TPZ1 Fuchs "Milan" Revell 1/35 + "warsztat"

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

TPZ1 Fuchs "Milan" Revell 1/35 + "warsztat"

Postprzez Emicel » sobota, 19 listopada 2016, 18:15

Cześć,

po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem czasu, udało mi się ukończyć trzeci w karierze model. Padło na Fuchs'a, bo chciałem potrenować malowanie kamo, oraz robienie błota. Ogólnie z efektu jestem zadowolony, mimo świadomości masy popełnionych błędów i zaniedbań, zdobyłem nowe doświadczenia. Kamo jeśli chodzi o ułożenie plam jest raczej fikcyjne. Model bez waloryzacji, prosto z pudełka. Spasowanie i jakość plastiku mocno średnia, na pewno to ostatni mój model tej firmy. Instrukcja zawierała pełno nieścisłości.
Zapraszam do komentowania i podpowiedzi, co wypaliło a co nie.

Prace objęły:
Sklejenie modelu :) oraz szpachlowanie, dużo szpachlowania... używałem szpachli Tamiya rozcieńczanej acetonem i nakładanej pędzelkiem retuszerskim, co bardzo mi pasuje.
Podkład - humbrol szary mat z aerografu
Baza - pactra olive drab (miałem resztkę i chciałem ją wykończyć), na to jakiś brąz z Gunze, i czarny mat Pactra.
Dobne odpryski gąbeczką kolor stalowy z Vallejo (eksperyment i błąd jednocześnie. Na przyszłość kupiłem kolor do chipping z MIG'a)
Bezbarwny gloss z puszki (jakiś tani z auchan)
Kalki
Bezbarwny gloss
Wash czerń kostna - artystyczna olejna renesans
Bezbarwny mat - puszka firmowy Leroy merlin
Filtr z artystycznej olejnej umbra ziemna naturalna
Znowu drobna chmura bezbarwny mat

Błoto mojego pomysłu:
gotowa gładź szpachlowa zmieszana z: piaskiem dla szynszyli, trawa do dioram 6mm, kawa mielona, farby olejne w różnych proporcjach: brąz van dycke, ubmra ziemia naturalna, burnt sienna. To wszystko na podstawkę uformowaną z plasteliny i sam model nakładałem szerokim pędzlem. Jak podeschło - bezbarwny gloss z puszki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i bonusowo w formie ciekawostki mój warsztacik, czyli jak zorganizować sobie kącik, kiedy nie mamy gdzie go zorganizować ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdyby linki z imageshack wygasły, to cały album dostępny pod linkiem
https://goo.gl/photos/PyEMh3DmmkFQxXnV7

Swoją drogą kiedyś linki z Google + wyświetlały mi się tu bez problemu. Teraz przy próbie wklejenia z {img} wyskakuje ikonka X i nic więcej. Wie ktoś dlaczego?
Avatar użytkownika
Emicel
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 30 października 2015, 03:58

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości