t-72m1 revell 1/72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

t-72m1 revell 1/72

Postprzez a jak myślisz » piątek, 28 grudnia 2007, 21:57

Jak w tytule, model revella, malowany w całości pactrami pędzlem (co niestety momentami widać..), lekki łosz i cieniowanie rozcieńczoną czarną pactrą i bardzo drobnymi opiłkami żelaza w kolorze starej rdzy.

Moim zdaniem w rzeczywistości wygląda lepiej, no ale mi tam się podoba :)

Malowanie 'Polskie', z tym że bez żadnych kalek, nie mogłem nic dobrać z tego co mam.

Pozdrawiam, mam nadzieję że komuś się spodoba, czekam na rady co poprawić :)


A, szkła peryskopów naprawdę są w ciemniejszym kolorze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 28 grudnia 2007, 23:07 przez a jak myślisz, łącznie edytowano 1 raz
a jak myślisz
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: t-72m1 revell 1/72

Postprzez Michal » piątek, 28 grudnia 2007, 22:25

A już myślałem że mój T-72 od Revella będzie pierwszy na tym forum - szybszy byłeś.
W sumie fajnie ci wyszedł. I nie jest to kolejny oklepany n-razy na forach modelarskich czołg.
Duży plus za to że polski. Zielony i brązowy to jakie numery u Pactry? W sumie chyba dobrze oddały obecnie stosowany trójbarwny kamuflaż czołgów WP (moja 72-ka jest robiona na nieco wcześniejszy okres, stąd podstawowy kolor oliwkowy a nie zielony).
Wygląda jak by się okropnie świecił - ale to pewnie kwestia fotek.
"Na moje widzenie kolorów" gąsienice i lina holownicza trochę za bardzo w srebrny wpadają - ale to kwestia poboczna.
Beczki - prawa strasznie krzywo, no ale można założyć że się mocowania na poligonie podgięły. Beczek w kamuflażu jak dotąd nie widziałem - raczej powinny być jednobarwne.
Ślady malowania pędzlem widać (jak sam piszesz) - wydaje mi się że pomogło by malowanie większa ilością cieńszych warstw bardziej rozrzedzonej farby.
Trochę dziwnie otwarte włazy wyglądają - jak by wysoko coś były - ale może mi się zdaje?
Tylną linę holowniczą Amba zeżarła albo chłopaki na wódkę wymienili - czemu nie, można i tak.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: t-72m1 revell 1/72

Postprzez a jak myślisz » piątek, 28 grudnia 2007, 23:06

zielony jest mieszanką rus. green a112, polish khaki a67 i jeszcze jakiś farb które mi wpadły w ręce w ilościach na oko :)
brązowy to a103 rot brown
Lekko może i się świeci, ale z założenia miał być stosunkowo czysty, ale zdjęcia te świecenie potęgują.
Gąsięnice również miałby być czyste z założenia, lina rzeczywiście trochę za jasna, poprawi się :)
Jedna beczka rzeczywiście jest krzywa, tak jakoś wyszło ;) a w kamuflażu są bo szczerze mówiąc nie widziałem na żadnym zdjęciu t72m1 beczek więc to tzw. "radosna twórczość", no ale zawsze można poprawić.
A co do śladów pędzla to będę musiał zacząć rozcieńczać pactrę bo czasami jest strasznie gęsta i to chyba przez to.
A tylej liny nie ma z prostego powodu, nijak nie mogłem jej tam zamocować, za krótka była, więc przyjmijmy że amba działa :twisted:
A co do włazów to mi się zdaje że są normalnie.

Dzięki za ocenę, pozdro :)
a jak myślisz
 


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości