Kingtiger DML 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez Kuba P. » czwartek, 27 sierpnia 2009, 01:11

Kamil, w tle każdego modelu, którego zleceniodawca narzuca standard wykonania kładź banknot 100 EUR czy 100 USD (lub inny) i będzie wszystko jasne.
Pojawia sie znak symbol, wszyscy mówią ACHA, OK, WIADOMO i ewentualnie w zależności od czasu czy nastroju kładą Ci tu wieńce.

;)

Pozdrowienia od tego, co pracą nie w temacie zarabia na modele.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 27 sierpnia 2009, 01:43

Kuba, ie mylmy standartu z rzetelnością 'merytoryczną'.
dowal mi warsztatowo, merytorycznie nie musisz, mimo, ze robię wedle życzeń i gustów nabywców to wszelkie błędy staram się robić świadomie. czerwone gaśnice? bzdura. rdzewienie gąsienic? po 50 latach z ziemi wygrzebane nie mają na sobie grama rudego tlenku. cierpię, że nikt nie czepił sie silnika, bo tten z pantery delikatnie różnił się od tego co widać w tygrysie drugim..martwi mnie też brak uwag na temat numeru na wieży. jak i pytań, gdzie troczona była drabina. a już brak uwag o pustce w tylnej części wnętrza wieży to skandal- w końcu mogłem dofinansować voyagera i zamontować stelaże na amunicję
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez Kuba P. » czwartek, 27 sierpnia 2009, 01:50

Kamil, cokolwiek zechcesz i ile mi za to zapłacisz :) w końcu to model na sprzedaż, prawda?
Poza tym - dowalać? Tobie? Ja Ci życzę jak najlepszego kursu wymiany waluty na PLN!

Ciągle pozostając zachwycony Twoim tempem - pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 27 sierpnia 2009, 02:08

Kuba Plewka napisał(a):Kamil, cokolwiek zechcesz i ile mi za to zapłacisz

sory, ale w reprezentowaniu modelarzy specjalizuje sie inny prawnik..:>

widzisz, problem polega na tym, ze kiedy robie model z przymrużeniem oka ('komercyjnie widowskowy", że tak to ujmę), to się zbiera rzesza mędrków i debatuje nad wiernością historyczną zbudowanej maszyny. Zabawa zaczyna się jednak, gdy mam fantazję zrobić coś 'prawdziwego'. wtedy okazuje się, że jaskrawe cieniowanie figurki jest bardziej rażace niz zawieszenie i koła kompletnie nie przypominajace oryginału. ale z drugiej strony, z zaciekawieniem czytam wagi na temat moich modeli, które brzmią jak tłumacznie kubiście, ze zbyt kanciaste postacie maluje
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez badger » czwartek, 27 sierpnia 2009, 06:25

Ja tam cicho siedzę ale ten MG42 to ma za słabą konstrukcję podporową i to błąd jest wielki :)
Poza tym ludki są ciekawe - jednemu zimno, drugiemu gorąco.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 27 sierpnia 2009, 13:23

badger napisał(a):ten MG42 to ma za słabą konstrukcję podporową i to błąd jest wielki


a tuś mnie bratku zaskoczył.. DML trzaska takie w każdym chyba modelu. a jak powinno to wyglądać?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez marder4 » czwartek, 27 sierpnia 2009, 19:02

Jeśli to skryta fantazja zleceniodawcy , to OK. W końcu "klient nasz pan".Zresztą od początku nie pasiło mi aby ktoś walnął takiego babola z niewiedzy.Zresztą skoro na początku tematu nikt nie wyjaśnił dlaczego tak,to wydawało mi się że może warto merytorycznie zadziałać.Model technicznie oczywiście BOOOOMBA
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez marder4 » czwartek, 27 sierpnia 2009, 20:48

A tak na marginesie nie czuję się mędrkiem , jak to raczyłeś ładnie ująć,po prostu stwierdziłem fakt że coś takiego po prostu nie istniało . Jeśli takie było czyjeś widzimisie to jego sprawa,natomiast nie widzę niczego zdrożnego w zapytaniu o Zimmerit,o co nikt nie spytał.W końcu modelarstwo to nie tylko ładne malowanie ale też wierność oryginałowi.Idąc takim torem myślenia że ktoś ma takie życzenia zamiast kamuflażu pomaluje się model w czerwone grochy albo przystroi wstążkami.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez Akahoshi » czwartek, 27 sierpnia 2009, 21:22

marder4 napisał(a):Idąc takim torem myślenia że ktoś ma takie życzenia zamiast kamuflażu pomaluje się model w czerwone grochy albo przystroi wstążkami.

Albo w całości na różowo:
Obrazek
:P
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez badger » czwartek, 27 sierpnia 2009, 21:39

Eee Kamil nie wyczułeś żartu, choć na szybko nie kojarzę żeby mocowali tam 42-jkę raczej lżejszy 34 wkładali.
Co do modelu to może być - podłoże takie jakieś dla mnie niedokończone.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez marder4 » czwartek, 27 sierpnia 2009, 22:28

Jeśli jeszcze mogę "pomędrkować",MG42 był montowany w wieży zamiast MG34 już na początku 1944.Natomiast na wieżyczce obserwacyjnej , tak jak sugeruje Badger,instalowano uproszczony uchwyt dla MG42,czyli był tam stosowany.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 27 sierpnia 2009, 22:31

nie to, żebym się czepiał, ale różnica w wadze mg34 i mg42 to jakieś 10 dkg, więc raczej nieistotna dla konstrukcji podpory
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez marder4 » piątek, 28 sierpnia 2009, 17:16

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):nie to, żebym się czepiał, ale różnica w wadze mg34 i mg42 to jakieś 10 dkg, więc raczej nieistotna dla konstrukcji podpory

Trochę więcej.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 28 sierpnia 2009, 17:30

no dobrze, niech ci bedzie.. 530 gramów. oczywiście na korzyść lżejszego MG42. czyli mniej wiecej czteroprocentowa różnica w wadze.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kingtiger DML 1/35

Postprzez author21 » czwartek, 24 września 2009, 11:30

Co do stelaża pod MG nie ma róznicy zasadniczej w wadze, widziałem zdjęcie KT z wieżą Henschel z MG42 i kiedyś też tak wykonałem. Co do tego, że jednemu zimno, a drugiemu ciepło, wystarczy odwiedzić Wielką Brytanię......na przystanku stoi facet w klapkach i koszulce na ramionczkach, a obok drugi w puchowej kurtce ;)))) (sam widziałem, miesiąc wrzesień). Co do modeli Kamila, no nie są za fajne te na sprzedaż, ale może kiedyś zrobi coś na konkurs, czy tak na forum, żeby się pochwalić????
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości