In-box: Caesar Modern Zombies 1:72

Nabyłeś nową figurkę, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

In-box: Caesar Modern Zombies 1:72

Postprzez Kret69 » czwartek, 2 kwietnia 2015, 23:13

Caesar Miniatures wydał już jakiś czas temu w skali 1:72 kolejne cztery zestawy fantasy. Położyłem łapę na tym, który moim zdaniem ma najwięcej zastosowań, o czym za chwilę.

Wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek

A w środku tak (po jednym z każdego typu):

Obrazek

A tu ich ustawiłem jak powinni wyglądać:
Obrazek

Czyli na bardzo podrzędnym dansingu.

Nie jestem fanem zombie. Generalnie irytuje mnie ta ikona popkultury, bo uważam ją za głupią i wyjątkowo obrzydliwą. Ale chciałem sprawdzić, czy te figurki nadają się do pewnego innego mojego projektu - osób rannych. Zobaczmy, czy się im udało:

Zestaw składa się 11 rodzajów figurek - 4 żeńskich i 7 męskich, z czego po jednym dziecku obu płci. To miłe, że postanowiono w naszym hobby okaleczyć także latorośle - dzieci to temat często pomijany w 1:72/20mm. Na szczęście nie przez Caesara, który wcześniej podarował nam figurki dzieci-żołnierzy z Afryki a teraz dał dwójkę ciężko (? o tym póżniej) okaleczonych (i martwych) dzieci.

Wszystkie postacie ubrane są przyzwoicie i uniwersalnie do całego 20 i 21 wieku. Ubrania są zniszczone, a przynajmniej na takie mają wyglądać. Kobiety wyglądają lepiej - zarówno ciała jak i kreacje - no ale tu chyba nikt nie oczekiwał niczego innego? Jest jedna figurka pojedyncza, która ubrana jest ledwo-ledwo - ten ogromny pan, który w założeniu pewnie służy jako boss na końcu levelu. Wszystkie postacie oprócz tego pana nie bardzo nadają się na ofiary bliskiego wybuchu, bo mają na sobie ubrania. Pan mógłby wychodzić np. z londyńskiego metra po zamachu i tak właśnie wyglądać. Ubrania są zrobione na poniszczone - czyli pogniecione (zrozumiałe) i podziurawione. Niestety te dziury zostały wykonane miejscowo więc sugerowałyby odłamki. Niektóre zniszczenia odzieży są zrobione trochę na odwal, to znaczy posiekane spodnie zamiast wymodelowania strzępów.

Pozy są oczywiście wysterowane popkulturą, ale pasują do koncepcji rannych. Ludzie wychodzący z miejsca zamachu na przykład, proszący o pomoc - mogliby tak wyglądać. Ludzie głodni, zmęczeni, zatruci BST - takoż. Jest jedna osoba wyczołgująca się skądś. Tylko jedna poza nie wydaje mi się realna - stojąca kobieta ze złamanym kręgosłupem w odcinku szyjnym (w sumie to może i piersiowym, jak taka wypięta) i dramatycznie odchyloną głową. Ale podstawkę uciąć i można położyć na jakimś kancie i mamy przekonującego denata (pamiętać o włosach - wymodelować rozrzucone na ziemi).

No a co im właściwie jest lub mogłoby być? Po kolei od lewej od góry a potem od lewej od dołu;

- kobieta, wiek okolo 30-40 lat, liczne rany/otarcia kończyn dolnych, urazy twarzy (szczęki, skóry, oczu - jak odpowiednio pomalować to np. poparzenia), brak widocznych złamań, porusza się o własnych siłach;
- kobieta, wiek 30-40 lat, deformacje twarzy (złamana szczęka?) i nienaturalna deformacja kręgosłupa w odcinku szyjno-piersiowym najprawdopodobniej na skutek urazu kręgosłupa pomiędzy C3 a Th2 - nie do ustalenia przez ubranie i włosy; ta osoba wygląda bardziej przekonująco jak leży na plecach, może stanowić ofiarę np. nastąpnięcia na głowę zwłaszcza, że widoczne są urazy twarzy;
- kobieta, wiek trudny do ustalenia; rozległe urazy twarzoczaszki, zerwana skóra z twarzy; potencjalny uraz kończyny prawej górnej (złamanie?) oraz lewej dolnej (nieciągłość poniżej kolana); uraz brzucha z wytrzewieniem, ale wytrzewienie jest małe co sugeruje albo użycie broni śrutowej z bliskiej odległości (brak rany wylotowej) albo kanibalizm; podarta sukienka nocna sugeruje ślady walki i ew. próbę gwałtu zwłaszcza, że rozdarcia występują na piersi i przy udzie; porusza się o własnych siłach ale raczej niedługo;
- dziewczynka, wiek około 13 lat (pierwsze oznaki dojrzewania); uraz brzucha bez widocznego wytrzewienia, uraz kończyny dolnej lewej (stopa), porusza się o własnych siłach;
- mężczyzna, wiek około 30-40 lat, urazy twarzy (oparzenia?) i prawdopodobnie obu kończyn dolnych oraz kręgosłupa w odcinku Th6 - Th7, czołga się;
- mężczyzna, wiek około 40-50 lat, wzrost ok. 190 cm; uraz czaszki w linii bocznej lewej (okolice skroniowe), uraz szczęki w linii bocznej prawej ( oraz jama ustna), złamane obojczyki, rana cięta klatki piersiowej po stronie lewej na wysokości Costa VII - Costa VIII dł. około 20 cm; uraz kończyny górnej prawej - rana penetrująca ze znacznym ubytkiem mięśnia naramiennego oraz głębokie urazy poniżej łokcia (zerwana skóra i mięśnie, uwidocznione kości), urazy kończyny prawej dolnej; brak części odzieży i urazy wielonarządowe wielomiejscowe mogą sugerować ofiarę wybuchu;
- mężczyzna, wiek niesprecyzowany; urazy twarzy, uraz kończyny górnej lewej, możliwe urazy kręgosłupa (lub wada postawy);
- mężczyzna, wiek około 20 - 30 lat; uraz głowy w lini bocznej w okolicy żuchwy, porusza się o własnych siłach; częściowo serwane ubranie może sugerować, że przebywał niedaleko wybuchu;
- mężczyzna, wiek około 50 lat; możliwy uraz klatki piersiowej (rana od odłamka), brak widocznych obrażeń; porusza się pomagając sobie prawą kończyną górną (podciąga nią kończynę prawą dolną) co może sugerować uszkodzenie nerwów lub złamanie;
- mężczyzna, wiek około 50 lat; brak widocznych urazów, odzież podziurawiona - możliwe urazy klatki piersiowej, porusza się o własnych siłach;
- chłopiec, wiek około 14 - 16 lat; uraz żuchwy w linii bocznej prawej, podziurawione ubranie - możliwe urazy klatki piersiowej i kończyn dolnych, porusza się o własnych siłach.

Tyle wypatrzyłem - lekarze, pielęgniarki i ratmedzi na forum, bądźcie wyrozumiali dla moich wypocin ;) .

Ekipa w sam raz do wysiadania z londyńskiego metra lub rozbitego pojazdu pasażerskiego.
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:39

Reklama

Re: In-box: Caesar Modern Zombies 1:72

Postprzez szarik » niedziela, 5 kwietnia 2015, 13:49

Dzięki za reckę.

Świetne figurasy, nie widziałem ich wcześniej, trzeba będzie poszukać reszty.
Rozstrzelałeś temat śpiewająco, można je faktycznie wykorzystać do wielu motywów.

Z bardziej współczesnych czasów można użyć do nich np figurek antyterrorystów, ale ostatnio wyszedł ciekawszy set do użycia w tej konfiguracji, szczególnie do konwersji, bo w większości mają wolne ręce od broni:
http://www.plasticsoldierreview.com/review.aspx?id=1955

Są medycy, jest bomb squad, powinno się nadać.

Natomiast ja tu widzę dodatkowo, kolonistów/naukowców na ścianę do gniazda w aliensach, wszystko pasuje, dzieciaki niestety jak najbardziej też, dlatego nie skrytykuję Cezara za taki ruch, bo faktycznie inne firmy unikają młodszych naczelnych jak ognia a tu bach! Taki prezent, Newt z rodziną z Hadleys Hope w 1/72.
Ta wygięta figurka jak na zamówienie, nie wiem jak mogłeś nie rozpoznać tego rodzaju obrażeń, tylko rozerwać klatkę piersiową i mamy gotowca z uniwersum :)

A w Londyńskim metrze i bez wirusa wszyscy jak zombie, tylko sterowane smartfonami :)
szarik
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 11:44

Re: In-box: Caesar Modern Zombies 1:72

Postprzez Kret69 » piątek, 10 kwietnia 2015, 17:17

Po prawdzie to chciałbym napisać recenzję dla PSR bo już dwie moje zamieścili, ale poczekam jeszcze na ten drugi zestaw "średniowiecznych" zombie.

Nowy zestaw Toxso rzeczywiście nieźle by pasował, mój projekt to sci-fi (nota bene w klimacie "Aliens" właśnie) więc raczej rekrutuję personel medyczny cywilny lub wysoce futurystyczny. Ale dla "opcji londyńskiej" polecałbym tych (mam - piękna jakość):

http://underfireminiatures.com/page22.htm

Ta wygięta figurka jak na zamówienie, nie wiem jak mogłeś nie rozpoznać tego rodzaju obrażeń, tylko rozerwać klatkę piersiową i mamy gotowca z uniwersum


Otworzyłeś mi oczy. Ja do tej pory widziałem w niej zwykłą ofiarę przemocy a tu coś takiego! :)

A w Londyńskim metrze i bez wirusa wszyscy jak zombie, tylko sterowane smartfonami


:D
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:39

Re: In-box: Caesar Modern Zombies 1:72

Postprzez szarik » sobota, 11 kwietnia 2015, 20:08

No proszę, pochwal się które to Twoje recki, nie wiedziałem że zamieszczają teksty od innych modelarzy.

Chyba trzeba czekać na nowe zestawy, bo nie za bardzo jest w czym wybierać , czasem można szarpnąć w znośnej cenie stare airfixy jak tu:
http://www.ebay.co.uk/itm/RARE-VINTAGE- ... 3cf6d6c1e4

Faktycznie fajne te figurki londyńskie i w sumie na czasie.
Ale w 20-25mm to jednak bida, trzeba chyba przerabiać obsługę lotnisk.

Słaba fotka na dole wątku, ale pokazuje że się robi w temacie nieumarłych tłok, będzie dużo dzieci i nawet miś zombie:
http://planet72.mirbb.com/t19p75-topic
szarik
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 11:44

Re: In-box: Caesar Modern Zombies 1:72

Postprzez Kret69 » sobota, 11 kwietnia 2015, 21:09

O tak, Oriona też już widziałem i może być ciekawy dla odwzorowania rannych. Czekam.

A moje recki to niestety tylko te, gdzie nie wymagają kwalifikacji :)

http://www.plasticsoldierreview.com/Sho ... aspx?id=58

http://www.plasticsoldierreview.com/Sho ... aspx?id=54
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:39


Powrót do Figurki - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości