T-28-1/72 Mig Productions

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: T-28-1/72 Mig productions

Postprzez Artur » sobota, 14 maja 2011, 20:15

Wyszły bo za cienko psiknełem, a nie chciałem grubo, bo robiłem pierwszy raz.


A tu właśnie chodzi aby jak najcieńsza warstwa farby była ,wtedy idealnie się drapie,jak jest grubiej to czasem idzie ciężko ,a i efekt inny , na cienkiej warstwie ładniejsze efekty wychodzą.
Pozdrawiam
Artur
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: T-28-1/72 Mig productions

Postprzez czak45 » niedziela, 15 maja 2011, 08:51

Właśnie intuicja mi podpowiadała, żeby cienko robić.
No ale ta szarość. Może farbe od innego producenta zastosowac???
Avatar użytkownika
czak45
 
Posty: 1123
Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 23:40

Re: T-28-1/72 Mig productions

Postprzez Artur » niedziela, 15 maja 2011, 12:47

No ale ta szarość. Może farbe od innego producenta zastosowac???


Z doświadczenia podpowiem że najlepiej drapało się Lifecolora , z kolei najbielszy efekt przy cienkiej warstwie dawała Pactra -dla porównania wstawiam zdjęcie Pumy malowanej Pactra-wydaję mi się że różnica jest widoczna?
Pozdrawiam
Artur

Ciach! Zdjęcie wklejone niezgodnie z regulaminem.
Xenomorph
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: T-28-1/72 Mig productions

Postprzez mnowogro » niedziela, 15 maja 2011, 13:54

Arturze, stylowo Ci wyszedł ten T-28. Kilka rzeczy uproszczonych w malowaniu, ale ogólnie ładnie cieszy oko.

Co do szarości pozostałości z obdrapań białej farby - białe są często dość transparentne, co w połączeniu z niewielką grubością nakładanej warstwy zimowego kamuflażu powoduje, oraz tym, że optycznie tuż obok są ciemniejsze kolory, biały wydaje się szary.
Oprócz nakładania grubszej warstwy białego koloru do zdrapania można też powtórzyć procedurę nakładania lakieru do włosów i białej farby oraz obdrapań. Dzięki temu można uzyskać większe zróżnicowanie w jasności i rozkładzie białych plamek. Inną metodą jest ręczne poprawianie niektórych białych plamek.

Co do realności tego czy farba była biała, czy szara - w moim odczuciu: przy takim stanie obdrapania białej farby, spodziewałbym się zacieków spowodowanych wymywaniem przez deszcz, i tylko w niektórych miejscach podejrzewam, że biała farba była rzeczywiście biała - głównie tam, gdzie przypadkowo odprysnęła. Dodatkowo tylko w niektórych miejscach powierzchnie nie były dotykane przez przedmioty które mogły brudzić powierzchnię - brudne ręce, brudna odzież. Nie mówiąc o błocie rozprowadzanym przez deszcz po pancerzu w płaskich miejscach.

Generalnie, nadal zostaje sporo dla nas miejsca dla realistycznego podejścia w malowaniu :)
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości