Nowości Tamiya

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 15 listopada 2010, 23:46

Myślę, ze zastanowli się, i to bardzo dobrze. Ich modele ze względu na te dwie gwaiazdki na pudełku zawsze znajdą nabywców (tak jak airfix śmiało moze rzucac na rynek kolejne parchy). A poza tym, jak by nie patrzec, wchodzą czesto w tematy niszowe
Kamil Feliks Sztarbała
 

Reklama

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 16 listopada 2010, 00:02

Paweł Czarnocki napisał(a):Polecam Ci także kilka współczesnych pojazdów z Hobby Bossa, którego model ZTZ-99 można zapakować w pudełko Tamki i zachwytom nie będzie końca. No tyle , że w pudełku Tamki to on by nie kosztował 98 złotych :lol:

Gdyby był w produkowany tak jak i inne modele Tamiyi w Japonii albo na Filipinach ( a nie w Chinach jak HobbyBoss ) to na bank nie kosztowałby 98 złotych tylko dużo więcej...

Paweł Czarnocki napisał(a):Proszę bardzo kolejny udany model to BA-64 którego kupiłem z Vision Models za niecałe 7 dych.

Toś Waćpan przepłacił... ten sam model ( plus figurki MiniArtu ) jest do dostania za 64 zł...

Paweł Czarnocki napisał(a):Czy chociażby ostatnie modele MIniartu - czy ktoś by się poznał gdyby ich wypraski Walentynki znalazły się w pudełku renomowanego producenta jako przepak ? Guzik z pętelką, nikt by się nie poznał.

Już niedługo te wypraski ( no pewnie, nie wszystkie ) znajdziesz w pudełku Archera z Bronco...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 23:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Paweł Czarnocki » wtorek, 16 listopada 2010, 00:21

Tomasz Mańkowski napisał(a):
Paweł Czarnocki napisał(a):Proszę bardzo kolejny udany model to BA-64 którego kupiłem z Vision Models za niecałe 7 dych.

Toś Waćpan przepłacił... ten sam model ( plus figurki MiniArtu ) jest do dostania za 64 zł...


No przecież wyraźnie napisałem NIECAŁE 7 dych. :mrgreen: :mrgreen: Kosztował z wysyłką z LM coś 65-67.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Marek Naja » wtorek, 16 listopada 2010, 01:05

Przepraszam ale jak na razie to tylko Tasca wg mnie jest na szczycie jakości. Bronco jest fajne ale parę rzeczy mi się w Comecie nie podobało, a jeden z nowych produktów Hobby Bossa czyli Pershinga skończyłem bo akurat miałem drugiego z Dragona i mogłem mu zabrać parę kół napędowych. Te z HB były po prostu zdeformowane i niedolane tak, że nie dało się ich do niczego użyć. W ten sposób ten drugi Pershing stoi, bo nie mam do niego tej pary. Gdyby nie mała dostępność produktów Tasca, to gdybym miał teraz robić Shermana, to nie bawiłbym się w żadne inne firmy.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:40

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 16 listopada 2010, 01:07

Masz racje, zapomnieliśmy o Tasca, ale przyznasz, ze oni te modele to puszczają na rynek, jak im sie przypomni..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowości Tamiya

Postprzez kapral » wtorek, 16 listopada 2010, 08:06

Nie wiem czy to dobre porównanie, ale takie mi się nasunęło. Są ludzie którzy kupują niemieckie samochody (modele Tamyia) bo utarła się opinia, że są najlepsze. Ściskają pasa i kupują niemieckiego "golasa". A są też tacy którzy wolą za niższą cenę kupić wypasionego np. "koreańca" (inne wymienione przez Was modele). Niby taki nie ma właściwego rodowodu, ale co mi tam :P , skoro wygląda nie gorzej, a ma całą furę bajerów ( w cenie niższej od tamtego) i zostało kasy na kosmetyki ( farby, chemia itd.) do niego, aby był jeszcze ładniejszy :). Jak pewno niektórzy zauważyli, że ja jestem "miłośnikiem" Zvezdy. Tam jest pole do popisu własnych zdolności manualnych ;o) .
Cieszmy się, że mamy taką alternatywę bo przez to nasze prace są mniej monotonne :) .
P.S.
Polecam zainteresowanym model T-26 ze Zvezdy. Składalnością nie ustępuje żadnej firmie. Jeżeli wyjdą do niego dobre blaszki to będzie coś rewelacyjnego w rewelacyjnej cenie.
kapral
 

Re: Nowości Tamiya

Postprzez subgrafik » wtorek, 16 listopada 2010, 08:22

Czy chociażby ostatnie modele MIniartu - czy ktoś by się poznał gdyby ich wypraski Walentynki znalazły się w pudełku renomowanego producenta jako przepak ?


Czy ja wiem Walentyna ma fatalnie zaprojektowany uklad jezdny
(w dodatku z jakims bledem - delikatnym bo delikatnym ale merytorycznym)
a sklejanie dol - gora kadluba jest nie mniej ni wiecej na oko
bo nic nie pozycjonuje tych elementow wobec siebie ...
nie ma bata ladnie sie nie sklei jak wiodoacy producenci...

No i zmartwiliscie mnie ze ten archer ma miec podwizie od Miniartu :(
Licze na AFV w temacie i ze to AFV zrobi Bishopa a nie MA/Bronco inne ...

p
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 15:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Paweł Czarnocki » wtorek, 16 listopada 2010, 16:29

kapral napisał(a):Polecam zainteresowanym model T-26 ze Zvezdy. Składalnością nie ustępuje żadnej firmie. Jeżeli wyjdą do niego dobre blaszki to będzie coś rewelacyjnego w rewelacyjnej cenie.


Model wznowiony wiec Eduard coś wypuści. A może Voyager ? Ja mam do tego T-26 "stare" blaszki Eduarda 35208 i do 7TP.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nowości Tamiya

Postprzez wacus47 » wtorek, 16 listopada 2010, 16:37

A no cóż tamiya życzy sobie za swoje modele nie małe pieniądze... ALE kupując ich model( z nowszych każdy) możemy mieć niemalże pewność, że nie posiada znaczących błędów wymiarowych i jest z reguły po prostu genialnie zaprojektowany - ich modele da się złożyć bez większego wysiłku w dwa wieczory - tylko wycinamy częśći ( ewentualnie usuwamy delikatny szew) i kleimy. Nie trzeba się przejmować, że ślady po wypychaczach są w idiotycznych miejscach itd... za to właśnie płacimy kupujac tamiyę - ale to moje zdanie a ja od razu mówię - jestem ich fanem szczególnie po najnowszym Spifire w 1:32 - po prostu cudo.
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Nowości Tamiya

Postprzez merlin_PL » poniedziałek, 13 grudnia 2010, 21:50

Odświeżę ten wątek. Wyszło z tego, że jakiś burżuj jestem. Bo nie dość, że BT - 7 z tamki kupiłem to jeszcze do niego gąsienice z fruila dołożyłem. Raz, że chciałem zobaczyć jak to jest z tym cudownym pasowaniem części, dwa że mi się gąski firmowe zwyczajnie nie podobały. I nie żałuję wydanej kasy.Radość, ze w ten sam dzień co go kupiłem zacząłem go robić niesamowita. Miałem dużo frajdy ze sklejania, szybkie tempo, model rósł w oczach i już stoi cały zrobiony i czeka na malowanie. Miłe niestresujące parę godzin przy modelu. Trochę jakbym klocki lego składał. W porównaniu do montowanego dość świeżego wypustu dragona sd.kfz. 7 late różnica w komforcie pracy znaczna.Co pewien czas taki model jak BT - 7 trzeba skleić, przynajmniej jako przerywnik.
A gąski mogę w każdej chwili zdjąć i dla śmiechu go w kategorii kołowych wystawić :D
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: Nowości Tamiya

Postprzez wacus47 » wtorek, 14 grudnia 2010, 18:37

To co napisałes wyżej jest kwintesencją modeli Tamiya - super składalność i doskonały projekt przekładają się na milą robotę w kilka wieczorów.
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Chudziutki » piątek, 22 lipca 2011, 20:05

Chudziutki
 
Posty: 560
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 09:04

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Robert P. » piątek, 22 lipca 2011, 21:18

Bo nie niemiecki.
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 20:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: Nowości Tamiya

Postprzez martinello » niedziela, 24 lipca 2011, 10:46

To też przeszło bez echa :
http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... 35322.html

Ale może to i dobrze, bo model to miks ponad trzydziestoletnich części wanny i podwozia z nowo wymodelowaną górą pojazdu.
________________
Pozdrawiam Marcin

> No i chyba nie jestem modelarzem...
Jeśli musisz mnie klasyfikować - traktuj mnie jako wypraskowicza <
Avatar użytkownika
martinello
 
Posty: 435
Dołączył(a): niedziela, 25 stycznia 2009, 11:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Marek Barański » niedziela, 24 lipca 2011, 11:17

Ale może jest to jakas alternatywa dla italerki jak ktoś chce mieć M4A1 np. z końca wojny.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości