T-80B Trumpeter

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T-80B Trumpeter

Postprzez czolgista86pl » wtorek, 5 listopada 2019, 11:08

Chciałbym zaprezentować członkom forum mój pierwszy model po kilku latach wymuszonej przerwy.
Wcześniej bardzo interesowało mnie lotnictwo, teraz tak jakoś wyszło, iż zauroczyła mnie pancerka.
Przyznaję pierwotnie miałem zamiar kupić T-55, jednak gdy zobaczyłem T-80B zmieniłem decyzję i nie żałuję.
Model wykonany prosto z pudła, wymieniłem tylko zestawową lufę na metalową z RB.
Zestaw bardzo przyjemny w składaniu, bez większych problemów złożony w całość. Ciekawym rozwiązaniem w mojej opinii jest odlanie gąsienic z kołami jako jednego elementu.
Trumpeter trochę niechlujnie odlał wyrzutniki granatów dymnych. Póki co nie mam takiego poziomu umiejętności, żeby móc to poprawić.
Model malowany pędzlem. Główny kolor to Dark RAF Green z Revela. Bandaże kół czarny tego samego producenta, karabin w kolorze antracytu. Gąsienice najpierw pomalowane jasnym odcieniem gunmetalu z Humbrola, potem nałożyłem na nie track wash z AK. Osłona kołnierza jarzma (dobrze to nazywam ?) armaty kolorem Pactra A58, belka drewnianym z Humbrola. Na pomalowany model położyłem Wash Dark Brwon z AK, który nieco zmienił kolor bazowy na ciekawszy w moim odczuciu. Błoto wyszło mi jeszcze tak średnio to dark mud z AK.
Ogólnie jestem zadowolony, choć wiem, iż poziomem od większości pewnie odstaje. A i to mój pierwszy czołg w życiu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z miłą chęcią wysłucham wszystkich uwag, rad i wskazówek na przyszłość.
czolgista86pl
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 19 października 2019, 12:07

Reklama

Re: T-80B Trumpeter

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 5 listopada 2019, 13:02

czolgista86pl napisał(a):Z miłą chęcią wysłucham wszystkich uwag, rad i wskazówek na przyszłość.


Zacznijmy od tego że na tych zdjęciach to nic nie widać. Skocz do papierniczego, albo hipermarketu, kup rolkę białego bristolu za 2pln. Znajdź krzesło, postaw przed oknem w słoneczny ( :lol: ) dzień, przetrzyj czymś ten obiektyw w telefonie bo zamglony jest niemiłosiernie, i wtedy pstryknij. Poniżej masz inne proste patenty na studio foto (zapożyczone z niniejszego forum - poszukaj a znajdziesz)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości