Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez Aero74 » sobota, 6 lipca 2013, 12:51

Witam wszystkich,

W roku minionym popełniłem i umieściłem na forum mini dioramę z okazji urodzin mojego brata będącą prezentem :
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=29&t=34514
Cóż czas szybko mija, w tym roku wybór na model prezentowy padł na model Tamki Citroena w służbie Wehrmachtu w skali 1/35.
Muszę przyznać , że miałem ogromną frajdę z budowy tego modelu i postanowiłem włączyć pojazdy i tą właśnie skalę do kręgu moich prac. Do tej pory było to tylko lotnictwo w 1/72.

Zdjęcia dzięki uprzejmości szwagra fotografa, jednak trochę przekłamują kolory np usłyszałem że "opony zardzewiały".
Na żywo widać że brudzenie robione AK Dark Earth wyraźnie różni się od niewielkich ilości rdzy.
Ale pierwsze koty za płoty .... :)

Aha podstawka w wersji ostatecznej zyskała jeszcze kolor bejcą mahoń malowany więc nie jest tak surowa jak na zdjęciach.
Podstawka to deska kuchenna z Tesco. Szablon do napisu wyciąłem z papieru i malowałem aerografem

a teraz porcja zdjęć


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez Grymson » sobota, 6 lipca 2013, 18:04

Fajny modelik, brudzonko z umiarem ;) faktycznie widać jak by oponki zardzewiały, ale jak sam mówiłeś że zdjęcia przekłamują ;)

Pozdrawiam sąsiada
"Jedna śmierć to tragedia, milion to statystyka." J. Stalin
www.grymson89.blogspot.com
____________________________________
____________________________________
T-34/76 m.42/43 "Ленинградец"
WARSZTAT:
T-34/76 "За Советскую Эстонию" AFV Club 1:35 - 60%
AH-1W no. 246 HML/A-369 Italeri 1:48
Grymson
 
Posty: 200
Dołączył(a): sobota, 4 sierpnia 2012, 12:57
Lokalizacja: Kraków PL

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez ergie » sobota, 6 lipca 2013, 18:53

cudo, świetna robota :)
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 19:12

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez gumowy01 » sobota, 6 lipca 2013, 19:38

Przyjemny modelik
Pozdrawiam Artek

Krakowska grupa modelarska "Grupa B"
https://www.facebook.com/GrupaBiezanowska
Avatar użytkownika
gumowy01
 
Posty: 483
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 01:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez klajus » niedziela, 7 lipca 2013, 15:56

A na ostatnim zdjęciu na fotelu to szew od formy został?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez Aero74 » niedziela, 7 lipca 2013, 18:07

klajus napisał(a):A na ostatnim zdjęciu na fotelu to szew od formy został?


Nie sądzę. Wydawało mi się raczej zaznaczeniem szwu tapicerki, ale cóż jeśli jesteś autorytetem w dziedzinie foteli to wezmę błąd na klatę :)

ergie napisał(a):cudo, świetna robota :)


bez jaj :) cuda to ja tu widziałem wcześniej, ale jak na drugi model w 1/35 faktycznie jestem zadowolony. Mam nadzieje , że kolejne ucząc się na błędach będą lepsze. Pierwszym modelem była Simca 5 Luftwaffe również z Tamiya. Ona jest moja , żaden prezent, a zdjęcia wrzucę jak namówię szwagra na sesję, bo sam mam kiepski aparat.

Grymson napisał(a):Pozdrawiam sąsiada


również pozdrawiam ;o)
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez klajus » niedziela, 7 lipca 2013, 18:37

Aero74 napisał(a):
klajus napisał(a):A na ostatnim zdjęciu na fotelu to szew od formy został?


Nie sądzę. Wydawało mi się raczej zaznaczeniem szwu tapicerki, ale cóż jeśli jesteś autorytetem w dziedzinie foteli to wezmę błąd na klatę :)

Ekspertem nie jestem ale to pionowe coś to chyba nie jest szew tapicerki. I nie musisz się tak "puszyć" od razu...
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez ergie » niedziela, 7 lipca 2013, 20:25

... a ja Ci mówię, że cudo. W dobie zasyfiania każdego modelu, ta twoja cytryna jest lekiem na obolałe oczy :mrgreen:
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 19:12

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez Aero74 » niedziela, 7 lipca 2013, 21:34

klajus napisał(a):
Aero74 napisał(a):
klajus napisał(a):A na ostatnim zdjęciu na fotelu to szew od formy został?


Nie sądzę. Wydawało mi się raczej zaznaczeniem szwu tapicerki, ale cóż jeśli jesteś autorytetem w dziedzinie foteli to wezmę błąd na klatę :)

Ekspertem nie jestem ale to pionowe coś to chyba nie jest szew tapicerki. I nie musisz się tak "puszyć" od razu...


eee patrząc na Twój staż na forum, sądzę że jednak masz większe doświadczenie. :) Nie bierz tego tak do siebie nie puszę się, żartuję raczej. W dzisiejszych czasach za dużo na forum spięć więc nie ma co się spierać. A w dodatku każde uwagi przyjmę od bardziej doświadczonych w nowym dla mnie ogródku.
A poza szwem Ci się podoba?

pozdrawiam
RG
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez klajus » niedziela, 7 lipca 2013, 21:41

Podoba się, jest czysto zrobiony i pomalowany.
Nie podoba mi się brudzenie, poszalałbym jeszcze...
A i te białe pasy na błotnikach i zderzakach, to są kalki i to widać, nie powinny dochodzić do samych krawędzi?


Czy na tej deseczce to jest napisane Bruder czy Bruber?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez Aero74 » niedziela, 7 lipca 2013, 21:56

ciężko powiedzieć jak z tymi pasami. Na zdjęciu jakie znalazłem jeszcze inaczej to wygląda. Na instrukcji było chyba tak jak położyłem, a kalki na zderzaku kładły się wyjątkowo ciężko, więc jest jak jest.

Obrazek

a co do napisu w takiej gotyckiej czcionce "d" bardzo przypomina "b" rózni się takim małym wcięciem , które niestety malując od szablonu zostało zamalowane i faktycznie bardziej przypomina "b". Ale tego się już nie dało odwrócić, a za mało było czasu na produkcję nowej podstawki.

Z brudzeniem będę szalał na Bussing Nagu z AFV, którego niedawno zakupiłem. W takim wozie sztabowym łatwo wydaje mi się przesadzić , nie robiąc jakiejś konkretnej sceny, która by to usprawiedliwiała.
Poza tym uczę się dopiero, w lotnictwie tego nie było :)

pozdrawiam
RG
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez Ave » wtorek, 9 lipca 2013, 12:45

Czysto, schludnie zrobione autko - taki vintage z ostrożnie psikniętym brudkiem. Jak to komu wystarcza do szczęścia, to git, można modele robić szybciej, a co za tym idzie w większej ilości. No i jak dla mnie lepsze to niż wskazany wyżej facet w krzakach.. :->

Piszecie o brudzeniu i fakt, nie wszystko, co jeździ, musi być po dach usyfione - ale brudzenie to nie jedyny patent na poprawienie atrakcyjności modelu. Np. takie duże powierzchnie w jednolitym kolorze aż się proszą o jakieś wycieniowanie, i nie musi to być od razu mocna kontrastowa modulacja, ale po prostu zróżnicowanie jednolitego koloru. Malujesz aerografem, więc nie jest to żadna wielka sztuka. Dziś nawet samolot (a jak wiadomo "samoloty się nie brudzą"), choćby najprecyzyjniej zrobiony, bez preszejdingu i innych tego rodzaju zabiegów nie będzie robił furory, a podejście "lubię czyste" najczęściej kojarzy się z tłumaczeniem sobie braku umiejętności lub odwagi - takie czasy.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Citroen 11CV "Staff Car" Tamiya 1/35

Postprzez Aero74 » wtorek, 9 lipca 2013, 20:06

Ave napisał(a):
Piszecie o brudzeniu i fakt, nie wszystko, co jeździ, musi być po dach usyfione - ale brudzenie to nie jedyny patent na poprawienie atrakcyjności modelu. Np. takie duże powierzchnie w jednolitym kolorze aż się proszą o jakieś wycieniowanie, i nie musi to być od razu mocna kontrastowa modulacja, ale po prostu zróżnicowanie jednolitego koloru. Malujesz aerografem, więc nie jest to żadna wielka sztuka. Dziś nawet samolot (a jak wiadomo "samoloty się nie brudzą"), choćby najprecyzyjniej zrobiony, bez preszejdingu i innych tego rodzaju zabiegów nie będzie robił furory, a podejście "lubię czyste" najczęściej kojarzy się z tłumaczeniem sobie braku umiejętności lub odwagi - takie czasy.



Nie no, muszę na to odpowiedzieć ;o) :
1. to nie czołg
2. auta nie zawsze muszą był usyfione po dach, i moim zdaniem ta cytryna wcale nie jest czysta
3. ten model dostał trzy warstwy farby położone na preshading, jaśniejsza szarą i białą farbę, z zaciekami zrobionymi washem.
Może i to nowość dla mnie, ale z ostatnim zdaniem zdecydowanie się zagalopowałeś. Ale cóż taka rola forum, każdy ma własne zdanie. Osobną kwestią są zdjęcia. Może nie wszystko na nich widać, ale sam ich nie robię i nie będę robił.
4. Tak czy inaczej dzięki za opinię, na przyszłość wezmę pod uwagę i postaram się więcej wyciągnąć ze zdjęć, bo z Twoją opinią kompletnie się nie zgadzam :)

ps. znalazłem żeby nie być gołosłownym dwie fotki z jednego z etapów malowania. Mimo że robione telefonem coś niecoś widać :
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
RG
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości