[G] Tiger I (early)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

[G] Tiger I (early)

Postprzez Thalgonis » niedziela, 15 marca 2020, 01:28

Tiger I (initial production) - RFM, 1:35
Wczesna wersja „legendy” IIWW.
503 batalion czołgów ciężkich, Rosja, 1943

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1384
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Reklama

Re: [G] Tiger I (early)

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 15 marca 2020, 10:11

Prawe napędowe chyba wisi za wysoko? Jakieś to jasne błotko takie jednokolorowe, na kołach wygląda lepiej niż na reszcie. Poza tym fajnie się prezentuje, ładne zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4802
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [G] Tiger I (early)

Postprzez Thalgonis » niedziela, 15 marca 2020, 11:26

To moje pierwsze „splaszowanie” - sam widzę, że chyba trochę za duże wyszło... Nie wiem czy to kwestia wielkości/sztwności „chlapiącego” pędzla czy trzymania odpowiedniej odległości od modelu podczas bryzgania błotkiem...
A zdjęcia, dziękuję :-) staram się niedoróbki warsztatowe nadrabiać ładnymi ujęciami :P
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1384
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: [G] Tiger I (early)

Postprzez Bathin » środa, 1 kwietnia 2020, 20:03

Malowanie to twój pomysł czy takie proponuje RFM?
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: [G] Tiger I (early)

Postprzez Komandor » czwartek, 29 października 2020, 15:46

Cześć.
No to jadymy z uwagami co do samego czołga historycznie ( bo widzę jakiś składak ) :
1. Initiale ( było ich tylko 20 ) nigdy nie służyły w 503 Pz.Schw.Abt, tylko w 502 Pz.Schw.Abt.
2. Nie posiadały filtrów tzw. Feifelfilter .
To tylko główne uwagi, mówiące o tym, że ten model przedstawia wersje wczesną, nie Initial.
co do samego modelu :
1. Czyściutki jak z fabryki, a gąsienice, podwozie i góra kadłuba utaplane w kurzu i błocie. Brak mi zacieków z kurzu i brudu, zacieków rdzawych i obić farby.
2. Czy numer jest autentyczny, czy to S-F ?
3. Gąsienice źle opadają na przednie koła. Powinny się opierać dopiero na drugim kole jezdnym.
4. Dlaczego brak mu kół jezdnych, zewnętrznych ? Tak robiono, ale tylko w niektórych Tygrysach i to średnich nie wczesnych i usuwano zazwyczaj pierwsze, zewnętrzne, przednie koła jezdne.

To tyle z uwag. Jak byś chciał jeszcze cos wiedzieć o Tigrach, to pytaj
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: [G] Tiger I (early)

Postprzez Thalgonis » czwartek, 29 października 2020, 21:39

Już zapomniałem, że go robiłem :)

Ad. rem:
Bathin: mój wymysł, bazujący na http://techmod.sklep24h.net/72805-pzkpfwvi-tiger-ausfe-early-production-model-p-94.html. RFM dał tylko jedno, afrykańskie, które mi się nie podobało.

Komandor:
I.1. Wzorowałem się na tym malowaniu z kalek Techmodu http://techmod.sklep24h.net/72805-pzkpfwvi-tiger-ausfe-early-production-model-p-94.html
I.2. OK, mój błąd - przyznaję, że nie robiłem dokładnej analizy.

II.1. Absolutnie masz rację - to był mój pierwszy czołg (no, nie licząc „słynnej” pantery od tamki, w której to nic oprócz nazwy nie zgadzało się z oryginałem, nawet skala :) ).
II.2. patrz pkt I.1.
II.3. OK - brak doświadczenia. Chociaż przyznaję, że mimo już kilku „obrobionych” gąsek w innych modelach, w dalszym ciągu mam problemy z czymś co NIE jest friulem...
II.4. Tak mi się spodobało jedno ze zdjęć z frontu wschodniego, że zdublowałem „pomysł” - ale przyznaję - nie patrzyłem na wersję :mrgreen:

Dziękuję, będę wiedział teraz do kogo uderzać, jak się wezmę za ten model (mam zamiar niedługo go napocząć) - Panzerkampfwagen VI Ausf. E Sd. Kfz. 181 Tiger I Late production (Trumpeter) :mrgreen:
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1384
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: [G] Tiger I (early)

Postprzez Bathin » piątek, 30 października 2020, 21:26

Komandor napisał(a):1. Initiale ( było ich tylko 20 ) nigdy nie służyły w 503 Pz.Schw.Abt, tylko w 502 Pz.Schw.Abt.

Kolega Thalgonis zbudował "Initiala" z Afryki, ale niestety pomalował po europejsku.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: [G] Tiger I (early)

Postprzez Komandor » sobota, 31 października 2020, 13:50

Bathin napisał(a):
Komandor napisał(a):1. Initiale ( było ich tylko 20 ) nigdy nie służyły w 503 Pz.Schw.Abt, tylko w 502 Pz.Schw.Abt.

Kolega Thalgonis zbudował "Initiala" z Afryki, ale niestety pomalował po europejsku.


No tak, tak.
Kolego Thalgonis, natryśnij po prostu jasny kolor piaskowy i bedzie gitara.
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości