Kubuś - Toro Model 1/48

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez skala72 » środa, 15 września 2010, 16:25

Daniel-Martola napisał(a):
skala72 napisał(a):. A pisałem, prosiłem ... aż mi zablokowali konto na Martoli.

Konto zostało zablokowane za wyzwanie obsługi od chamskiej i obraźliwe przekręcenie nazwy. I tylko za to. Może warto było i o tym napisać na forum a nie wymyślać kolejne historie.
:evil:

Hmm, właśnie przejrzałem korespondencję i nic zdrożnego w niej nie widzę, abym kogoś obraził i proszę uważać i nie wymyślać historyjek że ja coś lub kogoś. Bo to pan przecież oskarżył i obraził ... I na tym koniec, to nie miejsce i czas na to co pan pisze. Tu piszemy o K U B U S I U.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez tankmania » środa, 15 września 2010, 16:27

skala72 napisał(a):
Kuba P. napisał(a):Dla mnie koniec tematu. Szkoda czasu.

Też tak uważam, tyle błędów w jednym modelu dyskryminuje go z rynku. Nie ma nic na obronę, nawet tyci, tyci.
A oto rozwiązanie zagadki. Nie jestem pewien co do czwartego błędu, nie mogę się dopatrzeć, chodzi i symetrie, Kubuś był "skoszony", płyty tylnego pancerza nie były równe i nie trzymały osi (to tak na marginesie).
Obrazek


Tłumaczyłem Ci już, że żeby coś oceniać nie wystarczy umiejętność włączania telewizora. Postaram Ci się pomóc, ten sam skos widziany z dwóch wysokości. Widzisz różnicę?
Obrazek
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Daniel-Martola » środa, 15 września 2010, 16:35

skala72 napisał(a):Hmm, właśnie przejrzałem korespondencję i nic zdrożnego w niej nie widzę, abym kogoś obraził i proszę uważać i nie wymyślać historyjek że ja coś lub kogoś. Bo to pan przecież oskarżył i obraził ... I na tym koniec, to nie miejsce i czas na to co pan pisze. Tu piszemy o K U B U S I U.

Cytaty na pw... Nie zamierzam tego tu cytować. Jak się nie pamięta co mówi to może warto zadbać o zdrowie. Albo o lepszą archiwizację.
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez skala72 » środa, 15 września 2010, 16:42

To w takim razie sumując wszystko do kupy pokazuję błędy w modelu i co należny poprawić w nim wszystkim lamusom, sklejaczom plastiku, nieznających się na modelach i czepiających się kółek czy też śrubek:

Obrazek
Żaluzje: wykonać od podstaw.

Obrazek
Haki: dorobić.

Obrazek
Dorobić zaznaczyć brakujący detal oraz opiłować spawy.

Obrazek
Lampa: dorobić poprawne mocowanie po dorobieniu żaluzji (opiłować spawy)

Obrazek
Spawy: opiłować/zmniejszyć spawy

Obrazek
Poprawić (wykonać od podstaw) tylne klapy pancerza, dorobić zawiasy, usunąć błędnie naniesione spawy na karoserii.

Reasumując, model trzeba (najlepiej w całości) opiłować, dorobić/zaznaczyć poprawnie spawy od podstaw i nanieść na swoje miejsca, dorobić osłonę silnika, poprawić tylne klapy, haki przednie i tylne itd, itd... Wymiary modelu nie są znane.
Jak na tego typu model, można powiedzieć, że trzeba go zrobić od podstaw, ale to przecież KUBUŚ.
Dziękuję Państwu za uwagę.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 15 września 2010, 16:46

skala72 napisał(a):Ale tych produktów nie firmuje chyba rzeźbiarz, czy ja się mylę?


Co rozumiesz pod określeniem "firmuje" - pytam, bo z korespondencji wynika, iż kolega potrafi czytać w mailach między wierszami, znajdując tam stwierdzenia ( i wyciągając z nich wnioski ) których nie napisałem...

Model został wyprodukowany przez firmę ToRo Model.
Rzeźbiarzem modelu-matki jest Marek Barański, a model na okładkę pomalował Kamil
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez mnowogro » środa, 15 września 2010, 16:46

Czy będziesz wydawał certyfikaty na modele Kubusia? Przyznam się, że brzmi to atrakcyjnie...
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez tomek_chacewicz » środa, 15 września 2010, 17:02

skala72 napisał(a):Dziękuję Państwu za uwagę.

Co następne? Jeszcze tyle niezrecenzowanych bubli leży odłogiem...
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez skala72 » środa, 15 września 2010, 17:05

Tomasz Mańkowski napisał(a):
skala72 napisał(a):Ale tych produktów nie firmuje chyba rzeźbiarz, czy ja się mylę?

Co rozumiesz pod określeniem "firmuje" - pytam, bo z korespondencji wynika, iż kolega potrafi czytać w mailach między wierszami, znajdując tam stwierdzenia ( i wyciągając z nich wnioski ) których nie napisałem...
Model został wyprodukowany przez firmę ToRo Model.
Rzeźbiarzem modelu-matki jest Marek Barański, a model na okładkę pomalował Kamil

Hmm, a teraz to ja nie rozumiem?? Mowa była o rzeźbiarzu i modelach, i firmowaniu. Figurki idą pod marką ToRo Model, więc jak będzie babol to ona dostanie "cięgi" za figurkę lub model, a nie rzeźbiarz. A co do umiejętności czytania między wierszami to nie jestem odosobniony i taką zdolność ma wiele osób (całe szczęście).
Zapytam się jak chłop chłopa, kiedy będzie wydana poprawka modelu, bo powiem szczerze, że nie chce mi się siedzieć i piłować modelu, na dodatek z żywicy (grozi pylicą), a ten co ma być to chwila minie. Mam małego fisia na pkt. tego "brzydala" zwanego "Kubusiem" i powiem że zawiodłem się na firmie, kiedyś chciałem kupić w 1/35, ale ... najpierw przestraszyła mnie cena, a jak już załapałem, że tyle kosztują modele z żywicy, to było po zawodach. Mam nadzieję, że następny będzie superowym modelem godnym marki ToRo Model, jak to powinno być.
To na tyle i pozdrawiam i trzymam kciuki, "krytyka" w mailu jest naprawdę ważna i nie ma co się sugerować podpowiedziami z boku (np. znajomi), można na tym wyjść jak Zabłocki... (bałwochwalcy nie są wskazani, bo trafi sie taki Typ jak ja i po zawodach).
Często bywa tak, że samemu nie widać błędów, a jest ich od groma, więc latam i się pytam.
To tak na marginesie i jeszcze raz pozdrawiam.

tomek_chacewicz napisał(a):
skala72 napisał(a):Dziękuję Państwu za uwagę.

Co następne? Jeszcze tyle niezrecenzowanych bubli leży odłogiem...

A za chol... nie wiem, zobaczymy.
Ostatnio edytowano środa, 15 września 2010, 17:10 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » środa, 15 września 2010, 17:10

skala72 napisał(a):To w takim razie sumując wszystko do kupy pokazuję błędy w modelu i co należny poprawić w nim wszystkim lamusom, sklejaczom plastiku, nieznających się na modelach i czepiających się kółek czy też śrubek (...)

Czytałem wątek i miałem się nie odzywać. Jednak nie wytrzymałem :evil:
I powiem krótko: wszystkie te błędy (a raczej mankamenty) modelu "Kubusia" są do poprawienia w ciągu 3-4 godzin pracy. Poradzi sobie z nimi każdy przeciętnie uzdolniony modelarz, który miał już do czynienia z obróbką żywicy. Inni za takie zestawy zazwyczaj się i tak nie zabierają.
skala72 napisał(a):Dziękuję Państwu za uwagę.

Ja (my?) Tobie też - za poświęcony czas i wysiłek. Oby Twoje modele były pozbawione wad i błędów. Oby każda Twoja recenzja była rzetelna i prawdziwie obiektywna :)
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez tankmania » środa, 15 września 2010, 17:10

skala72 napisał(a):To na tyle i pozdrawiam i trzymam kciuki


To już nie będziesz nam pokazywał innych modeli jakie są idealne w odróżnieniu od polskich gniotów, ani pokazywał jak zrobić poprawnego Kubusia? :cry: :cry: :cry:
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez skala72 » środa, 15 września 2010, 17:15

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):
skala72 napisał(a):To w takim razie sumując wszystko do kupy pokazuję błędy w modelu i co należny poprawić w nim wszystkim lamusom, sklejaczom plastiku, nieznających się na modelach i czepiających się kółek czy też śrubek (...)

Czytałem wątek i miałem się nie odzywać. Jednak nie wytrzymałem :evil:
I powiem krótko: wszystkie te błędy (a raczej mankamenty) modelu "Kubusia" są do poprawienia w ciągu 3-4 godzin pracy. Poradzi sobie z nimi każdy przeciętnie uzdolniony modelarz, który miał już do czynienia z obróbką żywicy. Inni za takie zestawy zazwyczaj się i tak nie zabierają.

To sugerujesz, że nie mają go kupować, bo nie mieli do tej pory żywicy w reku. Patrz jak zwykły ludzik, nie jak Szpecu i że 3-4 godzinki i będzie cacy. Popatrz na to, jak zwykły zjadacz chleba, który skleja sobie modele, patrzy - Kubuś i cabas go, a w domu .... popatrzy na fotki, w temacie np. kamo i co, ......... blada. Ze złego punktu na to patrzysz, a co do żywicy, to zawsze są początki.
tankmania napisał(a):
skala72 napisał(a):To na tyle i pozdrawiam i trzymam kciuki

To już nie będziesz nam pokazywał innych modeli jakie są idealne w odróżnieniu od polskich gniotów, ani pokazywał jak zrobić poprawnego Kubusia? :cry: :cry: :cry:

Hehehe, chciałbyś no nie, ale na przyjemność trzeba zasłużyć :lol: :lol:
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Patterson » środa, 15 września 2010, 17:20

A pokaż mi przeciętnego lepiacza co będzie żaluzje liczył, jakbym tu się o tym nie dowiedział, to by mi nawet do głowy nie przyszło je liczyć.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 15 września 2010, 17:21

skala72 napisał(a): w temacie np. kamo


tu akurat w swietle dostępnej dokumentacji i wiarygodnych materiałow nie jesteś w stanie nic mi zarzucić, jak bardzo byś się nie silił na zabawy detektywistyczne.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Sherman » środa, 15 września 2010, 17:26

Tak popatrzyłem na merytoryczny post kolegi skala72 i szczezrze mówiąc... Ta żywica wymaga mniej więcej tyle samo pracy co większość innych modeli robionych przez małe firmy, czy nawet niektóre duże ( mając doświadczenie ze skali 1/72 mam na myśli CMK ). I nie uważam by model ToRo stał na dużo niższym poziomie od Wz.34 z White Hog Models, który to o ile pamiętam kolega skala72 uważał za raczej dobry model. Może i usuwanie spawów będzie upierdliwe (ale łatwiejsze niż usunięcie ich z konwersji Shermana ARV w 72jce ), ale reszta rzeczy to akurat łatwa robota.

Happy modeling folks :!:
Ostatnio edytowano środa, 15 września 2010, 17:30 przez Sherman, łącznie edytowano 1 raz
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 15 września 2010, 17:27

skala72 napisał(a):Hmm, a teraz to ja nie rozumiem?? Mowa była o rzeźbiarzu i modelach, i firmowaniu. Figurki idą pod marką ToRo Model, więc jak będzie babol to ona dostanie "cięgi" za figurkę lub model, a nie rzeźbiarz.

To przecież JA zbieram cięgi za przepuszczenie "babola"...

skala72 napisał(a):Zapytam się jak chłop chłopa, kiedy będzie wydana poprawka modelu, bo powiem szczerze, że nie chce mi się siedzieć i piłować modelu, na dodatek z żywicy (grozi pylicą), a ten co ma być to chwila minie.

Odpowiem po raz kolejny...
Tomasz Mańkowski napisał(a):kilkukrotnie tu już deklarowałem możliwość poprawy największego błędu ( czyli ilość żaluzji ) w kolejnej serii produkcyjnej, jeśli ona w ogóle powstanie.
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości