Strona 1 z 1

Merkava IV, 1/35, Hobby Boss

PostNapisane: poniedziałek, 5 czerwca 2017, 12:20
przez mickszym
Witam Brać Modelarską w moim pierwszym wątku,

Może krótko się przedstawie: Michał, lat już niestety 30. Jak większość z nas, bawiłem się w modelarstwo w młodości, a potem na 15 lat zabawę zawiesiłem. Mniej więcej dwa lata temu wróciłem i staram się uczyć nowych technik - idzie strasznie opornie, wiele modeli, pędzli i pare aerografów trafiło już do kosza;)

Tyle o mnie, teraz o modelu. Polecam Merkave od Hobby Bossa - świetne detale, mnóstwo części fototrawionych. Gąsienice są słabe, więc chyba jednak wziąłbym friule, żeby nie psuć efektu. Jeśli chodzi o spasowanie, instrukcje, itd. - cud miód malina (oczywiście to tylko moje zdanie).

Malowany: vallejo czarny podkład, biały podkład na środki paneli; MiG IDF set, vallejo glossy varnish; enamel wash od miga dla zielonych pojazdów; brudzony suchymi pastelami i ołówkiem;)

Wszelkie uwagi mile widziane!
(zdjęcia są na szybko, jestem na wakacjach w Polsce i nie mam dostępu do swojej normalnej pracowni - przepraszam)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Merkava IV, 1/35, Hobby Boss

PostNapisane: piątek, 9 czerwca 2017, 10:57
przez HubertKendziorek
Bardzo udany debiut :).
Gąsienice HB potrafią dać w kość, Friule rzeczywiście sprawiłyby się lepiej. W Twojej Merkavie gąsienice są - przynajmniej po prawej stronie - lekko za luźne, szczególnie w tylnej części, trochę też nienaturalnie wygląda ich "zwis" w części przedniej, ale obie rzeczy można jeszcze poprawić.
Co do malowania, moim zdaniem trochę zbyt ciemne (może też być kwestia zdjęć), a ponadto zbyt kontrastowe te rozjaśnienia.
Reszta mi się podoba, porządnie złożone, pobrudzone nienachalnie, fajna podstawka.

Rób następne, zakładaj warsztaty i dobrej zabawy!

Pozdrawiam
Hubert

Re: Merkava IV, 1/35, Hobby Boss

PostNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2017, 22:29
przez mickszym
Dzięki Hubert!
Gąsienice serio dały mi w kość - podobnie zresztą jak ten ball&chain pancerz. Tu też muszę ostrzec tych, którzy planują zakup tego modelu - w moim przypadku (czytałem w necie, że tak sie zdarza) łańcuszek miał o kilkadziesiąt ogniwek za mało (w porównaniu z instrukcją).
Co do koloru, to długo się zastanawiałem jaki jest poprawny/najbardziej zbliżony do oryginału, po czym zdałem się na mig i ich IDF set/sinai grey;)