Nowości Tasca

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Nowości Tasca

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 22:29

Te wschodnie firmy powariowały z tymi Shermanami. To już chyba pięćdziesiąty zestaw w ostatnich kilku latach ;o).
Kolejny produkt firmy Tasca, zapowiadany na najbliższą przyszłość Sherman M4A3 (76)W VVSS.

Obrazek

http://tasca-modellismo.com/seihin/m4a376w/m4a376w.html

Jarek

P.S.
Dzięki Krzysztof za zwrócenie uwagi.
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Nowości Tasca

Postprzez Vis13 » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 23:39

Jarek Gurgul napisał(a):Te wschodnie firmy powariowały z tymi Shermanami. To już chyba pięćdziesiąty zestaw w ostatnich kilku latach ;o).

He, he ledwo dziewiąty od Tasca, nie licząc edycji specjalnych... drodzy, ale poziom dla takiego Dragona nieosiągalny (i to same shermany, nie licząc Luchsa :) )


PS Jarku VSS, ale zapewne niedługo pojawi się z zawieszeniem HVSS ;o)
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Nowości Tasca

Postprzez Domi » wtorek, 27 kwietnia 2010, 07:54

Jeszcze zrobią wieżę HB i odlewany kadłub M4A1 z dużymi włazami i będą mieli komplet do zrobienia wszystkich Shermanów...
Patrząc na kadłub M4A3 to w najbliższym czasie można się spodziewać pięknych Shermanów z Pacyfiku!

Dominik

P.S. I jak tu nie wrócić do skali 1/35? :-)
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowości Tasca

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 27 kwietnia 2010, 08:50

Vis13 napisał(a):PS Jarku VSS, ale zapewne niedługo pojawi się z zawieszeniem HVSS ;o)

Oczywiście. Po prostu ściągnąłem od razu z półki M4A3E8 Dragona, żeby sprawdzić, czy już się zestarzał i odruchowo wbiłem HVSS :). Już poprawiłem, dzięki Krzysiu za zwrócenie uwagi.

Vis13 napisał(a):He, he ledwo dziewiąty od Tasca, nie licząc edycji specjalnych... drodzy, ale poziom dla takiego Dragona nieosiągalny (i to same shermany, nie licząc Luchsa :) )

Poziom Tasci jest może i wyższy, ale jednak cena, szerokość 'shermanowej' oferty Dragona (i Cyber Hobby) i 'nadmiarowość' zawartości ramek zwiększająca możliwość kombinacji, dają Smokowi w mojej ocenie duży plus. Tasca być może dogoni niedługo Dragona pod tym względem, ale póki co, Dragon jest tu 'górą' :). A modele Shermanów Dragona nie są złe - standard tej firmy - tu i tam trzeba coś poprawić, czasami coś dodać i jest jak trzeba. A że czasami 'trzeba' więcej? Nikt nie jest doskonały. Na dodatek dla niektórych to cała frajda tego modelarskiego biznesu :).

No ale to taki OT, bo miało być o Tasca...

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowości Tasca

Postprzez rollingstones » wtorek, 27 kwietnia 2010, 18:48

Też tak mówiłem Jarku do póki nie kupiłem Tasca. Prawdę mówiąc nic nie równa się z tymi modelami. Nie widziałem piękniejszych odlewów w życiu.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Nowości Tasca

Postprzez Marek Naja » wtorek, 27 kwietnia 2010, 19:25

To że Tasca poszerza ofertę jest bardzo dobrą informacją, bo i Dragonowi dobrze zrobi oddech konkurencji na karku. Problem w tym, że obecnie Tasca jest trudna do kupienia w Polsce lub po prostu nie do kupienia. Shermany M4A1 kupiłem w końcu Dragona, bo nie będę się kopał z kimś, kto nie chce na mnie zarobić (znaczy chyba z dystrybutorem). Pewnie, że można kupić sobie w sklepie zagranicznym i jak będę czuł taką przemożną presję, to tak zrobię. Szkoda, bo w nowych Shermanach Tasca zrobiła świetnie te elementy, które u wszystkich innych producentach albo były skopane albo w ogóle ich nie było.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: Nowości Tasca

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 27 kwietnia 2010, 22:17

Marek Naja napisał(a):Shermany M4A1 kupiłem w końcu Dragona

M4A1 z Taski uchwytny jest jeszcze w kraju - fakt, że tylko jeden rodzaj...
np. http://www.martola.com.pl/pl629/produkt ... roduction_
( ale jeszcze w starej cenie ;o) )

Marek Naja napisał(a):bo nie będę się kopał z kimś, kto nie chce na mnie zarobić (znaczy chyba z dystrybutorem).

Kogoś takiego jak dystrybutor w przypadku Taski po prostu nie ma... Było dwóch, pocięli się, i nic nie zostało...

A Taska sprzedaje swój towar w takiej samej cenie niezależnie o tego czy weźmiesz kontener czy karton ( jak np. mały polski sklep ). Tyle, że przy obecnym kursie jena, to mimo wszystko drogo wychodzi, no i do wyboru z ich oferty masz Szermany, i Szermany, no i jeszcze Szermany - a to, niestety, nie jest towar o który wszyscy się dopytują...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Nowości Tasca

Postprzez Marek Naja » wtorek, 27 kwietnia 2010, 22:54

No właśnie i dystrybucja modeli tej firmy leży i kwiczy. Tego M4A1 Mid kupiłem jak tylko się pojawił, a był dostępny przez jakiś czas chyba dość powszechnie, tzn. i w sklepach na prowincji :) Firefly'ów już na półkach sklepowych w swoich regionach nie widziałem ale kupiłem sobie jednego na aukcji. Oba dostałem więc w cenie korzystnej. Nowe wypusty Tasca są dostępne chyba tylko na aukcjach tylko problem polega na tym, że cena do Dragonów konkurencyjna nie jest. Ach ten jen... Tyle, że to już wybór kupującego. Tasca byłaby dobra dla młodzieży uczącej się składać, bo to się samo składa, ale który młodzian wyszarpie 230 zł na pierwsze modele? Dlatego wygrywa Dragon, bo w przedziale 115-200 zł można sobie wybrać jakiegoś Shermańca, a i ile części zostanie :mrgreen:
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: Nowości Tasca

Postprzez :piaskov: » piątek, 14 maja 2010, 19:59

Tasca szykuje Zundappa w 1:24 do pary z Panzer II. Zapowiada się świetny model.

Obrazek
źródło: happy.ap.teacup.com
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: Nowości Tasca

Postprzez Kuba P. » piątek, 14 maja 2010, 21:23

Vis13 napisał(a):niedługo pojawi się z zawieszeniem HVSS ;o)


Krzysiek, coś wiadomo może? M4A3E8 będzie?
To jest wersja, którą obok Firefly chcę mieć. Od kiedy zobaczyłem, jak Tasca robi Luchsa i Firefly jestem wiernym czcicielem tej firmy.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Nowości Tasca

Postprzez skala72 » wtorek, 18 maja 2010, 08:41

Bardzo dziwna sprawa na stronie TASCKI, zapowiedź Zundappa zniknęła z niej :-|
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Tasca

Postprzez siara1939 » wtorek, 18 maja 2010, 10:19

Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Nowości Tasca

Postprzez Vis13 » wtorek, 18 maja 2010, 11:36

Kuba Plewka napisał(a): Krzysiek, coś wiadomo może? M4A3E8 będzie?

Kuba, na razie się tylko plotkuje na forach.
Natomiast są mocne podstawy, że to tylko kwestia czasu...
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Nowości Tasca

Postprzez :piaskov: » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 19:36

A jednak będzie:

Obrazek
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: Nowości Tasca

Postprzez Tomasz Porosiło » piątek, 30 listopada 2012, 16:10

Moja ulubiona Tasca startuje z Online Shop. To ekscytująca wiadomość bo w ofercie można znaleźć nie tylko pudełka z modelami ale również pojedyncze ramki. Koniec kupowania całych zestawów dla kilku drobizagów :)
Szczegóły poniżej:

http://tasca-shop.ocnk.net/
Avatar użytkownika
Tomasz Porosiło
 
Posty: 458
Dołączył(a): środa, 15 lipca 2009, 14:01

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości