Nowe zestawy Italeri w skali 1:72

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Nowe zestawy Italeri w skali 1:72

Postprzez Mac Eyka » środa, 11 marca 2009, 11:16

Ostatnio w ofercie Italeri pojawiły się dwa nowe zestawy, nieco odbiegające od dotychczas przyjętych kanonów sztuki.
Myślę o zestawie 6122 włoskiej armacie plot 90/53

Obrazek

drugi to 6121 drugo wojenne niemieckie motocykle

Obrazek

Oba miałem w ręku i oglądałem już złożone na sucho. Jestem mile zaskoczony ilością detali i ich ostrością.
Przypominają mi nieco lotnicze modele Hobby Bossa, z jednej strony posiadające raptem kilka części, można je złożyć na sucho, a z drugiej wykonane bardzo dokładnie i dużą dbałością o szczeguły.
Bardzo fajna propozycja dla początkujących modelarzy. Model można wykonać w jeden wieczór, uzyskujemy bardzo zgrabną miniaturkę.
Oczywiście Italeri ma już w swojej ofercie proste modele przeznaczone głównie do gier bitewnych, ale są one wyraźnie zubożone w detale.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Nowe zestawy Italeri w skali 1/72

Postprzez mysiek13 » środa, 11 marca 2009, 13:51

Witaj, czy modele są w twardym plastiku czy miękkie "figurkowe"?

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Nowe zestawy Italeri w skali 1/72

Postprzez fragles » środa, 11 marca 2009, 15:09

Wyręczę tu częściowo Maćka, bo moje zestawy (oba) już są w bitwie u mojego 8-letniego wodza. Sam je zmontował.
Wykonane są z tworzywa figurkowego, właściwego Italerce, tj. "miękki utwardzony". ;o)
Klejenie bardzo utrudnione, ale na szczęście sposób montażu (poza kierowcą i pasażerem motocykla) tak przemyślany, że nie wymaga praktycznie klejenia.
W zestawie armaty jest jedna armata, natomiast w zestawie motocykli są cztery motocykle: dwa z wózkiem bocznym i dwa bez.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1570
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości