FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez :piaskov: » poniedziałek, 15 lutego 2010, 11:09

Ale za to nity wyglądają okazale. ;o)

Gdyby ten model kosztował 80-100 to bym go nawet wziął, ale w żywicy nie ma co liczyć na takie ceny. :(
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Reklama

modele polskich samolotów

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez skala72 » czwartek, 25 lutego 2010, 18:28

siara1939 napisał(a):Skala 72- ten drut kolczasty to porazka jest.
Samemu mozesz zrobic lepszy, bez wiekszego trudu.


Wiesz, wszystko można zrobić samemu, z takiego podejścia to zastanowić się trzeba, po co produkują modele. Samemu lepiej się go zrobi i nie trzeba kupować złomu często przewyższającego ceną model. FT-17 z M-Model jest warta ceny 180 zł, a jak chcesz coś podorabia to nikt przecież nie broni. Z tego, czego można się domyślić z fotek z nowymi figurkami, będzie nowa wieża do Renaultki z otwieranymi drzwiczkami w wieży.

Obrazek

:piaskov: napisał(a):Ale za to nity wyglądają okazale. ;o)
Gdyby ten model kosztował 80-100 to bym go nawet wziął, ale w żywicy nie ma co liczyć na takie ceny. :(


Hmm, żeby Babcia miała wąsy, ... Zobacz na cenę "Kubusia" z TORO Model, € 75. Długo się zastanawiałem nad zakupem FT-17, ale wreszcie się skusiłem i nie żałuję.

I pamiętajcie o jednej rzeczy, liczy się efekt końcowy, czyli to co stoi w gablotce. Czy to jest żywica czy plastik i kilo złomu wiecie tylko wy.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez siara1939 » czwartek, 25 lutego 2010, 23:53

skala72 napisał(a):
siara1939 napisał(a):Skala 72- ten drut kolczasty to porazka jest.
Samemu mozesz zrobic lepszy, bez wiekszego trudu.


Wiesz, wszystko można zrobić samemu, z takiego podejścia to zastanowić się trzeba, po co produkują modele. Samemu lepiej się go zrobi i nie trzeba kupować złomu często przewyższającego ceną model. FT-17 z M-Model jest warta ceny 180 zł, a jak chcesz coś podorabia to nikt przecież nie broni.


Nie chcialem zle.
Myslalem, ze jestes chlonny informacji, ale jak ma byc monolog, to juz sie nie odzywam i patrze dalej.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez skala72 » sobota, 27 lutego 2010, 03:12

Bez przesadyzmu, nie ma co się zaraz obrażać. Pytanko, czy te gąsienice z RPMu do FT-17 trzymają jakąś skalę (1/35) i można ich używać ??
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Akahoshi » niedziela, 28 lutego 2010, 17:21

Robiłem FT-17 z gąsienicami RPMu i pewne problemy z nimi miałem, ale składam to na karb mojego ówczesnego doświadczenia z ogniwkowymi gąsienicami. Co do skali to nie mam pojęcia czy ją trzymają.
Nie za bardzo rozumiem sformułowanie "(...)i można ich używać ??"
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez skala72 » niedziela, 7 marca 2010, 01:49

Strug napisał(a):Szkoda że ulepszając model RPM-u nie poprawili wszystkich jego niedociągnięć.

Mówiąc w ten sposób sugerujesz, że M-Model zerżną, lekko poprawiając, produkt RPMu ?? Ja bym uważał z takim osądem. Tylko nie mów, że tego nie mówiłeś albo sugerowałeś. Powiem ci jedno, tam nawet obok nie leżał model RPMu. Mam prośbę, nie ma co porównywać obu modeli. Popatrz ma modele innych firm, można tak samo sugerować, co jest kłamstwem. Moim zdanie, z tego co zaobserwowałem, M-Model jest najlepszy(a) na naszym rynku, jak nie poza nim.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 7 marca 2010, 05:24

Wiem.. dostałeś za frajer model do recenzji.. Ale nawet jak się ma taki gift, to wypada udawać krytyczne podejście..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez skala72 » niedziela, 7 marca 2010, 13:34

Jesteś w dużym błędzie, kupiłem model i nie rozumiem podejścia do niego. Denerwuje mnie jak chwali się cudze, a swoje się krytykuje. Jest to dla mnie fenomen. Przykro mi jest, że Kubuś jest tak drogi, może inaczej, jest dla mnie w tej chwili nieosiągalny, cena 75 Euro jest zaporowa. Gdyby był w cenie FT-17 zaraz bym go kupił. Mam też nadzieję, że będzie wieża do siedemnastki z otwieranymi drzwiczkami, zamówiłem już pancerniaków francuskich. Zaznaczę, że nie dostaję modeli, kupuje w sklepie. Szkoda, również, że modele RPM lepiej sprzedają się na tzw. Zachodzie niż u nas. Wystarczy poprzeglądać fora i strony modelarzy.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 7 marca 2010, 14:26

skala72 napisał(a):Mam też nadzieję, że będzie wieża do siedemnastki z otwieranymi drzwiczkami, zamówiłem już pancerniaków francuskich.

Będzie wieża z otwartymi drzwiczkami, i będą figurki francuskich pancerniaków - w Bytomiu na konkursie oglądałem pierwsze "boxartowe" pomalowane odlewy.
Jest tylko jedno ale...
Ta wieża to nadal będzie pełny klocek, a za otwartymi drzwiczkami znajdziesz tylko płytką niszę.
A czołgista który ma siedzieć w tych drzwiczkach, po prostu nie ma nóg...
Na pytanie - dlaczego tak - była prosta odpowiedź - przecież tego i tak nie będzie widać...

skala72 napisał(a):Przykro mi jest, że Kubuś jest tak drogi, może inaczej, jest dla mnie w tej chwili nieosiągalny, cena 75 Euro jest zaporowa. Gdyby był w cenie FT-17 zaraz bym go kupił.

Kubuś w tej chwili, dla nikogo, nie jest osiągalny - a w cenie FT-17 też raczej nigdy nie będzie, bo to większy pojazd, pusty w środku, a nie klocek ect. A swoją drogą, to Kubuś za 75 Euro ( przeliczany ostatnio na 269 zł ) jest za drogi, a za FT-17 producent na swojej stronie woła 70 Euro / 280 zł ) i cena jest OK - no ale to nie wątek o Kubusiu.

skala72 napisał(a):Szkoda, również, że modele RPM lepiej sprzedają się na tzw. Zachodzie niż u nas. Wystarczy poprzeglądać fora i strony modelarzy.

A może to wynika z polityki sprzedaży firmy ( a raczej obecnie dwóch niezależnych firm ) RPM?
Z tego co widzę, to modele RPMu dostępne są, bez większych trudności, praktycznie tylko w Warszawie - i w sklepach zagranicznych.
Zastanów się z czego to może wynikać... - no ale to też nie jest temat tego wątku...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez skala72 » niedziela, 7 marca 2010, 14:52

Cena za Ft na stronie M-Model wynosi 180 zł.
35137 - Ft-17 with 37mm gun - 180 zł

Niedługo zaprezentuję in-box figurek Francuzów i nowego Niemca z I WŚ.

Ps. Już zamówiłem i zapłaciłem, tak na marginesie.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 7 marca 2010, 17:35

Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez skala72 » niedziela, 7 marca 2010, 18:50

Hmm, dziwne?! :shock:
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez pawel » niedziela, 7 marca 2010, 20:22

skala72 napisał(a): Moim zdanie, z tego co zaobserwowałem, M-Model jest najlepszy(a) na naszym rynku, jak nie poza nim.
Wobec braku konkurencji nie jest to specjalnie trudne. Nawiasem mówiąc najlepszy IMHO model FT-17 zrobił ktoś inny, tyle że w skali 1:16. A dość powszechne określanie modelu M-Model jako kopii RPM ma pewne uzasadnienie. Oba modele mają dokładnie takie same błędy.
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez skala72 » niedziela, 7 marca 2010, 20:39

pawel napisał(a):Wobec braku konkurencji nie jest to specjalnie trudne.

Bez przesady, że nie ma konkurencji. Jest przecież wiele innych firm produkujących figurki i modele z żywicy ( u nas też).

pawel napisał(a):Nawiasem mówiąc najlepszy IMHO model FT-17 zrobił ktoś inny, tyle że w skali 1:16.

To inna bajka (skala). To jest model, który można kupić czy też ktoś zrobił sam od podstaw?

pawel napisał(a):A dość powszechne określanie modelu M-Model jako kopii RPM ma pewne uzasadnienie. Oba modele mają dokładnie takie same błędy.

Można powiedzieć, że zbieg okoliczności. Mam nadzieje, że M-M zrobi jeszcze model pancerny i też nie standardowy.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 7 marca 2010, 22:23

skala72 napisał(a):
pawel napisał(a):Wobec braku konkurencji nie jest to specjalnie trudne.

Bez przesady, że nie ma konkurencji. Jest przecież wiele innych firm produkujących figurki i modele z żywicy ( u nas też).

Tylko, że żadna z tych firm nie próbowała robić z żywicy FT-17 po tym jak RPM puścił model wtryskowy.
A model żywiczny w 1/35 mieli w swojej ofercie Francuzi ( bodajże Azimut ) i Niemcy ( MR - mam zresztą wieżę ośmiokątną z MR, z czasów gdy RPM robił tylko cylindryczną... )

skala72 napisał(a):
pawel napisał(a):Nawiasem mówiąc najlepszy IMHO model FT-17 zrobił ktoś inny, tyle że w skali 1:16.

To inna bajka (skala). To jest model, który można kupić czy też ktoś zrobił sam od podstaw?

W 1/16 jest ( był? ) model francuskiej firmy DES - nie wiem czy Paweł akurat ten zestaw ma na myśli...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości