ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez pol-71 » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 23:45

Bardzo piękny model. Rdza wygląda tak, że bałem się żeby mi nie przeszła na monitor :lol:, i poleciałem po ścierkę żeby woda z wiaderka nie wylała mi się na biurko :P .
Jedyne co mi nie pasuje do całości to te białe punkty na belce za kabiną kierowcy, jak się domyślam są to" znaki obrysowe" czy jak tam to zwał. Wyglądają jakby ktoś je przed chwilą pomalował, a powinny być chyba mocno "zjechane" . Jak wiadomo biały kolor najszybciej przyjmuje zabrudzenia i żółknie.
Avatar użytkownika
pol-71
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 30 października 2008, 21:51

Reklama

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez kapral » wtorek, 6 stycznia 2009, 22:03

Witam. Sprawdziłem masz rację pol-71, przednie odblaski zbyt "dziewicze" do poprawki. Dzięki. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez kapral » niedziela, 15 lutego 2009, 11:24

Witam

Zgodnie z sugestiami kolegów naniosłem poprawki. Prezentuje sie to mniej więcej tak jak na załączonych zdjęciach. Model otrzymał też tabliczkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
kapral
kapral
 

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez siara1939 » niedziela, 15 lutego 2009, 11:44

Wyglada lepiej. Daloby sie zrobic cos z lusterkami? Jak juz tak go dopiesciles to moze pokusisz sie i o lusterka ktore lustrza. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez kapral » wtorek, 17 lutego 2009, 09:03

Witam. Myślałem nad tym siara ale doszedłem do wniosku, że skoro całe auto jest "styrane" to eleganckie lusterka chyba by głupio wyglądały. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez misiu36100 » sobota, 6 czerwca 2009, 00:53

No nie ma co klasa wyszło pięknie tylko brak śladów opon Ził wygląda jak by go dzwigiem wstawiali na miejsce,ale to tylko mały szczególik.
Avatar użytkownika
misiu36100
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2008, 16:22
Lokalizacja: Tychy

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez spiton » sobota, 6 czerwca 2009, 01:12

Generalnie rewelacja, i pełen szacun.
Tylko jedno pytanko : Co ten pan wylewa z wiadra, i czemu na beton ???
I taka uwaga- siedzenie kierowcy sprawia wrażenie jakby nikt na nim nie siedział przez ostatnia dekadę.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez kapral » sobota, 6 czerwca 2009, 19:51

Witam. Zgodnie ze swoją zasadą staram się odpowiadać na wątpliwości i sugestie kolegów. Podtytuł tej scenki (Poslednij raz) miał sugerować iż jest to przygotowanie do ostatniej drogi pojazdu który ileś tam czasu stał sobie gdzieś w zaciszu parku maszyn. Stąd jak zauważył misiu 36100 brak świeżych śladów opon a i kanapa w kabinie (na co z kolei zwrócił uwagę spiton) od dawna nie nosi śladów użytkowania. Ten pan, a raczej przecież nastajaszczij sowietskij sołdat wylewa po prostu wodę która została po wcześniejszym uzupełnieniu układu chłodzenia. A, że na beton? Trawnika w pobliżu nie było, ale jest klapa kanału i rowek w betonie służący do zbierania deszczówki to i tam własnie wylewa. Jak zawsze chętnie służe wyjaśnieniami. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez arthur_szu » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 08:57

kapral napisał(a):Stąd jak zauważył misiu 36100 brak świeżych śladów opon a i kanapa w kabinie (na co z kolei zwrócił uwagę spiton) od dawna nie nosi śladów użytkowania

Fakt faktem jakieś zacieki pod nim mogłeś zrobić ;o) Może jakieś plamy oleju ?...
kapral napisał(a):i rowek w betonie służący do zbierania deszczówki to i tam własnie wylewa.

Hmmm... Po części może i tak ALE "rowki" w nawierzchniach betonowych to dylatacje - płyta betonowa nie może być ciągła ze względu na skurcz betonu a one mają to niwelować. To raczej spadki podłużne i poprzeczne nawierzchni mają za zadanie odprowadzać wodę poza pas drogowy lub lotniska.
Jeśli chodzi o model, figsy i podstawkę - sprawiają miłe wrażenie dla oczu :)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez kapral » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 10:15

Witam. Chciałem Cię artur_szu uspokoić wycieki oleju są oczywiście. Z każdego mostu i spod silnika.Nie są to kałuże nie mniej są. Niestety do zauważenia tylko na "żywca". Odnośnie płyt betonowych nie wiem jak jest na lotniskach, ale wiem jak w życiu bywało. Byłem świadkiem jak w 1979 roku w 1PPZmech. w Wesołej wymieniano w parku maszyn płyty mocno uszkodzone. Otóż w miejsce po starych płytach robiono drewniane ramy i wylewano w nie beton. Po czym bodajże w co drugiej wyciskano za pomocą stalowej rury rowek odprowadzający wodę w stronę płotu. Tak więc normy i technologie to jedno, a życie rządzi sie swoimi jak widać prawami. Niemniej dzięki za uwagi techniczne może kiedyś jeszcze je wykorzystam. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez arthur_szu » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 13:04

kapral napisał(a):Z każdego mostu i spod silnika.Nie są to kałuże nie mniej są. Niestety do zauważenia tylko na "żywca"

Może kiedyś ;o)...
kapral napisał(a):Tak więc normy i technologie to jedno, a życie rządzi sie swoimi jak widać prawami

Stety/niestety - taka jest prawda :)
kapral napisał(a):Niemniej dzięki za uwagi techniczne może kiedyś jeszcze je wykorzystam

Od tego my tu Wszyscy jesteśmy :mrgreen: Wystawiając modele na forch również liczę na - przede wszystkim krytyczne - uwagi :)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez belfer » wtorek, 9 lutego 2010, 12:47

Witam, sorki za odgrzewanie kotleta :)
Kapral, czy te fotele w kabinie miały taką fakturę, te "zmarszczki" sam wykonałeś? Pytam bo właśnie kupiłem Ził-a z SA-2 i tam fotele mają gładką powierzchnię.
pzdr
Avatar użytkownika
belfer

Zimna Wojna 1
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2008, 14:29
Lokalizacja: pyrlandia

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez HyirosQ » piątek, 8 grudnia 2023, 21:28

Jak dla mnie bomba. Super. :)
Avatar użytkownika
HyirosQ
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 8 grudnia 2023, 15:15

Re: ZIŁ-157 (Poslednij raz) 1/35 Trumpeter

Postprzez halset » sobota, 9 grudnia 2023, 01:05

HyirosQ napisał(a):Jak dla mnie bomba. Super. :)


Aleś pan wykopał...
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
halset

Ukraina
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 31 lipca 2012, 01:45
Lokalizacja: Nysa/Bielefeld

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości