Panther G MAN kwiecień 1945 Bawaria 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Panther G MAN kwiecień 1945 Bawaria 1:35

Postprzez author21 » środa, 25 listopada 2009, 09:09

Model zrobiony w 2007 roku, w 2009 poprawiony, kilka detali (błędów merytorycznych poprawionych)i całość przemalowana. Dodatki to blaszki chyba aber ? ale nie pamiętam, antenka RB model. Malowany PĘDZLEM !

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć.
Ostatnio edytowano piątek, 27 listopada 2009, 11:50 przez author21, łącznie edytowano 1 raz
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Reklama

Re: Panther G MAN kwiecień 1945 Bawaria 1:35

Postprzez rollingstones » czwartek, 26 listopada 2009, 19:46

Postanowiłem od dziś godziny 18.30 traktować forum jako wirtualną modelarnię z dużym aspektem wychowawczym. Obecna formuła zaznaczania na czerwono błedów moim zdaniem nie spełnia tego wymogu ale z regulaminem nie dyskutuję i proszę mi tu nie wcinać aluzji. O ile pamiętam za moich starych czasów na modelarni w Muzeum Zabawkarstwa nawet od instruktora w sweterku wyrywało się k.....mać co powodowało naszą ogólną wesołośc ale potem pojawiał się u niego wątek edukacyjny. Dlatego Authorze nie przepraszaj za jakośc zdjęc. Proszę spróbuj zrobić je od nowa - chętnie pomogę Ci na priv pomóc z oświetleniem pracy i ustawieniami aparatu. Jeśli byłbyś zainteresowany -proszę napisz. Jeśli nie poradzimy razem, to na pewno znajdą się koledzy którzy pomogą Ci dalej. Choć myślę ze damy radę ;o) . Nie traktuj mojego wpisu że ironizuje bo naprawdę chętnie Ci pomogę :!: . Jakość zdjęć na forach jest równie ważna co poprawność w sklejeniu i pomalowaniu modelu.
pozdrawiam
S
Ps. Wybrałem twój wątek jako modelowy bo
1) kilka dni temu w HP trwała poważna dyskusja nad modelarnią wirtualną - padło dużo słów a mało czynów jesli chodzi o pomoc i wizję/misję forum jak widać w praktyce.
2) bardzo lubię pantery i uważam że możesz je pokazać światu w lepszej odsłonie która pomoże w ocenie twojej pracy i ewnetualne rady zastosujesz do rozwoju swojego warsztatu.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panther G MAN kwiecień 1945 Bawaria 1:35

Postprzez Vlad » czwartek, 26 listopada 2009, 23:24

BRAWO! W 100% POPIERAM!

Takie zdrowe podejście do tematu to to, co lubię :) Niedługo również robił będę moje pierwsze "super hiper zdjęcia", więc zapewne jeśli coś nie wyjdzie, choć trudno by było, tyle informacji jest na forum, zgłoszę się od razu :)
Vlad
 

Re: Panther G MAN kwiecień 1945 Bawaria 1:35

Postprzez author21 » piątek, 27 listopada 2009, 10:16

Dzięki za wpis, bo jak na razie to się spotykałem tu z wyrzucaniem moich zdjęć, bo niezgodnie z regulaminem wklejone itp, ale bez słowa uzasadnienia, co i jak. A regulamin jest napisany jak dla informatyka piszącego strony internetowe. Więc wiele mi nie pomógł, raczej rady kolegów z forum są bardziej przydatne co do poprawności np wstawiania zdjęć. A moderatorzy tego forum, to chyba za głęboko legli w czasach komunizmu i wywalają wszystko od razu, zamiast coś wyjaśnić spokojnie . Mogłem poprawić zanim zdjęcia trafiły do pralni. Korzystam z tego forum i modelwork, tam inne reguły i z rozpędu wkleiłem tematy tak samo. Trzeba określić np, że forum jest dla zaawansowanych, doświadczonych i niedzielni modelarze wypad z niego, albo odwrotnie umożliwić wypowiedzenie się wszystkim w temacie. REGULAMIN REGULAMINEM, ale egzekwowanie może być bardziej przyjazne!
Druga sprawa interpunkcja i stylistyka i duże litery - może WARTO wykreślić to z regulaminu jeśli jest nieprzydatne. Człowiek w natłoku zajęć wrzuca materiał na forum, mając czasem na to 15 min czasu w ciągu dnia, i czasem zgubi literkę czy przecinek (pomyłki czystko klawiaturowe). Weźcie przykład z ARMORAMY, czy PLANET ARMOR - gdzie ludzie z całego świata kaleczą po angielsku, ale ważny jest sens wypowiedzi a nie poprawność pisania.

Dla mnie forum to źródło inspiracji, nauki technik i pomysłów. Sam zamieszczam niewiele, ponieważ robię ok 5 modeli w roku. Zbyt dosadne przestrzeganie regulaminu nie sprzyja zainteresowaniu się tematyką wśród nowych modelarzy (młodych ludzi). Ja już do młodzieży się nie zaliczam:). Chodzi mi mniej więcej o to, że jak pomylę się we wstawianiu zdjęć to atakuje mnie trzech od razu z wycinką, natomiast jak zapytam coś na ogólnym, kiedyś o friule i ruchome zawieszenie, to ci wspaniali "moderatorzy" już nie wypowiedzą się wtedy np ?
Ostatnio edytowano piątek, 27 listopada 2009, 11:48 przez author21, łącznie edytowano 2 razy
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Panther G MAN kwiecień 1945 Bawaria 1:35

Postprzez Kuba P. » piątek, 27 listopada 2009, 10:45

A tak bardziej na temat modelu, nie myślałeś żeby "przesiąść" się na aerograf?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Panther G MAN kwiecień 1945 Bawaria 1:35

Postprzez author21 » piątek, 27 listopada 2009, 10:52

Ze względów na to, że ograniczone mam hobby czasowo, lokalizacyjnie (ograniczony warsztat pracy), dobieram kamuflaże, z którymi zmierzam się pędzelkami :) Coraz lepiej mi to wychodzi.
Ostatnio edytowano piątek, 27 listopada 2009, 11:51 przez author21, łącznie edytowano 1 raz
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Panther G MAN kwiecień 1945 Bawaria 1:35

Postprzez klajus » piątek, 27 listopada 2009, 11:20

author21 napisał(a):ze względów na to, że ograniczone mam hobby czasowo, lokalizacyjnie (ograniczony warsztat pracy), dobieram kamuflaże z którymi zmierzam się pędzelkami :) Coraz lepiej mi to wychodzi.


Mam dokładnie tak samo, a maluję aerografem.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości