Nowości Tamiya

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Pan_Cerny » piątek, 14 maja 2010, 22:16

Co prawda BT-7 nie ma tego charme'u co BT-5, ale chyba się skuszę na niego, chociażbym z samej ciekawości by go porównać ze wschodnią konkurencją.
Już na pierwszy rzut oka widać kilka lepiej wykonanych detali:
- wieżowy peryskop
- antena poręczowa
- osłona jarzma działa
- napinacze sprężyn amortyzujących wyglądają elegancko
- podoba mi się wlot do filtra powietrza
- światła drogowe mają chyba "szklane" klosze
Bardzo jestem ciekaw jak się będzie prezentować zawieszenie, zwłaszcza tzw. gitara (układ przeniesienia napędu na tylne koło) i układ skrętny przedniego. Bo to co zrobiła zvezda to woła o pomstę do nieba.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: Nowości Tamiya

Postprzez skala72 » piątek, 14 maja 2010, 22:49

rollingstones napisał(a):
skala72 napisał(a):Porównałem te zdjęcia z modele Zvezdy sprzed kilku lat i powiem, że gwiaździsty jest lepszy od Tamiyowego. Raz, jest wersja z figurka, posiada wnętrze dla kierowcy. Tak oceniam go na pierwszy rzut oka na podstawie swoich zdjęć BT-7 ze Zvezdy i tych z sieci od Tamiyii.

koniec świata.

No widocznie tak, jeżeli tak mówisz. Widzę, że wiesz lepiej. Nie ma co się odzywać, a jak nie można to znaczy że forum jest zbędne, a jak jest zbędne, to sorry. Więc jest koniec świata (forum). Czytam i można wywnioskować, że rollingstones nie ma nic do powiedzenia tylko umie krytykować, nic od siebie (jak pewna partia na trzy litery).
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Pan_Cerny » piątek, 14 maja 2010, 23:15

Aczkolwiek czytałem w ostatnim superaku, że m-model ma wypuścić żywiczną kopię zwiezdy i to będzie najlepszy model na świecie.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Radek Pituch » piątek, 14 maja 2010, 23:18

Pan_Cerny napisał(a):Aczkolwiek czytałem w ostatnim superaku, że m-model ma wypuścić żywiczną kopię zwiezdy i to będzie najlepszy model na świecie.

Wracasz do formy :twisted: 8-)
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Tamiya

Postprzez skala72 » piątek, 14 maja 2010, 23:20

Pierwszy raz słyszę, wiem, że są szykowane nowe figurki, ale model czołgu? Chociaż jak jest zapotrzebowanie, oczywiście nie na tym naszym zapyziałym rynku to czemu nie. Ja im życzę wszystkiego najlepszego, tak jak w przypadku FT-17.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Radek Pituch » piątek, 14 maja 2010, 23:46

Jako powiernik firmowych tajemnic Ty Adamie jako pierwszy powinieneś przecież wiedzieć o takich rzeczach.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Tamiya

Postprzez skala72 » piątek, 14 maja 2010, 23:53

Radek Pituch napisał(a):Jako powiernik firmowych tajemnic Ty Adamie jako pierwszy powinieneś przecież wiedzieć o takich rzeczach.

No to nie wiem, nie mam informacji na ten temat.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Tamiya

Postprzez rollingstones » sobota, 15 maja 2010, 10:11

skala72 napisał(a):
rollingstones napisał(a):
skala72 napisał(a):Porównałem te zdjęcia z modele Zvezdy sprzed kilku lat i powiem, że gwiaździsty jest lepszy od Tamiyowego. Raz, jest wersja z figurka, posiada wnętrze dla kierowcy. Tak oceniam go na pierwszy rzut oka na podstawie swoich zdjęć BT-7 ze Zvezdy i tych z sieci od Tamiyii.

koniec świata.

No widocznie tak, jeżeli tak mówisz. Widzę, że wiesz lepiej. Nie ma co się odzywać, a jak nie można to znaczy że forum jest zbędne, a jak jest zbędne, to sorry. Więc jest koniec świata (forum). Czytam i można wywnioskować, że rollingstones nie ma nic do powiedzenia tylko umie krytykować, nic od siebie (jak pewna partia na trzy litery).


Rozgryzłeś mnie - nie mam nic do powiedzenia i umiem tylko krytykować- nic od siebie, jestem zgryziałym 35 letnim tetrykiem. A propo o która partię Ci chodziło CDU czy SPD?
Mnie zupełnie nie przeszkadza twój stańczykowy folklor a wręcz odwrotnie - dyskusja
Pan_Cerny napisał(a):Aczkolwiek czytałem w ostatnim superaku, że m-model ma wypuścić żywiczną kopię zwiezdy i to będzie najlepszy model na świecie.
skala72 napisał(a):Pierwszy raz słyszę, wiem, że są szykowane nowe figurki, ale model czołgu? Chociaż jak jest zapotrzebowanie, oczywiście nie na tym naszym zapyziałym rynku to czemu nie. Ja im życzę wszystkiego najlepszego, tak jak w przypadku FT-17.
Radek Pituch napisał(a):Jako powiernik firmowych tajemnic Ty Adamie jako pierwszy powinieneś przecież wiedzieć o takich rzeczach.
skala72 napisał(a):
Radek Pituch napisał(a):Jako powiernik firmowych tajemnic Ty Adamie jako pierwszy powinieneś przecież wiedzieć o takich rzeczach.

No to nie wiem, nie mam informacji na ten temat.

powoduje poprawę humoru w ciągu tych deszczowych dni.
Kończąc ten przydługi występ skleję sobie dziś najlepszy na świecie model Tygrysa firmy ACADEMY. Porównałem zdjęcia z modelu ACADEMY i powiem, że jest lepszy od Tamiyowego i DRAGONOWEGO . Raz, jest bez figurki i posiada pełne wnętrze . Tak oceniam go na pierwszy rzut oka na podstawie swoich wyprasek i tych z sieci od Tamiyii i Smoka.
PS. Uczono mnie i na szczęście nauczono że jak nie wiem to nie mówię/piszę głupot. Dość fajna praca jaką robisz na swoim blogu, dużo traci poprzez nierozważne i całkowicie nietrafne wypowiedzi.
pozdrawiam
Sebek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 15 maja 2010, 10:58

rollingstones napisał(a):CDU czy SPD?


..raczej Chrześcijańska Unia Jedności
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowości Tamiya

Postprzez rollingstones » sobota, 15 maja 2010, 11:10

brałem to pod uwagę ale miały być trzy litery
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Nowości Tamiya

Postprzez skala72 » sobota, 15 maja 2010, 12:21

Nie rozumiem twojego "koniec Świata", napisałem, na podstawie zdjęć. To że jest to Tamiya i że będzie miała blaszki, nie oznacza, że będzie o nieba lepszy model. Popatrzyłem na te swoje zdjęcia i model, który posiada i na fotki BT z Tamiya - pierwsze rzuty oka i nie zauważyłem wielkich, a nawet żadnych różnic, aby zaraz drzeć szaty i wychwalać go. Porównywałem kiedyś model radzieckiego czołgu ze zdjęciami w muzeum i wszystko ok. Myślę, że Rosjanie nie odwaliliby jakiejś kiszki w modelu swojego czołgu. Popatrzę sobie jeszcze dzisiaj na zdjęcia i zobaczymy. Powiem jeszcze tak, model Zvezdy kosztował mnie 54 zeta (zestaw z figurynka), zapewne model Tamiyi będzie trzy, albo i cztery razy droższy, więc sorry, wolę tu i tam nanieść własnoręcznie poprawki i dorobić kilka śrubek niż wywalić tyle kasy, ona tez jest ważna, są inne przyjemności i wydatki.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 16 maja 2010, 01:07

A wydatki na szpachle liczysz?
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Paweł Czarnocki » piątek, 6 sierpnia 2010, 08:20

Tamiya trochę przesadziła. Model ładny ale nie aż tak skomplikowany aby kosztował 2 stówy. Skoro nie mniej renomowany producent - AFV Club zrobił T-34 z wnętrzem za około 140 złotych to ten BT powinien kosztować w najdroższym sklepie jakieś 120-130 max.
Za 2 stówy z malusim haczykiem, mam Zwezdę z Friulami, blaszkami i lufką aluminiową. A resztę poprawek zrobię sobie sam, w końcu jestem modelarzem.

A tak serio to ten model za tę cenę powinien reprezentować coś więcej. Mogliby chociaż zrobić jakieś siedzenie kierowcy czy coś takiego a tak co ? Pusta skorupa.

http://ipmsphilippines.com/tamiya-135th ... odel-1935/
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Marek Naja » piątek, 6 sierpnia 2010, 12:29

Tylko, że w przypadku Tamiyi, podobnie jak teraz za modele Tasca płaci się za to, że już nic nie trzeba dokupywać. Jakość detali Tamiyi i Tasca jest taka,że już tylko purysta modelarski będzie je wymieniał na blachy. Tak więc relacja 200 zł za komplet "Zvezda i reszta" do gołej Tamiyi i tak jest na korzyść tej ostatniej. Sklejałem teraz niedawno stareńki model Tamiyi T-55 i byłem w ciężkim szoku, że model poskładałem w dzień, wygląda elegancko, a przecież to stary model i wciąż kosztuje w sklepach ponad 150 zł.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: Nowości Tamiya

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 6 sierpnia 2010, 12:40

No bez przesady. Modele tamiya nie są czarownie bogate w detale; wręcz przeciwnie, są uproszczone na maksa (głownie po to, jak mniemam, by jak najmniej było z nimi roboty przy montażu, w kontekście sprzedazy także 'gotowców').
W przypadku BT, poza plytą nadsilnikową nie dostrzegam jakiejś porażającej przewagi nad modelem zvezdy. Nie licząc zapewne absolutnie większego komfortu przy samym obrabianiu i sklejaniu elementów, bo w to, w przypadku tamiyi, nie wątpię.
No ale z drugiej strony, złotówka się umacnia, model kosztuje w okolicach 40 papierów, wiec tez nie jest to cena zaporowa..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości