Maus, Takom, 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Maus, Takom, 1/35

Postprzez i1117 » niedziela, 17 maja 2020, 18:43

Zamieszczam zdjęcia Mausa z wątku warsztatowego viewtopic.php?f=16&t=89104.
Dodatkowo wrzucam fotkę oryginału z Berlina :)
Pozdrawiam!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i1117
 
Posty: 31
Dołączył(a): poniedziałek, 11 listopada 2019, 12:00
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: Maus, Takom, 1/35

Postprzez Thalgonis » niedziela, 17 maja 2020, 20:06

Co te okna berlińskiej kamienicy takie wielkie w porównaniu do Mausa? :P
A modelik cacy :)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1392
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Maus, Takom, 1/35

Postprzez badger » środa, 20 maja 2020, 07:32

Dość ciekawy kamuflaż, ładnie stonowały się kolorki - podobają mi się szare wstawki przy jarzmie armaty.
Gąsienice odstają od modelu, wyglądają jak nówki jeszcze takie "odmyte" - siatka maskująca na lufie jak dla mnie jest przeskalowana. Generalnie zrobiłeś ciekawy model, a jego bryła jest dość "ciężka" malarsko i nie było to na pewno proste. Niedługo mnie również czeka zabawa z Mausem więc podglądałem. Gratulacje, dobra robota.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Maus, Takom, 1/35

Postprzez i1117 » sobota, 23 maja 2020, 18:10

Dziękuję za komentarze.
Wyjaśniając:

Thalgonis, dotychczas nie robiłem jeszcze takiego fotomontażu, a ten powstał na szybko, intuicyjnie, dlatego nie wypowiem się na temat tego czy proporcje są właściwe.

badger, co do gąsienic to wcześniej robiłem rude, które są modne i mają fajnie wyglądać. Natomiast ostatnio próbuję robić stalowe, bo wg mojej wiedzy na używanych gąskach nie ma grama rdzy, a gdy pojazd dodatkowo pojeździ po utwardzonej drodze, to odpada również błoto. Siatka to pomalowany akrylami bandaż. Kupiłem kilka rodzajów bandaży i ten był jedyny, który się nadawał. A jeśli chodzi o budowę i malowanie modelu to w tym przypadku poszło sprawnie, pomimo przewidywanej przeze mnie zwiększonej pracochłonności związanej z wielkością modelu - nic takiego nie nastąpiło (nadmieniam, że nie ingerowałem w spawy i fakturę pancerza, kto się na tym zna mógłby się wypowiedzieć czy w przypadku Mausa to dużo roboty).
Pozdrawiam!
i1117
 
Posty: 31
Dołączył(a): poniedziałek, 11 listopada 2019, 12:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Maus, Takom, 1/35

Postprzez badger » niedziela, 24 maja 2020, 21:30

Ponieważ malowanie to science-fiction nie będę się czepiał wyglądu gąsienic (jest kilkadziesiąt zdjęć Maus'a raczej gąski są styrane).
Chodziło mi bardziej o to że boczne ekrany masz zachlapane, a gąski funkiel sztuki po malowaniu, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów po asfalcie grzebienie byłyby mocno wysrebrzone.
Ale to tylko moje dywagacje - model całościowo jest OK.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości