1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach...

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez Radek Pituch » sobota, 30 stycznia 2016, 19:53

Taka jeszcze refleksja, nie myślałeś, żeby może zainwestować trochę w ten model? Taki fajny zimmerit zrobiłeś i rózne poprawki, a to marne podwozie aż po oczach bije. Może udałoby Ci się dorwać jeszcze gdzieś zawieszenie tristara, ewentlanie AFV Club do Nashorna. Koła napędowe mógłbym Ci wysłać, powinienem mieć jakieś nadliczbowe.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez cooper69 » sobota, 30 stycznia 2016, 20:16

Cieszę się Radku, że ci się robota z JP IV podoba ale traktuję go jako następny kroczek do przodu.
Żebym miał być choć trochę bardziej usatysfakcjonowany tym modelem to podwozie jest daaaleko za np. przodem (łączenie wanny z przednią płytą powoduje, że musiałem zrobić takie skróty optyczne aż mnie "zęby bolały"), jarzmem działa ("bulwa" jest tylko luźną interpretacją oryginału), wanną i nadbudówką (wanna jest za krótka co powoduje, że reszta jest dopasowana do krótkiej wanny :) ).
Lewarek zrobiłem wczoraj dla sportu i odcięcia od słabego nastroju żony (jest fotografem kulinarnym i przez porę roku chodzi cała podenerwowana jak ma teraz coś wymyśleć i sfotografować).
Porzeźbię sobie jak będę robił JP IV L/70 (A) Dragona albo jak tanio kupię JP IV A-0 bo lubię nietypowce.
A najlepszą zabawę będę miał pewnie z 7TP do którego cały czas zbieram graty (Friule i wieża Armo już czeka).

Jeszcze raz dziękuję za chęć pomocy ale wież mi, że przy tej Italerce pierwszy raz miałem chęć pierdyknięcia modelu w kąt :D
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez Radek Pituch » niedziela, 31 stycznia 2016, 01:44

Jasna sprawa. Pewnie z czasem stwierdzisz, że życie jest za krótkie na poprawianie modeli italerki ;) Jak byś dorwał A-0 to daj znać, obfotografowałem go nieco podczas wizyty w Munster, mogę się podzielić.

Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez Georg01 » niedziela, 31 stycznia 2016, 11:50

cooper69 napisał(a):Przekopałem cały internet (w moim mniemaniu) i zdjęcia JP IV L/48 z HJ z Normandii nie znalazłem. Zdziwiło mnie to bardzo bo niemcy obfotografowywali i nagrywali swoich asów na tle wozu, a tu nic :(
Jedyne co znalazłem wygląda tak i w tych barwach mój ulep będzie.


HJ miała tylko 12 wozów tego typu w Normandii. Jak do tej pory nie natrafiłem na żadne zdjęcie na żadnym forum, a siedzę po uszy w tym temacie dobre 10 lat.
Nie wiem skąd pogląd, że Niemcy fotografowali asów na tle swoich pojazdów. Wittmanna może, ale i tak co do jego wozów jest mnóstwo wątpliwości. Do większości niemieckich asów pancernych NIE MA ŻADNYCH zdjęć, albo jest ich jak na lekarstwo. Przykładem jest Bolter (nawet śladu koła jego czołgu nie ma), do Cariusa jedna marna fotka (Tiger 213), do Wittmanna z Kurska "ZERO" zdjęć (Tiger 1331), do innych przypadkowe foteczki z wieloma, bardzo wieloma pytaniami. Do Barkamnna jest tylko ta jedna fotka zniszczonego wozu 421, którego model zamierzałeś odtworzyć. Tak, wóz 421 to wóz dowódcy 2 plutonu w 4 kompanii, którym w Normandii był najprawdopodobniej Barkmann. Czy i kiedy przesiadł się na wóz 424, w którym stoczył podobno swoją najsłynniejszą walkę z Shermanami to już tajemnica mundialu.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez Marek Jaszczołt » niedziela, 31 stycznia 2016, 13:04

Temat JP IV w szeroko pojętej Normandii jest o tyle trudny, że sporo było jednostek biorących udział walkach w okresie czerwiec -sierpień 44 które je miało, patrząc wg dostaw:
PzJg Lehr Abt. 130 March 1944 31 Panzer Lehr Division
SS PzJgAbt. 12 April 1944 21 12. SS PzDiv.
PzJgAbt. 38 April 1944 21 2. PzDiv.
SS PzJgAbt. 17 May 1944 31 17. SS PzGrenDiv.
PzJgAbt. 50 June 1944 21 9. PzDiv.
PzJgAbt. 61 June 1944 21 11. PzDiv.
PzJgAbt. 228 June 1944 21 116. PzDiv.
Generalnie najlepiej obfotografowane są wozy/wraki SS PzJgAbt. 17 i je już jakoś rozróżniam po stylu numerów taktycznych, ale z resztą już jest gorzej. Jest jedna fotka wozu przypisywanego HJ "121" ex "221", ale czy to na pewno ich ? Są znane fotki pojazdów z PzJg Lehr Abt. 130, PzJgAbt. 50, 61, 228, ale nie widać całości oznaczeń, tak aby zidentyfikować charakterystyczne cechy.

BTW Rafał robi pojazd na bazie planszy, która jest odległą reprezentacją wozu "313" (białe obwódki)
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez cooper69 » niedziela, 31 stycznia 2016, 13:57

Radek Pituch napisał(a):Jasna sprawa. Pewnie z czasem stwierdzisz, że życie jest za krótkie na poprawianie modeli italerki ;) Jak byś dorwał A-0 to daj znać, obfotografowałem go nieco podczas wizyty w Munster, mogę się podzielić.

Radek


Na JP IV A-0 będę polował bez ciśnienia i dziękuję za info o zdjęciach.
Z Italeri mam jeszcze Semovente (znowu pokrak) kupione do właśnie zabawy (kiedyś jak mnie najdzie na egzotyczny przerywnik) za czapkę gruszek :) Mam jeszcze Achillesa Italeri ale na szczęście to przepak Academy :)
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez cooper69 » niedziela, 31 stycznia 2016, 14:01

Georg01 napisał(a):
cooper69 napisał(a):Przekopałem cały internet (w moim mniemaniu) i zdjęcia JP IV L/48 z HJ z Normandii nie znalazłem. Zdziwiło mnie to bardzo bo niemcy obfotografowywali i nagrywali swoich asów na tle wozu, a tu nic :(
Jedyne co znalazłem wygląda tak i w tych barwach mój ulep będzie.


HJ miała tylko 12 wozów tego typu w Normandii. Jak do tej pory nie natrafiłem na żadne zdjęcie na żadnym forum, a siedzę po uszy w tym temacie dobre 10 lat.
Nie wiem skąd pogląd, że Niemcy fotografowali asów na tle swoich pojazdów. Wittmanna może, ale i tak co do jego wozów jest mnóstwo wątpliwości. Do większości niemieckich asów pancernych NIE MA ŻADNYCH zdjęć, albo jest ich jak na lekarstwo. Przykładem jest Bolter (nawet śladu koła jego czołgu nie ma), do Cariusa jedna marna fotka (Tiger 213), do Wittmanna z Kurska "ZERO" zdjęć (Tiger 1331), do innych przypadkowe foteczki z wieloma, bardzo wieloma pytaniami. Do Barkamnna jest tylko ta jedna fotka zniszczonego wozu 421, którego model zamierzałeś odtworzyć. Tak, wóz 421 to wóz dowódcy 2 plutonu w 4 kompanii, którym w Normandii był najprawdopodobniej Barkmann. Czy i kiedy przesiadł się na wóz 424, w którym stoczył podobno swoją najsłynniejszą walkę z Shermanami to już tajemnica mundialu.


Chcę się się trochę wytłumaczyć bo pewnie w Twoich oczach za autorytatywnie to zabrzmiało za co przepraszam.

Wnioski moje wysnułem drogą dedukcji opierając się na wychwalaniu i pokazywaniu przez hitlerowski aparat propagandy np. asów floty podwodnej.
Myliłem się :oops:
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez cooper69 » niedziela, 31 stycznia 2016, 14:09

Marek Jaszczołt napisał(a):Temat JP IV w szeroko pojętej Normandii jest o tyle trudny, że sporo było jednostek biorących udział walkach w okresie czerwiec -sierpień 44 które je miało, patrząc wg dostaw:
PzJg Lehr Abt. 130 March 1944 31 Panzer Lehr Division
SS PzJgAbt. 12 April 1944 21 12. SS PzDiv.
PzJgAbt. 38 April 1944 21 2. PzDiv.
SS PzJgAbt. 17 May 1944 31 17. SS PzGrenDiv.
PzJgAbt. 50 June 1944 21 9. PzDiv.
PzJgAbt. 61 June 1944 21 11. PzDiv.
PzJgAbt. 228 June 1944 21 116. PzDiv.
Generalnie najlepiej obfotografowane są wozy/wraki SS PzJgAbt. 17 i je już jakoś rozróżniam po stylu numerów taktycznych, ale z resztą już jest gorzej. Jest jedna fotka wozu przypisywanego HJ "121" ex "221", ale czy to na pewno ich ? Są znane fotki pojazdów z PzJg Lehr Abt. 130, PzJgAbt. 50, 61, 228, ale nie widać całości oznaczeń, tak aby zidentyfikować charakterystyczne cechy.

BTW Rafał robi pojazd na bazie planszy, która jest odległą reprezentacją wozu "313" (białe obwódki)


Dziękuję Marku

Wynika to tylko z tego, że nadal mam ciśnienie na Normandię, a konkretnie na potyczki niemców z Naszymi.
Bardzo mi się podobają niemieckie niszczyciele czołgów i od tego zacząłem zbieractwo ale szybko mnie też naszła refleksja...
Wszyscy niemiaszki tylko kleją więc stwierdziłem że też będą ale zawsze będę je starał się umieścić w kontekscie polskim, około gdańskim (tu mieszkam) lub węgierskim.

Cytując klasyka
Taką mam koncepcję :)
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez Marek Jaszczołt » niedziela, 31 stycznia 2016, 22:10

A to ten rzeczony pojazd z HJ :?:
Obrazek121_BRIGIT_12sspzjgabt by Marek Jaszczołt, on Flickr
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez cooper69 » niedziela, 31 stycznia 2016, 23:06

Dziękuję

Na to zdjęcie nie natrafiłem w necie, a kopałem spooro.

Musisz mieć niezłe wtyki ;)
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez Marek Jaszczołt » niedziela, 31 stycznia 2016, 23:30

cooper69 napisał(a):Musisz mieć niezłe wtyki ;)

One się książkami zwą (przeważnie) :P
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez cooper69 » poniedziałek, 1 lutego 2016, 00:07

To już wiem komu mam się podlizywać :lol:

Od razu zacznę.
Gdzie umieścić godło HJ.
Bo wydaję mi się po konsultacjach, że na przednim prawym (patrząc od przodu) odchylanym błotniku.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez Marek Jaszczołt » poniedziałek, 1 lutego 2016, 01:38

cooper69 napisał(a):Gdzie umieścić godło HJ.

A koniecznie musisz :?: Jakoś na swoich czołgach rzadko godło malowali. No nie ma żadnej fotki JPIV z HJ aby potwierdzał fakt ich umieszczania. Co prawda na opancerzonych transporterach i owszem było ono umieszczane tyle, że w różnych miejscach :? .
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1:35 Panther Ausf. A Tamiya - pierwszy model po latach..

Postprzez cooper69 » poniedziałek, 1 lutego 2016, 20:33

No chcę bo żadnych oznaczeń nie posiada, a kalkomanię dostałem od dobrego człowieka zupełnie bezinteresownie.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości