Figurki M-Models.

Nabyłeś nową figurkę, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Figurki M-Models.

Postprzez Davout » środa, 25 marca 2015, 21:36

Szukając figurek z czasów napoleońskich natrafiłem na sporą kolekcję firmy M-Model.
Może ktoś coś powiedzieć o jakości ich wykonania?

Przyznam szczerze, że patrząc na obrazek umieszczony poniżej, mam wątpliwości co do tej firmy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Davout
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 13:10

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Figurki M-Models.

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » czwartek, 26 marca 2015, 02:07

Davout napisał(a):Szukając figurek z czasów napoleońskich natrafiłem na sporą kolekcję firmy M-Model.
Może ktoś coś powiedzieć o jakości ich wykonania?

Odlewy są czyste i ostre, bąbli w materiale praktycznie nie ma. Żywica może trochę miękka, ale miła w obróbce i klejeniu.

Davout napisał(a):Przyznam szczerze, że patrząc na obrazek umieszczony poniżej, mam wątpliwości co do tej firmy.

A jakie wątpliwości można mieć po ocenie gotowego modelu na podstawie obrazka? Chyba tylko merytoryczne? Tu nie podejmuję się wypowiadać, choć ponoć matki do figur z czasów napoleońskich rzeźbiła ta sama osoba, co do niektórych figur metalowych jednej ze znanych firm włoskich...
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Figurki M-Models.

Postprzez Davout » czwartek, 26 marca 2015, 10:12

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):A jakie wątpliwości można mieć po ocenie gotowego modelu na podstawie obrazka? Chyba tylko merytoryczne? Tu nie podejmuję się wypowiadać, choć ponoć matki do figur z czasów napoleońskich rzeźbiła ta sama osoba, co do niektórych figur metalowych jednej ze znanych firm włoskich...


Wychodzi mój totalny brak wiedzy na ten temat...
Dzięki za info, na początek zdecyduję się na figurkę z M-model, ceny figurek z linków, które podałeś w innym temacie są trochę zbyt wysokie, jak na pierwszą figurkę do poćwiczenia.
Avatar użytkownika
Davout
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 13:10

Re: Figurki M-Models.

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » czwartek, 26 marca 2015, 12:00

Davout napisał(a):ceny figurek z linków, które podałeś w innym temacie są trochę zbyt wysokie, jak na pierwszą figurkę do poćwiczenia.

To prawda, oryginały figurek historycznych mają często ceny powalające. Z drugiej strony patrząc, materiał z którego są odlewane (biały metal) umożliwia ich zmywanie i malowanie niemal bez końca.
M-Model będzie rzeczywiście niezły na początek. Podobnie jak żywiczne klony dostępne czasami na znanym portalu aukcyjnym.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Figurki M-Models.

Postprzez Davout » czwartek, 26 marca 2015, 21:08

To jeszcze tak podpytam. Ze strony, którą mi podesłałeś wybrałem jedną figurkę, metalową.

Nada się na pierwszą, czy zbyt duży stopień trudności? Przekonuje mnie do ceny jakoś wykonania, o której piszesz i to, że można malować wielokrotnie.
http://www.art-girona.com/versions-et-parade/1138--artilleur-a-pied-de-la-garde.html

Obrazek
Avatar użytkownika
Davout
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 13:10


Powrót do Figurki - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości