M274 Mechanical Mule z działem bezodrzutowym 106 mm.

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M274 Mechanical Mule z działem bezodrzutowym 106 mm.

Postprzez maverickhumvee » poniedziałek, 15 lutego 2016, 10:32

M274 Mechanical Mulelekki pojazd transportowy (samobieżna platforma transportowa), konstrukcji amerykańskiej, z okresu po II wojnie światowej.

Pojazd był uniwersalną konstrukcją, służącą głównie do przewozu dział bezodrzutowych i moździerzy. Były także wykorzystywane w oddziałach łączności oraz do ewakuacji rannych i przewozu lekkich ładunków. Wymiary platformy umożliwiały przewóz siedmiu żołnierzy w pozycji siedzącej lub czterech umieszczonych poprzecznie noszy z rannymi. Układ kierowniczy pojazdu mógł być łączony zarówno z przednimi jak i tylnymi kołami. Kolumna kierownicy mogła być dowolnie pochylana, co umożliwiało prowadzenie pojazdu nawet przez czołgającego się żołnierza. Używany w U.S. Army do końca lat 80-tych.

Model bazowy to Mechanical Mule w/U.S. Marines Dragon 3317. Do tego doszło zdobyczne działo 106 mm, czyli tak naprawdę otrzymałem to co daje Dragon 3315 M274 MULE with 106mm R.R. and crew (Hue City,VIetnam 1968) Różnica wystąpi tylko w załączonych figurkach.
Worki z piaskiem - bliżej nieokreślona żywica, hełm żołnierza - żywica z zestawu akcesoriów VerlindenProductions.

No i zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiele satysfakcji sprawiła mi budowa pojazdu, który nieczęsto pojawia się na forach modelarskich.
Życzę przyjemnego oglądania i proszę o opinie...
maverickhumvee
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 23 grudnia 2014, 13:59

Reklama

Re: M274 Mechanical Mule z działem bezodrzutowym 106 mm.

Postprzez imek46 » sobota, 12 marca 2016, 20:27

A dziw, że nikt tego nie komentuje, bo to dość nie spotykany pojazd i nie spotykany model. Ogólnie wykonanie modelu mi się podoba. Figurka trochę sprawia wrażenie jakby ten żołnierz spał a nie prowadził pojazd. No i ta kierownica umieszczona centralnie. Gratuluję pomysłu.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: M274 Mechanical Mule z działem bezodrzutowym 106 mm.

Postprzez wrzucnaluz » niedziela, 13 marca 2016, 14:49

Siedzi tak jak by dwanaście godzin za kółkiem siedział parę dni z rzędu :)
wrzucnaluz
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 18 lutego 2016, 21:39


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości