Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 26 października 2008, 20:06

Witam,
skończyłem zestawik dragona, który miał się budować krok po kroku w warsztacie, ale ze względu na brak zainteresowania i własne lenistwo zrezygnowałem z tego.
Miał mieć ruchomy układ jezdny i mial... do czasu gdy nie zachciało mu się wstąpić do Luftwaffe i nie zleciał z biurka :roll: Po tym nieudanym debiucie w siłach lotniczych trzeba było uszywnić wahacze. Właściwie pierwszy raz jestem zadowolony z wszelakiego brudzingu, ale mimo wszystko to jak zwykle... jakoś martwo to wszystko wygląda i nie mam pojęcia dlaczego :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez rzelu » niedziela, 26 października 2008, 20:26

Trochę sztucznie wygląda ta plandeka, no i stelaż na drzwiach wyszedł strasznie gruby - szkoda że nie zrobiłeś go z blachy.
Brakuje jakiegoś akcentu przyciągającego oko, np. hełmów wywieszonych na burcie.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez Iwan » niedziela, 26 października 2008, 21:00

Zgadzam się co do plandeki - jest po prostu za gruba. Co do samego modelu, moim zdaniem, jest dobrze. Brudzenie wyszło naprawdę fajnie, tak samo malowanie. Mógłbyś napisać, w jaki sposób kurzyłeś podwozie i wykonałeś rozjaśnienia na panzergau?

Pozdrawiam i gratuluję naprawdę udanego modelu!
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 26 października 2008, 23:20

Witam,
podwozie to mieszanka gipsu i pigmentu (bodajże Earth dirt, Talensa) rozcieńczana wodą. Nieregularnie toto nałożyłem, potem przetarłem jakimś piaskowym MM, ktory szlajał mi się po warsztacie, przefiltrowalem umbrą naturalną, a na koncu pigmenty i fixer. Tam gdzie fixer zbyt "zjadł" kolory poprawiałem european dustem MIG'a.
Plandeka może i faktycznie trochę "nieteges", ale uwierzcie mi, że bez niej wyglądało to jeszcze gorzej. Na początku wyglądała troche lżej, ale przesadziłem z upapraniem :(

Pisownia
xenomorph
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości