Pomoc w wyborze figurek 1/35

Nabyłeś nową figurkę, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Pomoc w wyborze figurek 1/35

Postprzez skom25 » niedziela, 30 czerwca 2013, 13:38

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze figurek w 1/35. Słyszałem że najlepsze są firmy Dragon, ktoś wspominał o gen 2. Czy chodzi o drugą generację? Jak je odróżnić? Najlepiej by było wskazać zestawy, ale jest kilka warunków:

1. Muszą być w sklepie mojehopbby.pl
2. Cena do 35 zł
3. Jestem świeżakiem w figurkach ale liczę na czyste odlewy ( tak żeby cieszyć się malowaniem a nie szpachlowaniem i zdrapywaniem nadlewek)
4. Najbardziej ucieszył bym się z figurek z okresu 2 wojny, najlepiej niemców
5. Ilość figurek w zestawie bez znaczenia

PS: Poproszę też o pomoc w doborze koloru skóry ludzkiej z farb Tamiya
skom25
 
Posty: 48
Dołączył(a): poniedziałek, 21 stycznia 2013, 11:01

Reklama

Re: Pomoc w wyborze figurek 1/35

Postprzez klajus » niedziela, 30 czerwca 2013, 14:43

skom25 napisał(a):Witam,

Proszę o pomoc w wyborze figurek w 1/35. Słyszałem że najlepsze są firmy Dragon, ktoś wspominał o gen 2. Czy chodzi o drugą generację? Jak je odróżnić? Najlepiej by było wskazać zestawy, ale jest kilka warunków:

1. Muszą być w sklepie mojehopbby.pl
2. Cena do 35 zł
3. Jestem świeżakiem w figurkach ale liczę na czyste odlewy ( tak żeby cieszyć się malowaniem a nie szpachlowaniem i zdrapywaniem nadlewek)
4. Najbardziej ucieszył bym się z figurek z okresu 2 wojny, najlepiej niemców
5. Ilość figurek w zestawie bez znaczenia

PS: Poproszę też o pomoc w doborze koloru skóry ludzkiej z farb Tamiya

Tag gen 2 jest na pudełku...
Na kolejne pytania czy wątpliwości odpowiedz sobie sam na stronie sklepu....
Co do nadlewek to nie ma lekko.
Tamija kolor skóry XF-15... ale lepiej zapomnij :)
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Pomoc w wyborze figurek 1/35

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 30 czerwca 2013, 16:06

Dragon ma ładne uzbrojenie i osprzęt, natomiast większość ich figurek jest paskudnie wyrzeźbiona (ma nienaturalne "drewniane" pozy).
Mnie ostatnio zaskoczyła jakość figurek ICM i Zviezda (nowe zestawy!)
Zviezda:
Obrazek
POLECAM!
http://www.mojehobby.pl/products/WWII-German-Sturmpioniere.html
Może ie robią wrażenia pomalowanych w instrukcji ale widziałem wykonane je przez Stanisława Jabłońskiego i wyglądały lepiej niż Dragon.
Prócz tego zwracam uwagę na figurki Masterbox i MiniArt - oczywiście im nowsze zestawy tym lepsze.
Dragona sobie odpuść one mają tylko atrakcyjne pudełka a i to ostatnimi czasy się zmienia.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Pomoc w wyborze figurek 1/35

Postprzez Korowiow » niedziela, 30 czerwca 2013, 19:25

2 gen dragona raczej nie kupisz za 35 zł. Co do farb do malowania twarzy polecam ten zestaw :http://www.adalbertus.com.pl/flesh-paint-set.html. To co napisał Paweł to prawda ale to dotyczy doświadczonych i bardziej wymagających modelarzy, którzy waloryzują figurki Dragona przez podrzeźbianie i zmianę pozycji z użyciem past milliput, green stuff i podobnych. Myślę, że na początek Dragon nie jest najgorszy - zwłaszcza nowsze wypusty ale Zvezda czy choćby MasterBox http://www.mbltd.info/models.htm mają zestawy figur o bardzo ciekawych pozach.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomoc w wyborze figurek 1/35

Postprzez skom25 » niedziela, 30 czerwca 2013, 20:10

Do Zvezdy czuję niechęć bo wczoraj dostałem paczkę z sd.kfz 251 i każdy (!) element główny ( podwozie, wanna itd) był zwichrowany w każdą możliwą stronę! Chyba pozostanę przy Dragonie. Czym odróżnić te nowsze zestawy od starszych?
Zestawu farb niechcę, mam kilkanaście farb Tamiya i brakuje mi tylko koloru skóry ;)
skom25
 
Posty: 48
Dołączył(a): poniedziałek, 21 stycznia 2013, 11:01

Re: Pomoc w wyborze figurek 1/35

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 30 czerwca 2013, 20:25

Figurki a modele to dwie rożne bajki więc nie ma co porównywać.
Tak jak piszę figury Zviezdy które pokazałem bija na głowę pokraki Dragona.
Dragona nie polecam na początek szczególnie Gen2, są dośc skomplikowane i trzeba sie przy tych figurkach napracować by osprzęt pasował pod sugerowaną pozycję - mówię nie nabierać się na ładne artboxy.

Zestawy maja numery katalogowe im numer wyższy tym model nowszy - wejdź na stronę każdego z producentów, mają z reguły modele ułożone po kolei - czyli starsze na początku a nowsze na końcu.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Pomoc w wyborze figurek 1/35

Postprzez skom25 » niedziela, 30 czerwca 2013, 20:35

http://www.mojehobby.pl/products/German ... -1942.html

A co sądzisz o tych Panach?

Jakoś odrazu wpadli mi w oko :)
skom25
 
Posty: 48
Dołączył(a): poniedziałek, 21 stycznia 2013, 11:01


Powrót do Figurki - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości