t-80 1:35 co wybrać?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

t-80 1:35 co wybrać?

Postprzez fazzi » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 20:38

Witam,
mam zamiar sklecić niedługo model T-80 w skali 1:35 . Tutaj nasuwa się moję pytanie: model której firmy wybrać? Z tego co się orientuję mam do wybory Zvezdę, Dragona i Skifa. Który z nich będzie najodpowiedniejszy do lekkich przeróbek? Nie poradzę sobie raczej z robieniem skomplikowanych części od zera, ale chciałbym potrenować obróbkę blaszek.
Licze na waszą pomoc :mrgreen:
pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Reklama

Re: t-80 1:35 co wybrać?

Postprzez marder » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 21:24

Zakładam, że wersja nie ma dla ciebie znaczenia - obojętne, więc albo ZWEZDA, albo DML, choć podobno, to te same wypraski, nie wiem dokładnie, specjaliści się wypowiedzą. Nie mniej jednak w/w są bardziej poprawni, przynajmniej jeśli chodzi o górę kadłuba, za to SKIF ma tę przewagę, że ma poprawne koła czego o w/w powiedzieć nie można, a ponadto lepiej i dokładniej zdetalowany układ jezdny i dół wanny, bo ta ZWEZDY niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
Konkluzja - najlepiej pożenić wannę z układem jezdnym SKIF-a z górą kadłuba ZWEZDY, a i tak wyjdzie ci taniej, niż gdybyś miał kupić DML-a...choć nie wiem, czy do dostania jest jeszcze.
Obecnie REVELL pakuje DML-a T-80UD.
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: t-80 1:35 co wybrać?

Postprzez Modelarz » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 21:30

Na razie ten czołg to zły wybór. Skif to szajs i tandeta, Zvezda (czyli przepak Dragona) też dużo lepsza nie jest. Ja bym wybrał jakiś inny czołg, tym bardziej, że w T-80 blaszkowania i tak jest niewiele. Jeżeli lubisz T-80 to chyba warto poczekać - Trumpeter się zabrał za T-64 więc jest szansa na T-80... w przyszłości.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: t-80 1:35 co wybrać?

Postprzez fazzi » czwartek, 7 czerwca 2012, 20:20

A co poza układem jezdnym jest w Zvezdzie/Dragonie nie tak? Może nawet złączenie Skifa i Zvezdy będzie tańsze niż kupno Trumpetera, jeżeli w ogóle taki wyjdzie.
pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: t-80 1:35 co wybrać?

Postprzez Marek Barański » piątek, 8 czerwca 2012, 14:44

Ja za bardzo w temat nie wnikałem ale z wieżą też coś jest nie teges. Zvezda/DML to dość prehistoryczny wyrób więc nie ma się co dziwić że ma błędy.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: t-80 1:35 co wybrać?

Postprzez marder » piątek, 8 czerwca 2012, 14:55

Najlepiej samemu poczytać http://mmfs0.tripod.com/reviews/t80/
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości