Bronco AB3528 Leopard 2 MBT Workable Track Link Set

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Bronco AB3528 Leopard 2 MBT Workable Track Link Set

Postprzez Robert P. » wtorek, 2 lutego 2010, 15:06

Obrazek

Niedawno pojawiły się plastikowe gąsienice do czołgu Leopard 2, wyprodukowane przez firmę Bronco. Chodzi o taki zestaw:

:arrow: http://www.jadarhobby.pl/bronco-ab3528- ... 19254.html

Na I rzut oka wyglądają ciekawie. Postanowiłem je zakupić i w ramach recenzji skleić parę ogniwek oraz porównać je z gumowymi odpowiednikami. Jak widać z linku na pudełku zamieszczona jest mała instrukcja składania: jedno ogniwko składa się z 2 połówek oraz sworzni, które je łączą z kolejnym ogniwkiem.
Plastik jest dosyć twardy i dobry w obróbce, ale trzeba zachować ostrożność przy wycinaniu części ogniwek z ramki - można je połamać. Sam montaż nie sprawa większych problemów. Popatrzmy więc jak to wygląda:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trzeba przyznać, że nie najgorzej. Jedyny mankament to "szwy" widoczne z boku. Popatrzmy teraz na oryginał. Zwracam uwagę na "puste" zęby po środku:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/img]

A teraz porównanie z gumowym odpowiednikiem firmy Tamiya (z modelu Leopard 2 A6):

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze próbne nawinięcie na koło napędzające:

Obrazek
Obrazek

Nie wiem czemu, ale wydają się te gąsienice tak jakby za długie. Ale podobno problem zniknie jak się cały pas gąsienicy założy do kadłuba. Pożyjemy zobaczymy...

Wnioski? Jak dla mnie minimalną przewagą wygrywa Bronco . Jedyne wady to te szwy na bokach oraz podejrzenie o zbytnie rozciągnięcie.

Na koniec jeszcze bonus: małe porównanie gąsienic firmy Tamiya i Hobby Boss (te bardziej czarne):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości