[In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

[In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez skala72 » niedziela, 7 marca 2010, 01:33

Nie widze In-boxu tego modelu na forum, więc go zaprezentuję. Model amerykańskiego czołgu kołowo-gąsienicowego Christie T3 konstrukcji J.W. Christie wydany przez ukraińską firmę modelarską UniModel w skali 1/72. Nie jest to najlepszy ich model i tak naprawdę jest to lekko zmodyfikowany model BT-5, który ukazał się pod nr. kat. 301. Z dodanymi elementami od czołgu Chriestiego mod.T3.

Sam kadłub trzeba kompletnie przerobić, dorobić błotniki, spiłować praktycznie wszystkie nity i elementy łączące płyty pancerne, zmienić również właz do silnika. Elementy, np. wieża od T3 jest również do lekkiej waloryzacji, należy dorobić wizjery przy włazie. Po tych wszystkim zabiegach staniemy się właścicielem czołgu Christie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co wy na to ??

Zdjęcia w skali 1:1 czołgu Christie T3
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: [In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez Jostein » niedziela, 7 marca 2010, 12:08

Cóż, mam ten model w łapkach od jakiegoś czasu i na razie odłożyłem ad acta. Spasowanie pancerza z kadłubem mocno średnie, "nos" z uchem holowniczym pasuje do przodu kadłuba jak pięść do nosa. Lufę należy od razu wyrzucić do śmieci i dorobić coś własnym sumptem. Kopułka obserwacujna jest, niestety, ślepa. Mogą też pojawić się kłopoty z geometrią zawieszenia kół nośnych - chodzi głównie o ostatnią, czwartą parę, pełniącą także rolę kół napędowych w przypadku jazdy bez gąsienic.
Natomiast wielkie brawa za temat (i głupia nadzieja na wariant T3E2 lub T4).
Ostatnio edytowano niedziela, 7 marca 2010, 13:58 przez Jostein, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez skala72 » niedziela, 7 marca 2010, 13:40

Nie jest to model, który weźmie się i cyk, bryk, kilka godzin i już wyjeżdża z fabryki. Sporo piłowanie i szpachlowania. Tyczy się to do wszystkich modeli BT z UM.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez PiterATS » niedziela, 7 marca 2010, 19:56

skala72 napisał(a):Nie jest to model, który weźmie się i cyk, bryk, kilka godzin i już wyjeżdża z fabryki. Sporo piłowanie i szpachlowania. Tyczy się to do wszystkich modeli BT z UM.


Jakie piłowanie? Właśnie dla relaksu zrobiłem sobie, a konkretnie przygotowałem do malowania RBT-5. Szpachlówki użyłem w ilości całkowicie symbolicznej. Nić nie trzeba było piłować, wszystko jest świetnie spasowane, a czas, jaki jest potrzebny na sklejenie w całość samego czołgu ( w moim przypadku bez rakiet) to ok 3-5 godzin. Bynajmniej mi tyle zajęło jego złożenie.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 793
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 7 marca 2010, 20:01

PiterATS napisał(a):Bynajmniej mi tyle zajęło jego złożenie

:roll:
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: [In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez skala72 » niedziela, 7 marca 2010, 20:28

Hmm, to ja miałem jakiś felerny model BT (7). Nic nie pasowało. :cry:

Edit-> Czy ty sklejałeś model prosto z pudła, bo jeżeli tak, to masz model BT z wieżą od T3. Krótko mówiąc nie jest to Christie T3 ;o)
Piłowanie jest konieczne, kadłub nie był nitowany tylko z jednej płyty.

Fotki modelu T3

Obrazek

źródło: com-central.net
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez PiterATS » niedziela, 7 marca 2010, 22:14

Tak jak pisałem wcześniej, ja sklejam RBT-5, czyli to:

http://www.aviapress.com/viewonekit.htm?UMD-313

Ale wracając, do tego, jak udało mi się wyjść z modelem prawie bez szpachlowania i szlifowania (chodzi mi o kadłub, wieża idzie gładko), to całkowicie zmieniłem kolejność jego budowy. Byłem mądrzejszy, bo kolega sklejał kadłub zgodnie z kolejnością, podaną przez instrukcję, no i porobiły mu się ubytki do szpachlowania. Wiedziałem już jak do tego podejść. W skrócie kolejność budowy bryły kadłuba wyglądała u mnie tak:

-najpierw do stropu 23B doklejam boki 21B i 22B
-dalej doklejam przednie boczne płyty 16B i 17B
-następnie wklejam wewnętrzne burty z zawieszeniem 19B i 20B (warto tutaj porządnie zeszlifować ich górne fragmenty na wysokości bocznych otworów wentylacyjnych.
-potem wklejam podłogę 15B i tył 24B, zamykając tym samym kadłub

Jeśli się spojrzy na instrukcję, to widać, że całkowicie zmieniłem kolejność budowy (numeracja części jest chyba taka sama dla wszystkich BT z UM,a, bo ramka B jest chyba uniwersalna)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 793
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez skala72 » niedziela, 7 marca 2010, 22:19

Acha, faktycznie, to co innego :lol: myślałem, że mówisz o T3.
Wiesz co mi mówią te numerki (lotto) ??
Pokarz to na fotkach.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez PiterATS » niedziela, 7 marca 2010, 22:22

Zerknij do instrukcji swojego T3, bo z fotek, które pokazałeś, widzę że i Twój model i mój RBT mają tą samą ramkę z kadłubem ;o)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 793
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [In-Box] - Christie T3 - UniModel 1/72

Postprzez skala72 » niedziela, 14 marca 2010, 21:23

Dokładnie, to co pisałem, zobacz jakie są nr. ramek, np. gąsienice (#301), kadłuby są wszędzie te same.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości