PST MAZ-543M laboratorium COVID-19

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

PST MAZ-543M laboratorium COVID-19

Postprzez Kret69 » piątek, 16 lutego 2024, 02:51

Pod koniec lockdown'u kupiłem sobie "pamiątkowo" model, który PST zmyślnie wypuściło "na fali popularności". To był dobry marketingowo pomysł, no ja go kupiłem przynajmniej, chociaż wszystko w pudełku przemawiało przeciwko. Sam MAZ jest chyba najgorszym dostepnym modelem, z wieloelementową szoferką i zamkniętymi drzwiami. Kontener laboratoryjny jest chamskim zestawem wycinanek z HIPSu, rytych tępym rylcem(na ciepło?) i przygotowanym do złożenia jak puzzle 3D. Pojazd na ile zdołałem zebrać informacji nie istnieje - tego typu kontenery (mniejsze) widziałem na zdjęciach z Rosji na Kamazach, ale nie na MAZach. To plus brzydota oryginalnych dwóch prostokątnych elementów skłoniło mnie do dodania trochę elementów ze złomu i zrobienia takiego trochę sci-fi. Gdybym wiedział że jest tak źle, kupił bym sobie Smerch Trumpetera czy Hobbyboss'a i sam zbudował kontener.

Okna w moim są zaślepione bo sama idea tych okien jest dla mnie dziwna - w tych miejscach raczej wisiałyby szafki lub elementy klimatyzacji, a poza tym okna musiałyby strasznie podrażać konstrukcję i zwiększać ryzyko rozszczelnienia. Wsadziłem do tych okrągłych bulaje z Abera. Kiedyś zrobię wnętrze. Ale na razie wyszło mi tak.

Modelu nie polecam, ale cieszę się że wypuścili coś innego niż artylerię rakietową, zwłaszcza z tego regionu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 15:39

Reklama

modele polskich samolotów

Re: PST MAZ-543M laboratorium COVID-19

Postprzez Łukasz_K » piątek, 16 lutego 2024, 09:10

Ma swój urok, ale podziwiam za samozaparcie przy pracach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości