Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez marder4 » czwartek, 1 października 2009, 13:22

Z tym Picassem to byłbym ostrożny.Akurat malowanie jednego ze Stug'ów było inspirowane tym artystą.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Reklama

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez shivadog » czwartek, 1 października 2009, 13:38

marder4 napisał(a):Z tym Picassem to byłbym ostrożny.Akurat malowanie jednego ze Stug'ów było inspirowane tym artystą.

To czemu mam być ostrożny? Tym bardziej :D
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez marder4 » czwartek, 1 października 2009, 13:59

Bo to już nie byłby eksperyment.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 1 października 2009, 23:36

shivadog napisał(a):Oczywiście, w koncu napisałem, że uważam, a nie, że ktoś inny uważa.


chodziło mi raczej o to, czy aby nie usiłujesz wmówić komukolwiek, że kolorystykabramy jest zbyt oderwana od rzeczywistości.. innemi słowy- nierealna
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez shivadog » czwartek, 1 października 2009, 23:52

KFS napisał(a):czy aby nie usiłujesz wmówić komukolwiek, że kolorystykabramy jest zbyt oderwana od rzeczywistości

Nie usiłuję, bo to każdy widzi. Rozpatruję to czysto jako zagadnienie malarskie.
W pewnym sensie to co robisz to jest swego rodzaju impresjonizm, choć niektóre kolory w twoich pracach nawiązują do fowizmu :D
W zestawieniu z tematem powoduje to nieumniejszając wartości twojej pracy - odczucia kiczowatości - "pracy pod publiczkę".
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 2 października 2009, 00:02

shivadog napisał(a):bo to każdy widzi


rozwiń, proszę.. chetnie popatrzę jak wchodzisz na grząki grunt. znaczy w zasadzie już wlazłeś, chodzi o te gwałtowne ruchy
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez shivadog » piątek, 2 października 2009, 00:17

hahah
Nie ma co rozwijać, możesz się upierać jak tylko się da, że istnieją bramy o takich kolorach kamieni i dachówek, możesz jako przykład podać wspomnianą chatkę z piernika.
Wcale nie namawiam Cię też, żeby były takie jak w rzeczywistości. (gwoli gwałtownych ruchów)
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 2 października 2009, 00:22

shivadog napisał(a):możesz jako przykład podać wspomnianą chatkę z piernika.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

smacznego..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez shivadog » piątek, 2 października 2009, 08:39

Nie przekonują mnie twoje przykłady, w większości są tak jak pisałem delikatniejsze niż u ciebie. Jedyna ściana co ma intensywne kolory ma inną strukturę. Zwłaszcza dachy, są delikatniejsze.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez Seweryn » piątek, 2 października 2009, 08:53

Musisz Kamil poszukać chyba orginału żeby przekonać oponentów ;o) . Model jak dla mnie fajny, brama też, ogólnie świetnie.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2069
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez shivadog » piątek, 2 października 2009, 09:38

Seweryn napisał(a):żeby przekonać oponentów

Ja bynajmniej nie jestem oponentem, tylko twierdzę, że praca Kamila jest impresją takiej bramy, a nie wiernym jej odzwierciedleniem.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez author21 » piątek, 2 października 2009, 10:33

Ale nie każdy chce odzwierciedlać rzeczywiste bramy. A inni oceniają, co im się podoba albo nie. Ja np świadomie nie używam aerografu i nawet te kamuflaże, które były malowane aero oryginalnie, robię pędzelkiem z ostrymi przejściami :) I nie zamierzam tego zmieniać. A modele według mnie moje są wyśmienite.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 2 października 2009, 10:40

shivadog napisał(a):praca Kamila jest impresją takiej bramy, a nie wiernym jej odzwierciedleniem


Jerzy, na litość boską, ale czy modelarstwo redukcyjne nie jest impresją? te wszystkie linie podziału blach, cieniowania itd.. przecież z reczywistością ma tyle wspólnego co korea pólnocna z dobrobytem
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez author21 » piątek, 2 października 2009, 10:52

Modele czołgów przewaznie są bardziej obtłuczone niż oryginały :)))) A czołg, który miał żywot 2 m-ce nie zdążył wypłowieć na słońcu w listopadzie np :). Albo czołg z ubłoconym całym podwoziem, a na wieży tylko modulacja kolorów, obicia, a załogant widać buty ściągał, albo obok czołgu miał wycieraczkę :) Bo śladów nie ma. Raczej modelarzowi nie pasowała koncepcja śladów na wieży - i to też nie ma związku z rzeczywistością.

Druga sprawa np ZIMMERIT. Większość, pieje z zachwytu nad produktem ATAK-u. A jest on tak szablonowy, że az nie rzeczywisty. Co z tego, że zrobisz obtłuczenia, jak kostki to idealne kwadraciki. Przyglądałem się z bliska kilku zimmeritom połozonym na czołgach i tak nie wyglądają. Widać slady zaciągnięcia szpachlą, łamane linie wzoru, nierówne. Więc uważam, że każdy robiony wygląda o wiele naturalniej, niż szablonowy.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Luchsgate.. Pz.II Ausf. L Techmod 1/35

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 2 października 2009, 11:22

author21 napisał(a):Ja np świadomie nie używam aerografu i nawet te kamuflaże, które były malowane aero oryginalnie, robię pędzelkiem z ostrymi przejściami :) I nie zamierzam tego zmieniać. A modele według mnie moje są wyśmienite.

Adam Obrębski napisał(a):co do komentarzy to zauważyłem, że na forum panują pewne trzy zasady...
Gdy model jest zły - komentarzy jest dużo, gdy model jest przeciętny, nie ma się do czego przyczepić i dość ładnie się prezentuje - mamy 0-10 komentarzy, model oszałamiający i wykraczający ponad przeciętną jest juz nagradzany większą ilością komentarzy. Takie życie
Jeśli chcesz dużą ilość komentarzy, porad etc. to wystawiaj model na kilku forach jednocześnie...

...albo sam sobie wystawiaj pozłacane laurki :P
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości