Figurki z wojen napoleońskich 1/35 (lub 1/32) na początek?

Nabyłeś nową figurkę, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Figurki z wojen napoleońskich 1/35 (lub 1/32) na początek?

Postprzez GrzeM » sobota, 9 października 2021, 15:25

Mój 12-letni syn, dotychczas z zacięciem malujący Warhammery, zapragnął pobawić się figurkami z wojen napoleońskich. Co moglibyście polecić na początek, raczej z plastiku, z mejnstrimu? Pewne doświadczenie już ma, tych Warhammerów pomalował już pewnie dobrze ponad dwie setki albo i lepiej. Ale też mam świadomość że z punktu widzenia sklejalności Warhammer jest bardzo dobry, bliższy klockom lego niż typowemu modelowi.
Doradźcie!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Figurki z wojen napoleońskich 1/35 (lub 1/32) na począte

Postprzez fragles » sobota, 9 października 2021, 15:59

Stary Airfix. Ma kilka zestawów napoleońskich. Co jakiś czas są wznawiane. Jest brytyjski konny dragon, jest polski lansjer, jest szkocki piechur w kilcie, jest piechur starej gwardii Napoleona. Zestawy dobrze spasowane, łatwo składalne. Skala 1:32 (jeśli dobrze pamiętam).

Jest też kilka nowszych zestawów firmy Master Box, w skali 1:32. Wszystkie konne. Jest jakiś huzar w dwóch wariantach, jest czerwony lansjer z panną podającą mu wodę (holenderski pułk, wzorowany na polskich lansjerach), jest ranny kirasjer (scenka wzorowana na obrazie Kossaka).

Nie mam linków.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów


Re: Figurki z wojen napoleońskich 1/35 (lub 1/32) na począte

Postprzez GrzeM » niedziela, 10 października 2021, 11:24

Dzięki, o coś takiego chodziło. Szczególnie huzar jest git - bojowy, nie romantyczny.
Airfixy nie bardzo dostępne.
W ogóle to jestem zdziwiony, bo zdawało mi się że tych zestawów będą dziesiątki, a tu... raczej posucha.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Figurki z wojen napoleońskich 1/35 (lub 1/32) na począte

Postprzez fragles » niedziela, 10 października 2021, 14:48

GrzeM napisał(a):zdawało mi się że tych zestawów będą dziesiątki, a tu... raczej posucha.


Jest tego dużo, tak jak Ci się zdawało. Ale większość to miękkie tworzywo, żywica albo metal.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Figurki z wojen napoleońskich 1/35 (lub 1/32) na począte

Postprzez Pashal » niedziela, 10 października 2021, 18:21

To efekt mojego całkowicie pobieżnego, na szybko szukania takich figurek - stąd takie, a nie inne propozycje.
Pashal
 
Posty: 1593
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Figurki z wojen napoleońskich 1/35 (lub 1/32) na począte

Postprzez Recenzjemodeli.pl » środa, 3 listopada 2021, 12:08

Z Masterboxami trzeba uważać, bo to jednak zestawy o różnym spasowaniu elementów i czasami dość siermiężne w detalach (to jednak przepaść, gdy jest się rozpieszczonym jakością modeli Games Workshop - tak pod względem niezbędnej obróbki, jak i tego, jak przyjazne sa pędzlom). są jeszcze figurki z Italeri i Hat. Te ostatnie mocno nierówne jeśli idzie o jakość, wiec dobrze jest zerknąć choćby na mojehobby, jak się prezentują. No i wadą obydwu jest to, że to 'gumisie', wiec koszmarne w obróbce, a i niełatwe w malowaniu, bo ten materiał jest jak amelinium, tego się nie pomaluje, a odłazi nawet surfacer
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: Figurki z wojen napoleońskich 1/35 (lub 1/32) na począte

Postprzez armiger » sobota, 6 listopada 2021, 17:31

Z huzarem z Masterbox'u trzeba uważać, koń jest trudno sklejalny- wszystkie 3 moje egzemplarze maja identyczna wadę, reszta jest ok. Polecam Airfix'a i zapomnianą firmę francuską Historex. Resztę napisze na priva, jeśli pozwolisz.
armiger
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 17:17

Re: Figurki z wojen napoleońskich 1/35 (lub 1/32) na począte

Postprzez GrzeM » sobota, 6 listopada 2021, 17:43

Dzięki.
Dwóch huzarów z Masterboxa nabyliśmy i jeden już sklejony (choć jeszcze bez konia). Faktycznie nie jest to łorhamer ale chłopak dał radę. Zobaczymy co będzie z koniem.

armiger napisał(a):Resztę napisze na priva, jeśli pozwolisz.

Pewnie, będę wdzięczny, pisz.

Szkoda że nie ma na rynku Airfixów (myślę o figurkach plastikowych, do sklejania).
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39


Powrót do Figurki - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron