[G] Marder III

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

[G] Marder III

Postprzez Thalgonis » piątek, 20 marca 2020, 22:59

Chciałoby się powiedzieć, że to KORONKowa robota, ale d..., tak dobrze nie ma :)
Sd.Kfz.138 „Marder III” Ausf. M (Hobby Boss, 1:35)
Niszczyciel czołgów, którego ostatni wariant - czyli Marder III - był oparty na Geschützwagen 38 (t) Ausf. M, pojazd zaprojektowany specjalnie do użycia z bronią samobieżną, uzbrojony w działo przeciwpancerne Pak 40 75 mm.
Stanowił znaczącą poprawę w stosunku do poprzednich modeli, z jego niższą sylwetką, pochyłym pancerzem i znacznie bardziej funkcjonalnym przedziałem bojowym. W tym wariancie silnik został przeniesiony z tyłu na środek między kierowcą a resztą załogi. Poprawiło to zdecydowanie rozłożenie środka ciężkości pojazdu, co znacznie poprawiło możliwości manewrowe całego działa. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch wersji, w Marderze IlI przedział bojowy został zamknięty z tyłu, chroniąc załogę do ich połowy. W poprzednich wariantach obsługa była mocno narażona na koniec kariery w wojsku ;-). Mógł przewozić tylko 27 sztuk amunicji. Port karabinu maszynowego z przodu został wyeliminowany w Ausf. M na korzyść MG 34 lub MG 42 przewożonych przez załogę.

PS. hamulec zły! Już wiem i niestety tak zostanie :-/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1388
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Reklama

Re: [G] Marder III

Postprzez Akahoshi » środa, 1 kwietnia 2020, 09:09

Nie wiem, czy to wina zdjęć, ale cała płyta nad przedziałem kierowania wygląda jakby była posypana rdzą.
Poza tym trochę za jasna ta rdza na zapasowych ogniwach.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [G] Marder III

Postprzez kkcalvin » środa, 6 maja 2020, 22:38

Calkiem fajny. Jedyne zastrzezenia to ze troche za bardzo zardzewialy i hamulec wylotowy dziala jest obrucony o 90 stopni.
kkcalvin
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 15:17

Re: [G] Marder III

Postprzez Thalgonis » czwartek, 7 maja 2020, 10:46

Dzienks Panowie.
Wyszedł cały taki ciemno podrdzewiały, bo mi się kolejność washy pop... :mrgreen: W najbliższym czasie chcę go wrzucić do myjki ultradżwiękowej i maznąć od nowa :)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1388
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości