M13/40 Recupero 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: M13/40 Recupero 1/35

Postprzez rzelu » środa, 1 kwietnia 2009, 08:03

Oczywista racja z tymi deskami. Niestety nie znalazłem sposobu na kolor drewna, zasugerowałem się tym że drewno zaimpregnowane nabiera właśnie takiego nietwarzowego, szarego koloru...powinienem to zrobić kolorem jasnego drewna. Następnym razem.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Reklama

Re: M13/40 Recupero 1/35

Postprzez Mariusz 72 » środa, 1 kwietnia 2009, 10:01

Jeszcze możesz leciutko (rzadką farbka) pędzelkiem przemalować te stalowe prześwity.
Wystarczy żeby nieco odcień zmienić (np. na bardziej brązowy).
Tak aby się różniło od obić na błotnikach itp. To jest do zrobienia.
Tyle już zrobiłeś... myślę, że warto jeszcze trochę powalczyć :)
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: M13/40 Recupero 1/35

Postprzez arthur_szu » środa, 1 kwietnia 2009, 12:15

rzelu napisał(a):Oczywista racja z tymi deskami. Niestety nie znalazłem sposobu na kolor drewna, zasugerowałem się tym że drewno zaimpregnowane nabiera właśnie takiego nietwarzowego, szarego koloru...powinienem to zrobić kolorem jasnego drewna. Następnym razem.

Może to okaże się pomocne - mi wyszło mniej więcej tak (model ZISa 151 produkcji Zvezdy [prezencik w firmie ;o) ]):

Obrazek

Obrazek

Malowana Pactrami (o dziwo ;o) ) i Vallejo (pędzlem i aero). Deskowanie kolorami drewna - beżowy, brązy wedle uznania i własnego wyczucia. W 1:35 można pobawić się nawet w malowanie słojów drewna :). Do tego filtr i zapuszczone wash'em wszelkie zagłębienia (siena palona, siena naturalna, brąz Van Dyck'a w różnych proporcjach). Większe obdrapania powstały na etapie malowanego drewna i przykryte maskolem - potem malowanie aerkiem koloru bazowego ("Russian Green" z palety Vallejo Air), zdjęcie maskolu i poprawki pędzlem. Na sam koniec rozjaśnienia koloru bazowego robione olejami (bodajże zieleń cynobrowa z dodatkiem bladego żółtego) wcieranymi suchym pędzlem a potem nadmiar zdejmowany patyczkiem do uszu ;o) Brat, który służył w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie, gdy zobaczył zdjęcia powiedział, że właśnie tak ich STARy wyglądały ;o) Powodzenia :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: M13/40 Recupero 1/35

Postprzez Mierzu » poniedziałek, 4 maja 2009, 10:32

Przepraszam, że odgrzewam temat, ale dawno mnie na forum nie było. Kolejny dobry model,świetne obicia, zarysowania no i duży plus za wybranie naprawdę nietypowego i rzadkiego modelu. Kapitalne zdjęcia. BRAWO!!!
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: M13/40 Recupero 1/35

Postprzez tomek14147 » środa, 6 maja 2009, 00:04

Bardzo ładny, ciekawy pojazd. Ładnie pomalowany.
tomek14147
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości