Kubuś - Toro Model 1/48

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » środa, 15 września 2010, 17:31

Zastanawiające jak lubisz czytać między wierszami i dorabiać własne ideologie do cudzych wypowiedzi :-/
skala72 napisał(a):To sugerujesz, że nie mają go kupować, bo nie mieli do tej pory żywicy w reku.

Niczego podobnego nie sugerowałem - to wyłącznie Twoja opinia.
Początkujący modelarz żywicznego zestawu sobie nie kupi, bo:
a) zazwyczaj go nie stać
b) odstręczy go short-runowe pudełku, instrukcja et cetera...
c) tematyka modeli żywicznych też jest niszowa i mało zachęcająca
Doświadczony modelarz, jeśli go zainteresuje temat, nie będzie zwracał uwagi na wypunktowane przez Ciebie mankamenty i poprawi to w jeden dzień.
skala72 napisał(a):Ze złego punktu na to patrzysz, a co do żywicy, to zawsze są początki.

Patrzę na to z punktu modelarza, który zaczynał zabawę z żywicą, gdy nie było to jeszcze modne, mając nóż do tapet i sporo papieru ściernego. Patrzę również z punktu widzenia byłego instruktora w pracowni modelarstwa.
skala72 napisał(a):Też tak uważam, tyle błędów w jednym modelu dyskryminuje go z rynku.

Odważne stwierdzenie. Rozumiem, że w przypadku innych modeli (wtryskowych chociażby) z podobną ilością błędów, molestowałbyś innych producentów w podobny sposób. W przypadku "Kubusia" zadecydował rynek - 1 seria ponoć już została sprzedana.
Ostatnio edytowano środa, 15 września 2010, 17:32 przez Tomasz Dzieciątkowski, łącznie edytowano 1 raz
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Andrzej Hołowacz » środa, 15 września 2010, 17:31

tomek_chacewicz napisał(a):Co następne? Jeszcze tyle niezrecenzowanych bubli leży odłogiem...


Myślę, że możemy coś wybrać Skali72.
Macie jakieś propozycje ?

skala72 napisał(a):Dziękuję Państwu za uwagę.

Rozumiem, że już przestaniesz nabijać licznik i generować codziennie posty z jakimiś tam nowościami ...
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 15 września 2010, 17:47

Andrzej Hołowacz napisał(a):Rozumiem, że już przestaniesz nabijać licznik i generować codziennie posty z jakimiś tam nowościami ...


Nie liczył bym na to. Jest oczywiste, że autor tego wątku za punkt honoru postawił sobie, by post zaczynający oraz ostatni były jego autorstwa..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez grzegorz75 » środa, 15 września 2010, 17:48

tankmania napisał(a):To już nie będziesz nam pokazywał innych modeli jakie są idealne w odróżnieniu od polskich gniotów, ani pokazywał jak zrobić poprawnego Kubusia? :cry: :cry: :cry:


skala72 napisał(a):Hehehe, chciałbyś no nie, ale na przyjemność trzeba zasłużyć :lol: :lol:


No ja nie wiem , czy to aż taka przyjemność ...

Obrazek

Żródło fotografii: forum http://www.pwm.org.pl


Zanim rozpoczniesz budować ten wartościowy model od podstaw, proponuję poćwiczenie podstawowych technik łączenia matariałów.
Najpierw to trzeba się naumić kleić, a potem recenzować i krytykować czyjąś pracę. Jeżeli taka kolejność nie jest zachowana, zdecydowanie lepiej wychodzi się siedząc .... Cicho ...

Nic dodać, nic ująć, o tym co napisał kolega Tomasz.

Kolegę Skalę72 niniejszym odznaczam "Orderem Krzyża Kartoflanego" 8-)

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez tankmania » środa, 15 września 2010, 19:01

Tomasz Mańkowski napisał(a):Odpowiem po raz kolejny...
Tomasz Mańkowski napisał(a):kilkukrotnie tu już deklarowałem możliwość poprawy największego błędu ( czyli ilość żaluzji ) w kolejnej serii produkcyjnej, jeśli ona w ogóle powstanie.


Odradzam! Jeżeli tak zrobisz to po pierwsze gorzej potraktujesz tych co już kupili, a po drugie zasugerujesz, że kolejne serie są poprawiane i klienci będą czekali na takie poprawki przy innych modelach.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez rollingstones » środa, 15 września 2010, 19:17

Muszę muszę - jako tendencyjna świnia pozwalam sobie na kilka fot
źródło forum Modelwork
materiał tylko do dyskusji.
cytuję materiał kopiuj wklej bez przeróbek - autor kolega Skala72
No i mamy dawno zapowiadanego Wz. 28.

Obrazek

dyskusja -pomijam
odpowiedż
CYTAT Sam model jest ciekawy i unikalny, co do jakości wykonania, to już trochę gorzej, ale jak już napisano, można go trochę utytłać i będzie ok. Bez urazy WH, ok!?
dyskusja -pomijam
CYTAT
Cena jest przystępna, ok. 50-55 zł jak na model żywiczny z elementami metalowymi.

Wcześniej jest jeszcze ciekawsza dyskusja na temat BTR i WH.
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=192 ... c&start=15

I kilka słów refleksji -bez wątpienia model jest trochę skopany skopany i to prawda - wskazano błędy - super można się zając poprawkami.
Ale na Boga !!! czy ty wiesz co to jest perspektywa - moim zdaniem znasz definicje, ale jest mały problem nie umiesz tego zastosować w praktyce, tak że proszę Cię nie rób takich porównań zdjęć, bo ciekawy materiał o błędach powoduje jego tragifarsę im dalej w las.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Adam Obrębski » środa, 15 września 2010, 19:27

Ten układ jezdny to jakiś żart? :lol:
Mój "Łoś" zrobiony z kawałka tektury w wieku 5 lat i pomazany flamastrami był szczytem technologii w porównaniu z tym :mrgreen:
Ostatnio edytowano środa, 15 września 2010, 19:55 przez Adam Obrębski, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Marek Barański » środa, 15 września 2010, 19:37

Miałem coś napisac ale mi się odechciało po poście Sebastiana. Zamiast tego zamiaruje udać się do okulisty bo skoro "Plastusiowy Pamiętnik" mozna uznać za ciekawy, wymagający niewiele pracy i niedrogi (wszak zawiera części metalowe) a Kubusia należy po otwarciu pudełka zwodować w muszli klozetowej to znaczy że moje oczęta wymagają interwencji doktora ;o)
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 15 września 2010, 20:08

No patrzcie państwo, modele wild hogs już się łądne zrobiły.. ale heca
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez jarekk » środa, 15 września 2010, 20:54

Posiadając nauczkę z forum MW, z zainteresowaniem obserwuję biernie, jak koledzy modelarze dają się wpuszczać w tę bezsensowną dyskusję.
Zrobienie modelu Kubusia jako "formę matkę" to spore wyzwanie i nie ma co się wstydzić tego co powstało. Błędy nie są takie rażące i osoba decydująca się na jego zakup może je bez problemu usunąć.

Totalną jego krytykę "z punktu widzenia handlowca" uważam za nieuczciwą, gdy jednocześnie reklamuje się takie "cuda" jak na zdjęciu pokazanym przez rollingstones-a.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 09:19

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Andrzej Hołowacz » środa, 15 września 2010, 20:55

rollingstones napisał(a):Muszę muszę



Bezcenne ...
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Patterson » środa, 15 września 2010, 21:02

Ja znowu wystąpię w formie "wujek dobra rada" jak w wątku o "wtopach" . :mrgreen: Myślę, że leżącego kolegi nie ma co już kopać, model sam się broni - chętni są, Kubuś dostał ekstra reklamę, :D aż się napaliłem na 35tkę. :lol:

Chyba znowu można zamknąć bo niedługo masło nam się tu zrobi od tego bicia.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez rollingstones » środa, 15 września 2010, 21:04

Andrzej Hołowacz napisał(a):Bezcenne ...


postawisz mi flaszkę i będziemy kwita
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez tomek_chacewicz » środa, 15 września 2010, 21:11

Patterson napisał(a): aż się napaliłem na 35tkę. :lol:

A jakich ToRo ma ładnych powstańców :mrgreen:
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Kubuś - Toro Model 1/48

Postprzez Patterson » środa, 15 września 2010, 21:17

No maaaaa, ale jak Kubuś leżał na półce to wroga Chińska ręka podsunęła mi niemczyznę, a teraz jak się napaliłem na jedynego słusznego Kubusia to muszę obejść się smakiem... :(
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości