Phalanx Mk.15 CIWS, RPG, skala 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Phalanx Mk.15 CIWS, RPG, skala 1:35

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 28 stycznia 2023, 21:00

Obrazek

Dla odmiany coś odmiennego. :lol:
In box, skrót warsztatu i galeria w jednym.

Obrazek

Zestaw firmy RPG, znakomicie zaprojektowany i wykonany, spasowanie tak dobre, że miejscami grubość farby stanowi problem (zwłaszcza przy mocowaniu działka). Budowa zabrała mi miesiąc, dla kogoś szybszego może to być model weekendowy.
Chociaż spotkałem się w internecie z relacją, że ze względu na dużą ilość blaszek do wyginania, jednemu z modelarzy budowa zabrała rok. Mi więcej czasu niż budowa, zajęło malowanie i brudzenie. Najsłabszymi elementami zestawu są te gumowe, niezbyt pasują, na szczęście są elastyczne i odrobina słownej perswazji i brutalnej siły powoduje, że wskakują na swoje miejsca. Oczywiście parę drobiazgów jest do poprawienia i do dorobienia, choćby kabelki, albo skrzydełko kaczuszki. Podczas przekopywania się przez dokumentację, doszedłem do wniosku, że chyba każdy egzemplarz był odmienny i trzeba się dobrze przyglądać fotografiom.

Out- box

Obrazek
Obrazek

In- box

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

gumki

Obrazek

Piękne toczono- blaszkowe działko.
Kalki bardzo sympatyczne, delikatnie, ale stanowczo reagują na płyn Microscale Sol.

Obrazek

Tak to wyglądało po złożeniu

Obrazek
Obrazek

Jest też możliwość zrobienia całkiem ładnego radaru we wnętrzu, ale nie pasował on do mojej koncepcji

Obrazek

A oto i galeria. Liczę, że się spodoba.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Phalanx Mk.15 CIWS, RPG, skala 1:35

Postprzez Łukasz_K » sobota, 28 stycznia 2023, 21:51

:mrgreen: no niezła kaczka, model wygląda na świetnie zdetalowany i pomalowany. Zazdraszczam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości