T-55a Tamiya 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T-55a Tamiya 1/35

Postprzez mjakm » środa, 20 maja 2020, 18:02

Mój pierwszy złożony pojazd w życiu. Wybrałem zestaw Tamiya T-55A który składał się jak klocki lego. Pierwszy raz w życiu chipping, filtry i dlatego całość traktuje mocno naukowo.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mjakm
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 20 maja 2020, 17:50

Reklama

Re: T-55a Tamiya 1/35

Postprzez Łukasz_K » środa, 20 maja 2020, 19:55

Hmm, ja patrząc z perspektywy czasu, swój pierwszy model zbudowałbym starając się skleić wszystko czysto i schludnie (tak jak u ciebie) i wymalować czysto i starannie (również jak u ciebie) z zastosowaniem podstawowych technik wheteringu (no tu to przesadziłeś i nie wygląda to dobrze). Jakbyś trochę zmodulował ten zielony, zapuścił washa i tak zostawił to jak na pierwszy model byłby super. Nie wiem co ma reprezentować ten jasny zielony (gdzie niegdzie w grudkach?) bo ten ciemny brązowy to rdzawe zacieki? Gąski nie zwisają jak w T55, a nawet tam gdzie powinny leżeć płasko na ziemi odstają do góry ;o) Brakuje też washa na tych skrzynkach z numerami. Gumowe bandaże się w rzeczywistości nie błyszczą, a gąsienicom również potrzebny jest czarny wash (one są w kolorze gunmetal? bo słabo ten metalik widać). Osłona jażma wyszła za to fajnie, podoba mi się.

Wydaje mi się że do dobrego weatheringu trzeba dojść małymi krokami, i na początku powinna dominować zasada 'mniej znaczy więcej' i z każdym modelem dodawać coś nowego wyciągając wnioski z poprzednich doświadczeń.

Powodzenia przy kolejnym modelu!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: T-55a Tamiya 1/35

Postprzez mjakm » czwartek, 21 maja 2020, 11:31

Dzięki za opinię. Z gąskami wiem że maja leżeć na drugim kole ale jak robiłem to nie wiedziałem jak to ogarnąć a teraz już nie miałem weny to poprawić ;o) . Ogólnie temat gąsienic był chyba dla mnie najbardziej zagadkowy. Niby oglądałem na youtubie pare prac ale każdy widzę ma swój sposób na nie. Gumowe bandaże faktycznie mają być matowe , dopiero po twoim komentarzu to zobaczyłem :shock: .Zielone to próby zabawy olejnymi farbami ale zabrakło umiejętności i odwagi aby pociągnąć to dalej.
Kolor w rzeczywistości jest bardziej zielony , zastosowałem na niego filtr do zielonego kamuflażu i na zdjęciach wychodzi brązowy ale to już chyba nauka fotografowania sie kłania.

Jak widać jeszcze sporo nauki ale powoli widzę kierunek.
mjakm
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 20 maja 2020, 17:50


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości