StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Alex976 » sobota, 9 stycznia 2016, 00:18

Co prawda skończony dość dawno temu, ale dopiero zrobiłem mu kilka zdjęć. Jak na drugi pojazd pancerny to nie jest źle.
Model został wykonany z użyciem całkowicie nierealistycznych nowoczesnych technik frajdolarstwa nieredukcyjnego. Pomocne okazały się także słoiczki z kolorowymi etykietami.

Pocięty warsztat tutaj: viewtopic.php?f=16&t=79016

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 18:08

Reklama

modele polskich samolotów

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez HubertKendziorek » niedziela, 10 stycznia 2016, 16:33

Nikt nie komentuje, to będę pierwszy :)
Plus za wybór pojazdu, wczesne Stugi są pokraczne nieco, ale dlatego ciekawsze od poźniejszych, moim zdaniem oczywiście.
Podoba mi się malowanie bazowe i uważam, że akurat panzergrau jest idealnym polem dla tej techniki. I wcale nie uważam, że to jest taka modulacja dla ubogich, jak to napisał gdzieś chyba jej twórca. Zresztą nie podszedłeś do tego na ślepo i super.
Chciałbym tak umieć malować.

Błocenie: boki i układ jezdny - bardzo fajne, przekonuje mnie. Ale konsekwentnie trzeba by przybrudzić mocniej przód i tył, zwłaszcza tył powinien być moim zdaniem mocno ufajdany, a na Twoich zdjęciach z tego co widać, jest dość czysto. Boki błotników też powinny być imho brudniejsze.
Gaśnica chyba powinna być panzergrau. Czerwone były do wnętrza pojazdu, o ile się orientuję.

Ogólnie bardzo przyjemny w odbiorze. Wygląda na 1:35.

Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez ewpiga » wtorek, 12 stycznia 2016, 22:59

Alex976 napisał(a):... został wykonany z użyciem całkowicie nierealistycznych nowoczesnych technik frajdolarstwa nieredukcyjnego. Pomocne okazały się także słoiczki z kolorowymi etykietami.

Zaczynając omówienie zastosowanych środków malarskich użyłbym słów: "można uzyskać".., "można" dopuszcza sprzeciw, inne opcje, punkty widzenia działające na widza raczej bardziej podświadomie. I nie mają one wiązać Twej mniej lub bardziej twórczej działaności hobbystycznej, a pomóc jej pozwalając na większą komunikację z odbiorcą.

Nie przyciągniesz nikogo na pogawętkę do galerii, nawet jak coś jest z jajem i zrobione dla beki.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez bohdan » wtorek, 12 stycznia 2016, 23:57

Ty już przyleciales. Beka jest
Avatar użytkownika
bohdan
 
Posty: 301
Dołączył(a): sobota, 29 sierpnia 2015, 22:03

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Drunkmaster » środa, 13 stycznia 2016, 06:48

Wpadłem na pogawędkę. Ładny frajdolik, jak kendzior pisał odrobinę kropek ze szczoteczki możnaby puścić z tyłu bo tam na pewno błoto osiadało.
Co do panzergrau to też mi się ta technika podoba i uważam że wyjątkowo pasuje na tym kolorze, sprawia ze nie jest nudny.

Pzdr
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2014, 23:37

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez HK1885 » środa, 13 stycznia 2016, 10:16

Bardzo fajny sztug Alex, frajdolarski i w ogóle. :mrgreen:
Podoba mi się ten panzergrau i tyranie.

Może czas na moje III-ki?...
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 12:14

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez grzegorz75 » środa, 13 stycznia 2016, 10:57

Klasycznego modelarstwa samochodowego w Polsce nie ma. Ani fikołki RC, ani kioskowe zabaweczki nie mają z nim nic wspólnego. Nic dziwnego, że najpopularniejszy polski samochód wszechczasów maluch pf 126 p, w modelarstwie nie istnieje. Pokazywałem krok po kroku jak się taki model buduje, ale nikogo to nie zainteresowało.

W przeciwieństwie do komercyjnej sieczki spod maszyny, każdy model tego samego obiektu wykonany własnoręcznie będzie inny. Zależy to od poziomu umiejętnościwykonawcy, jego wyczucia estetyki, staranności i cierpliwości.
Naszą skorupę jeszcze poprawiamy tu i ówdzie i co, koniec ?

Kiedy już naoglądaliśmy się skorupy ze wszystkich stron i dumni z siebie położyliśmy gruntfarbę, okazało się, że jeszcze za wcześnie na triumf. Na jednolicie matowej, jasnej powierzchni wszelkie niedoróbki widać jeszcze lepiej. Trzeba będzie jeszcze trochę się przyłożyć do szpachlowania i szlifowania, ale to będzie już tylko wykończenie. Pamiętajmy, że jeżeli na coś tam przymkniemy oko, będzie to bezlitośnie skrytykowane przez głównie tych, którzy sami nic nie umieją, ale na wszystkim się lepiej znają.

Nie, teraz nasze dzieło poddajemy pod ocenę innych osób i pilnie, a pokornie słuchamy uwag, a będzie ich z pewnością sporo.
Modele RC Warszawy i Beskida zostały wykonane według najtańszej i najprostszej metody opisywanej tutaj krok po kroku, a dostępnej dla wszystkich. Warunek - dużo ręcznej pracy, ale satysfakcja nieporównanie większa od posiadania drogich zabawek RC. Wie o tym komercja i pod rękę ze swoimi sprzymierzeńcami zwalczają mod. klasyczne na każdym kroku.
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 18:37

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez ewpiga » środa, 13 stycznia 2016, 17:35

bohdan napisał(a):Ty już przyleciales. Beka jest

Kiedyś miałeś polot..dziś, już nawet nie potrafisz być zabawny. Naprawdę Ci współczuję.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez HK1885 » środa, 13 stycznia 2016, 21:03

bohdan napisał(a):Ty już przyleciales. Beka jest

bohdan - zawód: prowokator... :lol:
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 12:14


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości