Polska piechota i pancerniacy 1939 w skali 1/72

Nabyłeś nową figurkę, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Polska piechota i pancerniacy 1939 w skali 1/72

Postprzez marcins » sobota, 11 lutego 2012, 20:44

Witam. Jestem tutaj nowy aczkolwiek zaglądałem tu już wcześniej kilka razy. Chciałbym poinformować zainteresowanych forumowiczów,że niedługo ArmoJadar powinno wypuścić kilka zestawów figurek przedstawiających Wojsko Polskie z września 39 w skali 1/72 z żywicy pod własną marką. Piszę o tym bo jestem autorem tych figurek (tzn własnoręcznie je wyrzeźbiłem) mam nadzieję,że nie trzeba będzie na nie zbyt długo czekać i trafią one w wasze gusta.
marcins
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Polska piechota i pancerniacy 1939 w skali 1/72

Postprzez Sherman » niedziela, 12 lutego 2012, 19:08

A jest szansa je zobaczyć?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Polska piechota i pancerniacy 1939 w skali 1/72

Postprzez marasenha » niedziela, 12 lutego 2012, 19:49

Właśnie, z chęcią bym zerknął, mimo, że to nie moja skala.
Moją bronią jest umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł... umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście ma zachować ostrość. - Tyrion uderzył dłonią w skórzaną okładkę książki. - Dlatego właśnie czytam tak dużo, Jonie Snow.

"Gra o tron" George R.R. Martin
Avatar użytkownika
marasenha
 
Posty: 136
Dołączył(a): środa, 18 stycznia 2012, 14:32
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta :)

Re: Polska piechota i pancerniacy 1939 w skali 1/72

Postprzez marcins » poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:08

Nie mam jak ich pokazać, bo figurki-matki zostały przekazane już firmie i czekają w kolejce na wykonanie form i pierwszej serii odlewów. Mogę tylko opisać co zrobiłem, tak więc: Piechurów jest 8-miu , w pozycjach bojowych w ruchu. Pierwotnie robiłem je dla siebie na dioramkę. W zamyśle miała to być piechota w hełmach wz31 i rogatywkach polowych w mundurach wz 36, biegnąca za czołgiem 7tp, sylwetki nieco schylone jakby pod ostrzałem, klęczący oficer z visem ,jeden leży z lekko uniesionym tułowiem i pokazuje jakiś cel, jeden wojak biegnie z browningiem wz28 i reszta z mauserami. I tak też to wyszło, zdjęć niestety nie mam wszystko jest teraz w Jadarze. Teraz skończyłem pancerniaków wrześniowych, zaraz będę dłubał kierowców i pasażerów do Fiatów z IBG. Równolegle dłubię tzw. kościuszkowców w rogatywkach polowych i mundurach "wzoru polskiego"-maszerujących. Zacząłem też piechotę wrześniową w płaszczach-sylwetki raczej spokojne tzn.stoją , gadają jeden pali kiepa jeden sobie idzie ...
marcins
 

Re: Polska piechota i pancerniacy 1939 w skali 1/72

Postprzez skala72 » środa, 28 marca 2012, 23:55

Wkrótce w sprzedaży pojawią się owe figurynki z firmy Modell Trans. Na chwilę obecną są kawalerzyści.

Obrazek
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Figurki - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości