Strona 1 z 1

Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 23:06
przez Tomek Hejmo
No i finito. Jeżeli władza zażyczy sobie rozbicia tematu na pojedyncze galerie proszę o kontakt.

Obrazek

TK-3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hotchkiss H38D
Podmalowałem tą plamę na trzonku kilofa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Renault FT-17
Dodałem uchwyty na włazie kierowcy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwuwieżowy 7TP

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tomek

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: wtorek, 29 czerwca 2010, 09:14
przez Mac Eyka
Twoje modele są po prostu super. Maleństwa nieprzeciętne a wykonane gites.
Czy gąski w Hotchkiss'e są pudełkowe czy dokupione oddzielnie?

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: wtorek, 29 czerwca 2010, 10:10
przez Tomek Hejmo
Dzięki :oops: Gąski są zestawowe, producent odlewa je razem z kołami.

Tomek

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: wtorek, 29 czerwca 2010, 15:31
przez mysiek13
Tomku

Świetne modele a produkcja masowa :D , szczególnie podoba mi się 7TP. Jak się go kleiło, jak spasowanie elementów? W Hotchkinsie chyba waloryzowałeś gąsienice?

Popraw trochę delikatnym brązem styliska narzędzi, żeby nie były tak monotonne ;o)

Będziesz jeszcze w piatek w Gliwicach?

Pozdrawiam Michał

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: wtorek, 29 czerwca 2010, 16:08
przez Tomek Hejmo
Dzięki :) Trochę mi ta produkcja masowa zajęła, dopiero ostatnio przyspieszyłem i pomalowałem 3 sztuki w kilka dni.

Siódemka wyszła najładniej, pewnie z racji innych kolorków na początku użytych, no i zdecydowanie lepszego detalu Mirage. Klei się go całkiem miło, warto przeszlifować wannę w miejscu wklejenia błotników, ja tego nie zrobiłem i nie weszły całkiem na kadłub - widać przy siekierze i na prawie całej długości prawego błotnika - oraz wkleić pasek plastiku na górną krawędź włazu kierowcy, bo źle zaprojektowali i wpada do środka. Jak przymierzysz na sucho to będziesz widział co i jak. Ktoś robi do niego blaszkę, może się skusisz ;o)

W Hotchkissie gąsienice są całkiem ładne, nic nie waloryzowałem.

Z narzędziami nic już nie zrobię, rano był kurier ;o)

W Glajwic jestem do czwartku popołudniu, jak się nie spotkamy, to pocztą podeślę fanty :)

Tomek

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: poniedziałek, 5 lipca 2010, 22:58
przez Iwan
Świetne modele. Jak na tak małą skalę to naprawdę bardzo wysoki poziom. Ładne kolory wyszły Ci na Hotchkiss'ie i TP, w Renault nieźle wykonany układ jezdny (chociaż te gąsienie mogłyby być lepsze - ale w tej skali to i tak jest OK), TK również pozytywne wrażenie sprawia.
Jak z jakością wykonania tych modeli? Składało się przyjemnie czy trzeba było się męczyć ? Bo przy 7TP kilka poprawek było. A jak z innymi ?

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: środa, 7 lipca 2010, 13:32
przez Panzer
No i ten FT17 na którego tak sarkałeś wyszedł Ci całkiem nieźle. Pewnie gdybyś robił to na "full detail" to i zawieszenie i gąski doszłyby żywiczne albo samoróbkowe. Podoba mi się malowanie generalnie. Kolory wydają się być dobrze dobrane, może tylko odrobinę za ciemne. Natomiast po łapach powinieneś dostać za niektóre detale!!! Szczególnie na najładniej pomalowanym 7TP. Te uchwyty na włazach i brak zaczepów na narzędzia są jak ból zęba podczas dobrej kolacji :P

Pozdrawiam i czekam aż pokażesz coś wreszcie od serca, czyli dla siebie :)

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: czwartek, 8 lipca 2010, 14:47
przez Tomek Hejmo
Dziękuję za komentarze :)

Michał - 7TP opisałem, w razie czego możesz oczywiście się dopytać o wszystko. Z Renówką jet ten problem, że gąsienice są albo za długie, albo za krótkie. W swoim zrobiłem przykrótkie i zalałem CA :-> Dodatkowo jest problem z mocowaniem koła napinającego - widełki w które wchodzi są za wąskie i za krótkie, i ciężko przykleić te dwa elementy do "belki" zawieszenia - przy napinaniu gąsienicy łamie się bolec widełek i podnosi koło do góry. W swoim uciąłem cały bolec i CA... Fatalnie odlane są kółeczka jezdne i podtrzymujące, na szczęście prawie ich nie widać, więc nie trzeba się nimi zbytnio przejmować. Ja swoje wycinałem skalpelem tak, aby co najmniej 1/4 koła byłą okrągła, i wklejałem tą częścią w dół :roll: TK-3 bez problemu, Hotchkiss również.

Jeżeli chodzi o kolory, to polecam wzorować się na tych z 7TP (jeżeli komuś się podobają ;o) ), reszta wyszła nieco za ciemna, szczególnie żółty.

Radku, dobrze Cię widzieć pośród żywych :mrgreen: Tyrknę do Ciebie, jak wrzucę coś swojego, ok? :D

Jeszcze raz dziękuję za komentarze.
Tomek

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: czwartek, 8 lipca 2010, 22:11
przez Iwan
Dzięki za odpowiedź. Słowem, mimo niedoróbek, jakość modeli przyzwoita?

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: czwartek, 8 lipca 2010, 22:19
przez Tomek Hejmo
Polecam wyroby Mirage, czyli 7TP i C7P - ten drugi szczególnie. Jak będziesz chciał coś od RPM, to najlepiej obejrzyj w sklepie ramki. Coś mi się wydaje, że jedno pudło może być dużo lepsze od drugiego ;o)

Tomek

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: wtorek, 27 lipca 2010, 15:42
przez GrzeM
Świetne są, tylko to malowanie Hotchkissa - chyba fikcyjne. Nie powinien być pomalowany "po francusku"?

Re: Polish power RPM, Mirage 1:72

PostNapisane: wtorek, 27 lipca 2010, 17:25
przez Tomek Hejmo
Dzięki. Malowanie Hotchkissa wziąłem z instrukcji, nie było to charakterystyczne z czarnymi obwódkami.

Tomek