Panther Ausf A, 1:35, Tamiya

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Panther Ausf A, 1:35, Tamiya

Postprzez szymon91FWS » czwartek, 2 czerwca 2016, 16:04

Witam serdecznie. Chciałbym pokazać swój model pantery z Tamiya. Jest to mój pierwszy model jaki w życiu skleiłem i pomalowałem. Po zaczerpnięciu wiedzy z YouTube postanowiłem wykonać moje małe "arcydzieło". Bardzo proszę o porady, wskazówki, co można by było zrobić lepiej, jakich kolorów innych można było użyć itp.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
szymon91FWS
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 2 czerwca 2016, 15:22

Reklama

Re: Panther Ausf A 1:35

Postprzez Rafal » czwartek, 2 czerwca 2016, 23:54

Bardzo ładne zacieki na wieży. Ale np. na hamulcu wylotowym ślad po łączeniu formy/sklejaniu z polówek. Gąsienice nie powinny być czerwone, tylko stalowe z delikatnie rudym nalotem - traki były robione z twardej stali stopowej, która nie tak łatwo korodowała. Prawdopodobnie przesadzone postarzanie płyty silnikowej - tam nie miał się skąd ten olej napędowy wylać.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1275
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:09

Re: Panther Ausf A 1:35

Postprzez szymon91FWS » piątek, 3 czerwca 2016, 05:15

Na żywo kolor rdzawy jest dużo jaśniejszy i bardziej przypomina rdzę, nie jest tak ostry jak na zdjęciu. Gąsienice miałem w planach zrobić metaliziwane ale farba srebrna z pactry którą kupiłem nie jest najlepsza, nie wyglądało to zbyt naturalne
No i gąsienice ogólnie też mogły by być lepiej wykonane od producenta, jedna była dłuższą, druga krótsza, i nie opierają się o koła, są po prostu obydwie za krótkie.
szymon91FWS
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 2 czerwca 2016, 15:22

Re: Panther Ausf A 1:35

Postprzez Dudzio » piątek, 3 czerwca 2016, 07:17

Co do hamulca wylotowego to powinien być obrócony o 90*
Nie mniej jednak mnie jako początkującemu bardzo się ten model podoba, pierwsze koty za płoty :) Te jakby zapiaszczenie na wieży robiłeś gąbką? Sam niedawno skończyłem swój pierwszy model i też była to Tamiyowska Pantera, być może wrzucę niebawem jakieś fotki.
Galerie moich modeli na Scalemates!
Avatar użytkownika
Dudzio
 
Posty: 45
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2016, 09:31
Lokalizacja: stolica

Re: Panther Ausf A 1:35

Postprzez szymon91FWS » piątek, 3 czerwca 2016, 07:35

Trochę kąbką z kolorem wieży i trochę ztarlem twardym pędzlem zaraz po namalowaniu kamuflaż
szymon91FWS
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 2 czerwca 2016, 15:22


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości