Nowości Dragon

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: Nowości Dragon

Postprzez Kuba P. » niedziela, 21 listopada 2010, 00:32

PiterATS napisał(a):Zacznijmy od tego, że nigdy bym nie kupił kilku różnych modeli Pz.IV jednego rodzaju, np. Ausf.G.


Ty nie a ja kupuję te różne czwórki. I z tej edycji też się cieszę. Więcej osób też tak robi. Kupiłem też wszystkie edycje Pz. 38 (t) i pochodnych wydanych przez Dragona, Tristara i Tamiya. Po prostu lubię te pojazdy, podobają mi się i świetnie, że można zgromadzić taką kolekcję.

Eh, gdyby tak Dragon wypuszczał dziesiątki wersji T-34, albo Is-ów, a nie tylko samego panzerszmelcu, to przynajmniej byłaby jaka równowaga w ofercie firmy :)


Ale przecież DML wydał wiele edycji T-34, jakby policzyć to może i tyle samo co Pz. IV.
Shermanów też wydał kilka różnych.
Więc jak to jest z tym Panzerszmelcem? :lol:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: Nowości Dragon

Postprzez PiterATS » niedziela, 21 listopada 2010, 01:19

Kuba P. napisał(a):Ale przecież DML wydał wiele edycji T-34, jakby policzyć to może i tyle samo co Pz. IV.


Czy ja wiem... jakoś nie widziałem u Dragona różnych T-34 z 15 rodzajami gąsienic i 15 rodzajami kół jezdnych, a tyle ich było w rzeczywistości, albo i nawet jeszcze więcej :lol: Więc na pewno nie ma ich tyle co modeli Pz. IV :P
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 800
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości Dragon

Postprzez Kuba P. » niedziela, 21 listopada 2010, 10:49

PiterATS napisał(a):jakoś nie widziałem u Dragona różnych T-34 z 15 rodzajami gąsienic i 15 rodzajami kół jezdnych, a tyle ich było w rzeczywistości, albo i nawet jeszcze więcej :lol: Więc na pewno nie ma ich tyle co modeli Pz. IV :P


Widać T-34 się im gorzej sprzedaje niż Pz. IV stąd seria tych modeli jest mniej liczna.
Zresztą ja nie narzekam, mi jest fajnie. Nawet Tasca która puściła serię Shermanów w końcu wydała moją ulubioną wersję M4A3E8 i ten model mam.
Trzeba sobie znajdować co się lubi a nie marudzić że nie ma tego czy tamtego. I tak tych modeli do kupienia jest za dużo, za dużo ich mam, za dużo ich chciałbym zbudować i mam za mało czasu! :)

Miłej niedzieli :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Nowości Dragon

Postprzez Patterson » niedziela, 21 listopada 2010, 14:12

Dragon wydał (z nowych serii, nie licząc starzyzny z przed lat) około 10 wersji T-34, a AFV 3. Nie wiem czy to mało. Ciekaw jestem ile z nich posiadasz , że narzekasz na niewielki ruch w temacie. Bo ja pojazdów na kadłubie IVki mam na składzie około 20 + 2 sklejone, a i tak nie są to wszystkie które chciałbym mieć.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Dragon

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 21 listopada 2010, 15:34

Panowie głupio zaprzeczacie faktowi że Dragon wypuszcza w zdecydowanej większości niemiecka pancerkę, wypisując że porównywalną ilość "teciaka" można znaleźć w ich ofercie... haha.
Niestety taka jest polityka firmy i lepiej sprzedaje się "pancerszmelc" - akurat Wy się cieszycie, ale dajcie sobie powiedzieć że bywają tacy modelarze którzy nie mogą już patrzeć na te wszystkie pancery.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Nowości Dragon

Postprzez Patterson » niedziela, 21 listopada 2010, 15:53

Paweł, ale ja nie mówię, że liczba jest porównywalna, nie ma co zaprzeczać, że to krzyże się sprzedają, ale nie ma sensu też w mówieniu, ze Tety są niedopieszczone, a każdy następny krzyżak jest ble. Żab jest ogrom, licząc tylko z pamięci mogę śmiało wyliczyć ze 15 różnych modeli w 35 tce. Nie zamierzam się bawić w wyliczanki i porównywanie ilości wersji, bo nie w tym sens, ciekaw jestem tylko, ile zestawów teciaków nabyły osoby narzekające na brak "zielonych" w ofercie. Bo nie ma co ukrywać, dla firmy liczy się sprzedaż, bo z tego żyją.

Nie chce nikogo atakować, obrażać, czy coś udowadniać. Jedynie pokazać, że fajne tety też są na rynku i warto sobie je kupić, co ostatnio uczyniłem i nie żałuję, bo model AFV jest super, a z ciekawostek to chyba zestaw ten ma najlepsze "gumki" jakie widziadłem w t-34.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Dragon

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 21 listopada 2010, 16:06

Marcinie ale ja nie mówię tylko o tetach chodzi o cały pomijany ogrom pancerki i sprzętu alianckiego.
Nie ma też sesnu komuś wypominać czy coś kupił czy nie, równie dobrze ja mogę spytać czy ci co mają w szafach 10-tego pancera w ogóle go kiedyś zrobią (nie pije w tym momencie do Ciebie. Bo o o ile szafę masz pełną to Twoje moce przerobowe po uruchomieniu warsztatu będą zapewne duże :D ), fajnie gdyby fani pancerki nie niemieckiej mieli tak wielki wybór i luksus w pozycjach swoich ulubionych pojazdów. Niestety obecnie takiego luksusu nie ma i sobie narzekamy ;o)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Nowości Dragon

Postprzez Kuba P. » niedziela, 21 listopada 2010, 16:09

Ale o co chodzi? Bo moim zdaniem wypisujesz oczywistą oczywistość i czepiasz się tam, gdzie wszystko już zostało powiedziane i nie ma nic do dodania.
Niemieckie modele się doskonale sprzedają i każdy normalny producent je oferuje bo chce zarobić.
Nie możesz patrzeć? Nie patrz. Nie chcesz kupować? Nie kupuj.

Jak do mnie pijesz, że mam w szafie dużo pudeł i ich nie zrobię to pij. Na zdrowie :)
Mi jest z tym fajnie. Stać mnie to sobie kupuję. Moja szafa, mój hajs, moje pudła. Moja przyjemność oglądania tego co mam.*

:mrgreen:

* możesz to sobie w podpis wrzucić :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Nowości Dragon

Postprzez bartek72 » niedziela, 21 listopada 2010, 17:05

fajnie gdyby fani pancerki nie niemieckiej mieli tak wielki wybór

Fajnie gdyby w sierpniu nad Bałtykiem nie padał deszcz, fajnie gdyby mój samochód palił po mieście 3 litry, bla, bla, bla...
Dragon robi to co się najłatwiej i w jak największej ilości sprzedaje, a inni co najwyżej mogą znaleźć jakąś niszę i tam się wykazać (jak choćby sprzęty współczesne), ewentualnie mogą próbować zrobić coś przed Dragonem i zrobić to lepiej od niego (np. Tasca ze swoim Luchsem). Tyle na ten temat!
Niemniej dla mnie zagadką pozostaje wydawanie tego samego pojazdu praktycznie równolegle przez dwie różne firmy (Dragon i Trumpeter - Bergepanzer IV, Brumbar, Pz. IV D, półgąsienicowce z pelotkami...) - tu mój malutki rozumek nie radzi sobie zupełnie...
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Dragon

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 21 listopada 2010, 17:55

bartek72 napisał(a):Fajnie gdyby w sierpniu nad Bałtykiem nie padał deszcz...


Daruj sobie sarkazm i dzięki że mnie oświeciłeś co do polityki firmy Dragon.... :twisted:
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Nowości Dragon

Postprzez KrisFX » niedziela, 21 listopada 2010, 22:58

Wydaje mi się, że różne firmy prawie równolegle wydają te same pojazdy, bo każda chce być pierwsza z czymś "nowym" na rynku. Na pewno szpiegostwo przemysłowe istnieje i w tej dziedzinie i każdy próbuje ubiec innych z nowym produktem wiedząc, że konkurencja nad tym właśnie pracuje. Gra idzie o spore pieniądze i ludzie z tych firm nie są w ciemię bici i wiedzą co sprzeda się najlepiej i właśnie w największej ilości. Usłyszałem kiedyś od osoby z zagranicy, która była bliska założenia własnej firmy produkującej modele oraz doradzała jednemu z istniejących producentów modeli, że były niejednokrotnie przeprowadzane badania rynkowe i zawsze wychodziło na to, że pojazd z czarnym krzyżem sprzeda się lepiej niż jakikolwiek z drugiej strony barykady. Nie wiem ale to może moje trochę skrzywienie w tą stronę ale mam wrażenie, że jest w necie dużo więcej stron poświęconych niemieckiemu sprzętowi i niejednokrotnie jakiś konkretny czołg lub wrak jest "rozbierany" na kawałki a jego historia opisywana w najdrobniejszych szczegółach. To chyba potwierdza te badania rynkowe i utwierdza producentów w tym, że opłaca się produkować modele niemieckiej pancerki bo będzie na nie więcej chętnych. Nie oszukujmy się, w końcu o pieniądze tu chodzi.

Ja też jestem jednym z tych, który zapełnia cały czas szafę modelami niemieckiej pancerki podobnie jak Kuba, chociaż szczerze wątpię czy kiedykolwiek uda mi się w końcu jakiś do końca skleić, w przeciwieństwie do Kuby. :oops:
Ja się osobiście cieszę z tego nowego modelu jak i z każdego następnego modelu na podwoziu Pz.IV bo jest to mój "konik". Jestem pewien że zobaczmy ich jeszcze sporo. Jakiś czas temu na M-L, o ile mnie pamięć nie myli, Tom Cockle napisał wprost, że nie spocznie do puki wszystkie lub prawie wszystkie wersje Pz.IV nie zostaną wypuszczone przez Dragona na rynek. Dla niewtajemniczonych Tom jest głównym konsultantem Dragona jeśli chodzi właśnie o Pz.IV.

Dziwi mnie wypowiedź o małej ilości pojazdów Alianckich Dragona lub innych firm i narzekania na ten temat. Dragon wypuścił przecież całą masę wersji "Zapalniczki" czy "T-34" i jego pochodnych. Oczywiście w tym temacie króluje ostatnio Tasca z Shermanami i szczerze uważam, że są to najlepiej sklejające się modele. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami takiego wysypu nowych modeli o jakim kilka lat temu mogliśmy tylko pomarzyć, wliczając w to właśnie dużą liczbę alianckiego sprzętu zarówno od Dragona, Tamiyi, AFV, Taski czy Bronco. Przecież nie można mieć wszystkiego od razu, zresztą co to byłoby za życie jak już wszystkie wymarzone pojazdy byłyby wydane i nie było by już na co czekać?

Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 15:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Dragon

Postprzez Krzysiek Oniśk » poniedziałek, 29 listopada 2010, 17:27

No nigdy nie zgadniecie!
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Oniśk
 
Posty: 165
Dołączył(a): sobota, 6 listopada 2010, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Dragon

Postprzez Akahoshi » poniedziałek, 29 listopada 2010, 18:48

Miała go już Italeri. Potem zrobiła go Tamiya. Teraz przyszła pora na Dragona:
Obrazek
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowości Dragon

Postprzez Krzysiek Oniśk » poniedziałek, 29 listopada 2010, 21:27

Akahoshi napisał(a):Miała go już Italeri. Potem zrobiła go Tamiya. Teraz przyszła pora na Dragona:


Blitz już był pokazywany. Ciekawie, choć jednak wolę Italerkę w 48 :)
Avatar użytkownika
Krzysiek Oniśk
 
Posty: 165
Dołączył(a): sobota, 6 listopada 2010, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Dragon

Postprzez Sebastian » poniedziałek, 29 listopada 2010, 22:48

A czy czasem Italeri i Tamiya nie robiły robiły Opla z niskimi burtami? Bo te w Dragonie wyglądają na wysokie.
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości