Strona 1 z 1

[G] Marder III

PostNapisane: piątek, 20 marca 2020, 22:59
przez Thalgonis
Chciałoby się powiedzieć, że to KORONKowa robota, ale d..., tak dobrze nie ma :)
Sd.Kfz.138 „Marder III” Ausf. M (Hobby Boss, 1:35)
Niszczyciel czołgów, którego ostatni wariant - czyli Marder III - był oparty na Geschützwagen 38 (t) Ausf. M, pojazd zaprojektowany specjalnie do użycia z bronią samobieżną, uzbrojony w działo przeciwpancerne Pak 40 75 mm.
Stanowił znaczącą poprawę w stosunku do poprzednich modeli, z jego niższą sylwetką, pochyłym pancerzem i znacznie bardziej funkcjonalnym przedziałem bojowym. W tym wariancie silnik został przeniesiony z tyłu na środek między kierowcą a resztą załogi. Poprawiło to zdecydowanie rozłożenie środka ciężkości pojazdu, co znacznie poprawiło możliwości manewrowe całego działa. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch wersji, w Marderze IlI przedział bojowy został zamknięty z tyłu, chroniąc załogę do ich połowy. W poprzednich wariantach obsługa była mocno narażona na koniec kariery w wojsku ;-). Mógł przewozić tylko 27 sztuk amunicji. Port karabinu maszynowego z przodu został wyeliminowany w Ausf. M na korzyść MG 34 lub MG 42 przewożonych przez załogę.

PS. hamulec zły! Już wiem i niestety tak zostanie :-/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: [G] Marder III

PostNapisane: środa, 1 kwietnia 2020, 09:09
przez Akahoshi
Nie wiem, czy to wina zdjęć, ale cała płyta nad przedziałem kierowania wygląda jakby była posypana rdzą.
Poza tym trochę za jasna ta rdza na zapasowych ogniwach.

Re: [G] Marder III

PostNapisane: środa, 6 maja 2020, 22:38
przez kkcalvin
Calkiem fajny. Jedyne zastrzezenia to ze troche za bardzo zardzewialy i hamulec wylotowy dziala jest obrucony o 90 stopni.

Re: [G] Marder III

PostNapisane: czwartek, 7 maja 2020, 10:46
przez Thalgonis
Dzienks Panowie.
Wyszedł cały taki ciemno podrdzewiały, bo mi się kolejność washy pop... :mrgreen: W najbliższym czasie chcę go wrzucić do myjki ultradżwiękowej i maznąć od nowa :)