IS-2 - Tamiya - 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

IS-2 - Tamiya - 1:48

Postprzez hiwis » środa, 13 kwietnia 2016, 09:24

Moja pierwsza w życiu "48"
Tamiya "z pudła" plus siatki na wieży z Haulera.
Model powstawał długo i w bólach, z osiąganych efektów malarsko-łoderingowych nie byłem zadowolony, w końcu mnie zmęczył i dałem sobie z nim spokój - efekty na zdjęciach.. Trochę baboli wyszło, coś udało się poprawić, coś zamaskować - teraz czeka na podstawkę.
A teraz zdjęcia - jak zwykle nie powalają jakością:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 lipca 2017, 12:07 przez hiwis, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 09:32
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: IS-2 - Tamiya - 1:48

Postprzez Mamelon » środa, 13 kwietnia 2016, 10:20

W skali 1:48 jesteś mistrzem :mrgreen: Nic dodać nic ująć.

Planujesz zrobić podstawki czy coś? I czy dodasz figurantów?

Pozdro
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 11:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: IS-2 - Tamiya - 1:48

Postprzez Radek Pituch » środa, 13 kwietnia 2016, 10:33

Jak tak patrzę to co do malowania i weatheringu to chyba nie masz się co krygować, model wygląda dobrze, a pewnie stać Cię jeszcze na więcej. Fajnie, że uwzględniłeś takie drobiazgu jak zabłocenie na wieży w okolicach włazów czy wreszcie nie przerdzewiłeś pancernych wydechów. Zwróć może większa uwagę na kwestie merytoryczne i logiczne, np. kierowca raczej nic by nie zobaczył przez swój główny przedni wizjer przez te ogniwa. Druga rzecz, to zamieniona stronami lampa i klakson. Z rzeczy, które mi się nie podobają to ten bal z tyłu, tak dziwnie obgryziony :)

Pzdr.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: IS-2 - Tamiya - 1:48

Postprzez HubertKendziorek » środa, 13 kwietnia 2016, 10:41

Świetny! Szkoda faktycznie, że zdjęcia takie sobie - lepiej obfotografowany robiłby na pewno jeszcze lepsze wrażenie.
Ale też sam wiem, że zrobienie dobrych zdjęć nie jest wcale łatwiejsze, niż zrobienie dobrego modelu.
A ten jest moim zdaniem bardzo dobry - zwłaszcza, że w średniej skali.
Radek Pituch napisał(a):ten bal z tyłu, tak dziwnie obgryziony
To zdaję się od gąsienic? Mi się podoba :)

Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-2 - Tamiya - 1:48

Postprzez hiwis » środa, 13 kwietnia 2016, 13:33

Mamelon napisał(a):W skali 1:48 jesteś mistrzem :mrgreen: Nic dodać nic ująć.

Planujesz zrobić podstawki czy coś? I czy dodasz figurantów?

Pozdro

Dzięki, ale nie mów tego tak głośno bo się prawdziwi mistrzowie obrażą :)
Podstawka i figurki oczywiście będą ... wkrótce mam nadzieję.

Radek Pituch napisał(a):Jak tak patrzę to co do malowania i weatheringu to chyba nie masz się co krygować, model wygląda dobrze, a pewnie stać Cię jeszcze na więcej. Fajnie, że uwzględniłeś takie drobiazgu jak zabłocenie na wieży w okolicach włazów czy wreszcie nie przerdzewiłeś pancernych wydechów. Zwróć może większa uwagę na kwestie merytoryczne i logiczne, np. kierowca raczej nic by nie zobaczył przez swój główny przedni wizjer przez te ogniwa. Druga rzecz, to zamieniona stronami lampa i klakson. Z rzeczy, które mi się nie podobają to ten bal z tyłu, tak dziwnie obgryziony :)

Pzdr.

Bardzo dziękuję za dobre słowo :D
Nie ukrywam że to Twój model IS-a, Panie Radku skłonił mnie do zakupu tego Józka, a malowanie i weathering stanowią niedościgniony wzór.
Odnośnie uwag:
- fakt te gąsienice trochę ograniczają pole widzenie kierowcy :oops:
- co do lampy i klaksonu to jest sporo zdjęć IS-ów z takim ich umiejscowieniem, a sama instrukcja Tamiy-i nakazuje (w przypadku budowy polskiego IS-a nr. 424) wklejenie ich właśnie po tej stronie,
np:

Obrazek

Obrazek

a to fotka będąca dość luźną inspiracją dla powstającej podstawki/dioramki:

Obrazek

- obgryziona beleczka to, jak trafnie odgadł kolega Kendzior efekt pracy gąsienic - tak sobie to mniej więcej wyobrażałem w przypadku belki używanej do wyciągania wozu z grząskiego terenu - błota, piasku. Ale może nie wyszło to zbyt przekonująco :-/

Kendzior napisał(a):Świetny! Szkoda faktycznie, że zdjęcia takie sobie - lepiej obfotografowany robiłby na pewno jeszcze lepsze wrażenie.
Ale też sam wiem, że zrobienie dobrych zdjęć nie jest wcale łatwiejsze, niż zrobienie dobrego modelu.

Dzięki, w obecnych warunkach niestety z fotek chyba nic lepszego już nie wycisnę, choć będę próbował ;o)
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 09:32
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-2 - Tamiya - 1:48

Postprzez Radek Pituch » środa, 13 kwietnia 2016, 13:41

Faktycznie, już kojarzę, że było takie rozwiązanie z lampą i klaksonem. No to czekamy na scenerię ;)

RP
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości