FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez mr.jaro » poniedziałek, 8 marca 2010, 14:36

Hmm, niewiele brakowalo, bym sie skusil na kupno tego zestawu. Cale szczescie, ze zamieszczone tutaj zdjecia dobrze ukazuja detale. Moim zdaniem, zestaw nie jest wart zadanej za niego ceny - zupelnie, jakby producent mocno liczyl na magiczne dzialanie slowa "zywica". Zdecydowanie wiecej mozliwosci stwarza model wtryskowy RPM.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Reklama

modele polskich samolotów

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez pawel » poniedziałek, 8 marca 2010, 18:50

Tomasz Mańkowski napisał(a):W 1/16 jest ( był? ) model francuskiej firmy DES - nie wiem czy Paweł akurat ten zestaw ma na myśli...
Prawdopodobnie ten, ale głowy nie dam... W starym numerze Military Modelling widziałem kiedyś zdjęcia próbnych odlewów Renówki w skali 1:16 i zrobiły na mnie duże wrażenie (dokładność odwzorowania detali). Może to był model DES, trzeba by odszukać ten numer MM. No i oczywiście, to jest "inna bajka".
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Jedrzan » środa, 17 marca 2010, 18:55

Witam wszystkich,
Ft-17 w skali 1/16 wyprodukowała w 1995r w limitowanej ilości 500 egz. francuska firma Azimut Productions,
jeden z tych modeli (początkowo niesklejony później sklejony) można było oglądać w sklepie modelarskim przy
ulicy Puławskiej w Warszawie (sklep już nie istnieje),
Ft-17 firmy M-Model jest żywiczną kopią modelu firmy RPM
w niedalekiej przyszłości firma RPM planuje "odświeżenie" modelu czołgu Renault Ft-17 w skali 1/35
wszelkiego rodzaju merytoryczne uwagi mile widziane
pozdrawiam fanów "renówki"
Andrzej Gomela
Jedrzan
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 23 sierpnia 2009, 11:54

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez pawel » środa, 17 marca 2010, 20:22

Jedrzan napisał(a):wszelkiego rodzaju merytoryczne uwagi mile widziane
To może wreszcie doczekamy się kół właściwych dla czołgu z czasów I Wojny ? Chociaż i tak nie kupię trzeciej Renówki dla samych kół :evil:
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Jedrzan » środa, 17 marca 2010, 22:48

rozumiem, że kolega ma na myśli "najpierwsze z pierwszych - dębowe mocne" czyli takie jakie ma egz Ft-17 w Bovington?
tak, takie też zrobimy, proszę o dalsze sugestie
pozdrawiam
Andrzej Gomela
Jedrzan
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 23 sierpnia 2009, 11:54

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez skala72 » czwartek, 18 marca 2010, 02:13

Czy ktoś z was skleił ten model, albo miał go w ręku? Bo widzę, że wielu mówi i ... na podstawie zdjęć ocenia. Trochę nie fair.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Paweł Leszczyński » czwartek, 18 marca 2010, 02:32

Skala, coś Ty się tak chłopie przejął obroną tego kloca żywicy?
Ta kopia RPMu nie powinna kosztować więcej niż 30zł - wtedy nie było by dyskusji.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez skala72 » czwartek, 18 marca 2010, 02:41

To poproszę o taki model za 35 zł., niech będzie moja strata.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez pawel » czwartek, 18 marca 2010, 20:20

Jedrzan napisał(a):dębowe mocne" czyli takie jakie ma egz Ft-17 w Bovington?
Dokładnie. No i mam nadzieję, że nie będzie to taka "swobodna interpretacja tematu", jak w zestawie Aber. Jakby jeszcze można było kupić same koła...
proszę o dalsze sugestie
Nigdy nie podobała mi się odlewana wieża, zwłaszcza w okolicy styku dachu wieży z wieżyczką dowódcy. Tylko, że mało kto w ogóle dopatrzy się, że coś tam jest nie tak... Elementy wnętrza też by się przydały. Stelaże na amunicję, firewall...
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Pan_Cerny » piątek, 19 marca 2010, 08:18

Jedrzan napisał(a):w niedalekiej przyszłości firma RPM planuje "odświeżenie" modelu czołgu Renault Ft-17 w skali 1/35
wszelkiego rodzaju merytoryczne uwagi mile widziane


O, jak miło że Pan do nas zawitał panie Andrzeju. To dobra wiadomość, że model będzie odświeżony. Na jakiego rodzaju odświeżenie można liczyć? Czy można liczyć na jakość reprezentowaną obecnie przez tascę, dragona, tamiyę itp? Czy dalej się poruszamy w zgrubnych detalach, tyle że będzie Pan mógł dodać ich więcej na jakiejś osobnej wyprasce? Bo od tego zależy jak bardzo szczegółowe będą nasze prośby.
A może przy okazji wypuści Pan NC-27?

Pozdrowienia od fana renówek
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Jedrzan » piątek, 19 marca 2010, 10:33

Witam Panie Marku,
zrobimy tak jak potrafimy najlepiej ale wie Pan jak to jest żołnierz strzela a fachowiec formy struga,
na pewno zachowam poziom ostatnich "siedemdwójek" tj. Hotchkiss'a i Lorraine'a a czy będzie lepiej czas pokaże,
pytanie i prośba do wszystkich forumowiczów zainteresowanych tematem :
może ktoś posiada zdjęcia silnika i innych elementów przeniesienia napędu eksponowanych w muzeum w Parola - Finlandia,
wszystkie zweryfikowane wymiary elementów czołgu też będą przydatne, będę wdzięczny za ich udostępnienie,
pozdrawiam
Andrzej Gomela
Jedrzan
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 23 sierpnia 2009, 11:54

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 19 marca 2010, 11:16

Może jakimś rozwiązaniem jest napisanie do muzeum z pytaniem czy nie dysponują materiałem zdjęciowym i wymiarami jednego ze swoich eksponatów? Do stracenia nic nie ma, a jak trafi na kogoś przyjaźnie nastawionego to może się udać. Nawet gdyby mialo to coś kosztować, to pzypuszczam, ze nie doprowadziło by do bankructwa.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez mr.jaro » piątek, 19 marca 2010, 11:42

Jedrzan napisał(a):...w niedalekiej przyszłości firma RPM planuje "odświeżenie" modelu czołgu Renault Ft-17 w skali 1/35

Mila wiadomosc. Zaprezentowany w tym watku "zywiczny klocek" jakos mnie nie pociaga, a jego cena stanowi przyslowiowy gwozdz do trumny.


Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Może jakimś rozwiązaniem jest napisanie do muzeum z pytaniem czy nie dysponują materiałem zdjęciowym i wymiarami jednego ze swoich eksponatów?

Byc moze warto byloby popytac nawet w muzeach nie dysponujacych wlasnym egzemplarzem. Brak eksponatu nie wyklucza posiadania ciekawych zdjec, czy dokumentacji. Ja jednak w pierwszej kolejnosci uderzylbym bezposrednio do firmy Renault.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 19 marca 2010, 11:44

mr.jaro napisał(a):Ja jednak w pierwszej kolejnosci uderzylbym bezposrednio do firmy Renault.


..a ta potem będzie stawiała warunki, że bez licencji i zgody nie pozwolą, by model ujzał swiatło dzienne:>
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: FT-17 1/35 M-Model Nowość!!!

Postprzez mr.jaro » piątek, 19 marca 2010, 13:44

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):..a ta potem będzie stawiała warunki, że bez licencji i zgody nie pozwolą, by model ujzał swiatło dzienne:>

Czy bedzie, mozna sie dowiedziec zapytujac o materialy i warunki ich udostepnienia. Przeciez nikt nie zmusza do korzystania z ich pomocy, jesli warunki okaza sie niekorzystne. A samo zapytanie nic nie kosztuje - jak ktos ( ;o) ) juz wyzej napisal: "do stracenia nic nie ma".
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości