Nowości Tamiya

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Marek Naja » piątek, 6 sierpnia 2010, 13:07

No,w przypadku T-55 miałem porównanie z modelem Skifa, to widziałem ile i jakich detali była w stanie w tym czołgu wykonać Tamiya, a ile Skif. Goły model Tamiyi wygląda 5 razy lepiej niż goły Skif. To co miałem w ręku Zvezdy specjalnie lepszej jakości od Skifa nie przedstawia. Poza tym Zvezdę, a Skifa już szczególnie skleja się strasznie. Tamiya jest zaś do wykonania z marszu dla modelarskiego analfabety. ISU-152 na przykład też mi się jakoś sam złożył w wieczór czy dwa. Wszystko oczywiście zależy co kto lubi. Ja ostatnio jakoś nie mam zdrowia do szpachli :mrgreen:
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Reklama

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 6 sierpnia 2010, 13:19

No nie, porównywani tamiyi i skifa jest cokolwiek absurdalne.
a zvezda tez zvezdzie nierówna. to jak by ocenic trumpetera na podstawie jednego, losowo z oferty wybranego modelu
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Marek Naja » środa, 11 sierpnia 2010, 12:58

BT-7 dostępny jest też w internecie w cenie 169 zł :)
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 11 sierpnia 2010, 13:06

A nawet za 120, z wysyłką
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowości Tamiya

Postprzez ewpiga » piątek, 5 listopada 2010, 13:36

Przypadkiem kupiłem u "sąsiada" za mostem.
Usuwanie szwów nieco uciążliwe - miękkie wypraski.
Poza przyjemnym w dotyku plastikiem nic szczególnego, /cena w przeliczeniu na pln 179 zeta./

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 14 listopada 2010, 15:21

Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 14 listopada 2010, 15:27

bedzie taka sama gratka jak horch kfz 15..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 14 listopada 2010, 16:32

Z ichnią ceną owszem...

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Nowości Tamiya

Postprzez kapral » poniedziałek, 15 listopada 2010, 08:55

Jeszcze w temacie BT 7. Tak sie akurat składa, że poskładałem zvezdowskiego BT . Moja ocena jest taka, że po dołożeniu blaszek (zestaw zawiera 3 duże i jedną małą blaszkę) i jeżeli nie będziemy zakładali pełnego pootwierania włazów, wychodzi całkiem fajny model za cenę do 100zł. Z tą szpachlą to bez przesady, owszem trzeba użyć, ale w granicach rozsądku.
Jeżeli chodzi o pozorantów dołączonych do zestawu Zvezdy to pomińmy to milczeniem :( . Jutro wrzucę w moim wątku w konkursie dioram porównanie. Ze wstępnych ocen wygląda, że Zvezda dała tankmenów w skali 1:48 do zestawu 1:35 :D . Zresztą sami zobaczycie.
kapral
 

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Paweł Czarnocki » poniedziałek, 15 listopada 2010, 17:51

kapral napisał(a):Jeszcze w temacie BT 7. Tak się akurat składa, że poskładałem zvezdowskiego BT . Moja ocena jest taka, że po dołożeniu blaszek (zestaw zawiera 3 duże i jedną małą blaszkę) i jeżeli nie będziemy zakładali pełnego pootwierania włazów, wychodzi całkiem fajny model za cenę do 100zł. Z tą szpachlą to bez przesady, owszem trzeba użyć, ale w granicach rozsądku.


W całej rozciągłości zgadzam się z Tobą. Też nabyłem ten model. Dołożyłem do niego zestaw Eduarda, lufę Armo, figurki wylądowały w skrzyneczce z modelarskimi resztkami. Nawet te gąski z zestawu nie są aż tak złe jak to ludzie piszą, że od razu wywalić i wsadzić Friule. Polecam Ci ten ciekawy wątek z budowy Zwezdowego BT:
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=58&t=44879 Będę się nim mocno wspomagał składając mój modelik. Nie będę robił wnętrza (bom leń i nierób). Uważam że Tamka przegina z cenami swych modeli. Ten model jest na tyle prosty, że nawet po zbójeckich marżach importera nie powinien być droższy niż 100 złotych. Skoro nie mniej renomowana firma AFV jest w stanie zrobić T-34 z pełnym wnętrzem za 140 złotych to to co zrobiła Tamiya z ceną IS-2 i BT-7 to po prostu granda. Ale na szczęście inne azjatyckie firmy już dawno przegoniły Tamiyę ceną i jakością swych wielu modeli. I chwała im za to. A Tamka niech się buja.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nowości Tamiya

Postprzez wacus47 » poniedziałek, 15 listopada 2010, 20:55

Ale na szczęście inne azjatyckie firmy już dawno przegoniły Tamiyę ceną i jakością swych wielu modeli.

no co do cen owszem ale nad jakością ( jakością elementów plastikowych ) to bym sie zastanawiał... jedynym konkurentem jest w sumie chyba tylko tristar
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 11:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Paweł Czarnocki » wtorek, 16 listopada 2010, 00:19

wacus47 napisał(a):no co do cen owszem ale nad jakością ( jakością elementów plastikowych ) to bym się zastanawiał... jedynym konkurentem jest w sumie chyba tylko tristar


No szanowny kolega chyba, nie widział kilku ostatnich modeli Trumpka, Hobbybossa czy AFV. Oni przynajmniej robią swoje modele od podstaw nie jak Tamka pakują w swoje pudełka Italerkę. Nie umniejszając nic firmie Italeri
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 16 listopada 2010, 00:26

No nie, Paweł, nie rób z wyjątów reguły. To że tamiya pakuje italki lub cmk, nie znaczy, że robi to nagminnie, a co więcej, te modele zasadniczo sa kierowane na ich wewnętrzny rynek. A fakt, że trumpeter zrobił KW jakością wciągający nosem wypust tamiyi, nie znaczy, że zasadniczo modele trumpetera sa dobre. Są bardzo nierówne.
Akurat z firm, które wyminiłes, o konsekwentnie wysoką jakośc oskarżyć można jedynie AFV (tak na marginesie, tez potrafią cudze w swoje pudełka wsadzić), a w wyliczance zabrako Bronco, które staje się bezdyskusyjnym liderem w temacie jakości
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 16 listopada 2010, 00:42

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a): a w wyliczance zabrako Bronco, które staje się bezdyskusyjnym liderem w temacie jakości

...który, wedle zapowiedzi, będzie także przepakowywał SKP i MiniArta...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Paweł Czarnocki » wtorek, 16 listopada 2010, 00:43

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a): a w wyliczance zabrako Bronco, które staje się bezdyskusyjnym liderem w temacie jakości


No racja Kamilu zapomniałem o Bronco. Ale na przykładzie tej firmy sam widzisz, że można zrobić ładny model za rozsądną cenę. Polecam Ci także kilka współczesnych pojazdów z Hobby Bossa, którego model ZTZ-99 można zapakować w pudełko Tamki i zachwytom nie będzie końca. No tyle , że w pudełku Tamki to on by nie kosztował 98 złotych :lol: Proszę bardzo kolejny udany model to BA-64 którego kupiłem z Vision Models za niecałe 7 dych. Czy chociażby ostatnie modele MIniartu - czy ktoś by się poznał gdyby ich wypraski Walentynki znalazły się w pudełku renomowanego producenta jako przepak ? Guzik z pętelką, nikt by się nie poznał. A ceny Hummera z Tamiyi to już prawdziwy kubeł wody na łeb. A tu szast prast i wspomniane przez ciebie Bronco zrobiło im koło pióra i mamy Humcia "wypasionego" jak diabli za cenę ledwo co wyższą od Tamkowego "golaska". Nie no żeby nie było, że mam coś do Tamiyi bo w końcu ich T-55 to nieprędko ktoś podskoczy. Tylko czasami powinni sie zastanowić nad cenami swych modeli.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości