyk » wtorek, 26 marca 2013, 15:26

Bardzo, bardzo mi się to podoba, chociaż fotki......myślałem, że ja robię najgorsze ....ale nie :!: ;o) . RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: M-51 i spółka 1:35

Postprzez Page'69 » wtorek, 26 marca 2013, 15:40

Efektowny pomysł. Moje gratulacje !

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Page'69
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 26 marca 2013, 00:52
Lokalizacja: Sulejówek

Re: M-51 i spółka 1:35

Postprzez Maciej Gruca » środa, 27 marca 2013, 08:27

Dziękuję za komentarze.
Sebastianie kolorów ram podstawki zmieniać już nie będę, ale wezmę se do serca na przyszłość. Zdjęcia postaram się zrobić...zaraz po tym jak model wróci z powrotem z warsztatu. Stwierdziłem, że nie podoba mi się droga i spróbuję ją odrobinę "dorobić".

RB napisał(a):chociaż fotki......myślałem, że ja robię najgorsze

...widzisz...jestem lepszy...w robieniu złych fotek :mrgreen:
Nie mam serca ani talentu do tego. Ale może jakieś zdjęcie plenerowe będzie lepsze, bo te istotnie są złe.
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości