Pt-76B Trumpeter 1/35, galeria prawie końcowa

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pt-76B Trumpeter 1/35, galeria prawie końcowa

Postprzez KoValus » niedziela, 29 listopada 2009, 16:28

Galeria prawie końcowa z dwóch powodów, po pierwsze muszę dokupić linę (Trumpek, dał sznurek), a po drugie, gąsienice są za krótkie i będę musiał zrobić jakąś podstawkę, żeby zamaskować powstałe dziury (mógłbym w zasadzie kupić żywiczne gąski z Armo, ale szczerze mówiąc, wolę już nie wydawać pieniędzy na ten model).
Jeśli chodzi o sam model, jest całkiem niezły. Nie wiem jak z wymiarami, nie porównywałem go z planami, ale składa się go bez problemu i gotowy model rzeczywiście wygląda jak Pt-76:)
Teraz trochę minusów:
- ślady przesunięcia form, trzeba się trochę naszlifować, szczególnie przy mniejszych elementach,
- gąski, brak plastikowych, a gumowe są za krótkie i ciężko je poprawnie ułożyć (skręcają się),
- przydała by się przeźroczysta ramka z peryskopami i reflektorem (peryskopy w modelu to dziury!),
- lina ze sznurka,
- ciężko zachować kołowy przekrój lufy, dużó przy niej szpachlowania i szlifowania, do tego za małe jarzmo.

A oto fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie jestem średnio zadowolony z mojej pracy, duży problem był z namalowaniem białych pasów, malowałem trochę aero, a tam gdzie się nie dało zamaskować poprawiałem pędzlem (a jako, że nie umiem malować pędzlem, to nie wyszło w tych miejscach za ładnie, co widać np na wieży). Zadowolony jestem z washa i pigmentów, ale za to nie wyszło mi z rainsami i tzw. "biedronką".

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości